Bezútešné zúfalstvo dokonale prenesené do zvuku, to sú talianski Kill Your Boyfriend, ktorí zahrajú svoj prvý koncert v Bratislave

Dvojčlenná dark rocková formácia Kill Your Boyfriend z Talianska prichádza do Bratislavy, nenechajte si ujsť koncert organizovaný agentúrou Icecreamdisco v spolupráci s projektom Welcome!  – už 9.apríla v klube FUGA.

Kill You Boyfriend sú jemnejšou verziou industrial či noise music, ľahšie stráviteľné, no o nič menej výpovedné. Energický, miestami až agresívny elektro punk a dark wave pripomína tvorbu Nine Inch Nails či Joy Division, poslucháči by mohli v ich tvorbe nájsť aj vplyvy Depeche Mode.

Emocionálny výlet od zúfalstva až po agresívnu žiarlivosť

Kill Your Boyfriend vznikli v roku 2011, kapelu tvorí Matteo Scarpa na gitare a spev a Antonio Angeli na bicích.  Po úspešnej šnúre koncertov vo viac ako 80-tich kluboch a festivaloch v Taliansku aj v zahraničí, vydala kapela koncom minulého roka nové EP ‘Ghosts’, ktoré je prirodzeným pokračovaním predchádzajúceho albumu ‘The King Is Dead’.

‘Ghosts’ je nahrávka, ktorá vás ponorí do prázdneho priestoru plného beznádeje, smútku a zlosti. Názov kapely je výpovedný, rovnako ako názvy všetkých doterajších skladieb, ktoré sú pomenované mužskými menami ( napríklad Charles, Frank, Neil či Martin). V tomto trende pokračujú aj na novom EP, kde sú jednotlivé skladby nazvané pre zmenu anonymne – Man 1, 9, 3 a 4. Štyri skladby, ktoré perfektne zachytávajú bezútešný pocit skľúčenosti a zúfalstva. Elektronický škripot a pulzujúce syntetické zvuky v úvodnej skladbe Man 1 vyvolajú vo vás spomienky na ťažké ráno po prehýrenej noci, Man 4 zas pocit, keď dostanete zlý nápad, ktorý vás dovedie k sérii naozaj zlých seba zničujúcich rozhodnutí.

„Naša hudba je o každodenných duchoch, ktorí vychádzajú z spomienok, tráum a z utrpenia, ktoré preniká do nášho života a často ovplyvňuje naše rozhodnutia.“ Kapela prechádza sériou životných udalostí, pri ktorých nechýba nevraživosť, hnev a túžba po pomste. Ak sa teda náhodou voláte Rudolf, odporúčame pomerne veľa obozretnosti, keďže na albume The King is Dead je tomuto menu venovaných celých 6 minút myšlienkových pochodov.

Koncert kapely ‘Kill Your Boyfriend’ v Bratislave sa uskutoční už 9.apríla v klube FUGA, vstupenky sú dostupné v predaji online cez službu Tootoot: http://bit.ly/2n49pKS.

Ako support vystúpi slovenská kapela The Jelly Belly ( Shoegaze | Noise | Indie), chlapci z fiktívnej krajiny Východného pobrežia, ktorých určite chceš vidieť! 

O projekte WELCOME!

WELCOME! je podporný projekt koncertnej služby Tootoot, ktorý ponúka zahraničným kapelám a promotérom PR podporu a priestor na prezentáciu. Cieľom je pomôcť zahraničným indie kapelám, interpretom a promotérom s propagáciou ich tvorby a koncertu slovenskému publiku. WELCOME! chce pomôcť rozprúdiť život na slovenskej hudobnej klubovej scéne, priniesť viac hudobných poslucháčov do klubov a motivovať tak zahraničné kapely zaradiť Slovensko na mapu svojich tour.

WELCOME#1 bol venovaný ukrajinskej kapele SINOPTIK, ktorá na Slovensku odohrala koncerty v Žiline aj v Bratislave a na Slovensko sa rozhodne vďaka skvelej odozve plánuje čoskoro vrátiť.

Viac informácií: https://about.tootoot.co/novinky/startujeme-novy-projekt-welcome/


TOP 10
 

Prečítajte si tiež:

Exotický zvuk, slovenské texty. Fallgrapp vydáva o... Najviac cien získaných na jednom ročníku Radio_Head Awards. To je prvenstvo, ktoré už tretí rok drží kapela Fallgrapp. S debutovým albumom Rieka (2014...
Na koncerte kapely Rammstein revival v Brne vybuch... Rammstein je poriadna show plná dobrej hudby, svetelných efektov a hlavne veľkého množstva pyrotechniky. Inak to nemôže byť ani pri revival kapele zo ...
Ostravská kapela Easy Steps pokřtí nové EP Zvukopr... Mladá ostravská kapela Easy Steps, která aktuálně spolupracuje s Evženem Hofmannem (kytaristou kapely Kryštof), natočila ve studiu Taurus Records ve V...
NIEčO NAVYšE nespia na vavrínoch a prinášajú sklad... Po krátkej pauze od posledného videoklipu prichádzajú chalani na svet s novým, a to ku skladbe Stará známa 2. Aj pri tomto videoklipe stavili na jedno...
Smola a Hrušky vypestovali vlastný Zelený čaj! Kapela Smola a Hrušky napĺňa sľub fanúšikom a predstavuje ďalšiu skladbu z nového albumu Čiernobiely, ktorá dostala vizuálnu podobu. Pred niekoľkými d...