Boyband United5 nakrútil videoklip, ktorým vyjadruje solidaritu s Parížom!

Česko-slovenská chlapčenská skupina United5 nakrútila videoklip „We are Europe“, ktorým vyjadruje solidaritu s Parížom. Chlapcom nie je ľahostajné, čo sa v súčasnosti deje vo svete. Postoj chceli dať najavo aj inak ako trikolórou na facebooku. Videoklip nakrúcali na jednom z najkrajších  baseballových štadiónov v Českej republike – v Brne. Projektu boyband venoval pieseň „Change“, ktorá takto dostala netradičný vizuál. Autorom skladby je anglický producent Andrew Murray, klip nakrútila agentúra pigBIG. Chlapci na štadióne riadne premrzli, ale veria, že prispeli k dobrej veci. Pozrite si videoklip „We are Europe“, ktorý nakrúcali nielen kamery, ale aj lietajúci dron!

Foto4_000000

Chlapčenská skupina United5 nakrútila netradičný klip k piesni „Change“. Videom „We are Europe“ vyjadruje súcit s Parížom.

„Nápad vznikol po tom, čo sa stalo v Paríži. Po tých udalostiach sa našlo veľmi veľa ľudí, ktorí si napríklad menili farby profiloviek na facebooku a ukazovali svoju podporu obetiam. Lenže tieto veci sa nestali len v Paríži, ale dejú sa stále a po celom svete. Chceli by sme, aby si to ľudia uvedomili a nezatvárali oči pred tým tieňom, čo na svet vrhá ľudská hlúposť a nehumánnosť,“ vraví Peter Juhás.

„Každodenne úplne zbytočne vo svete umiera a trápi sa strašne veľa ľudí. Potrebujú našu pomoc. Projektom „We are Europe“ sme chceli nabudiť ľudí, aby pomáhali ostatným, ktorí sú na tom horšie a sami si pomôcť nevedia,“ dopĺňa Norbert Brandt.

Projektu chlapci venovali jednu zo svojich najobľúbenejších piesní „Change“. Jej autorom je Andrew Murray. Netradičný klip k nej nakrútili na baseballovom štadióne v Brne.

„Prečo spojenie so športom a práve s baseballom? Ja  sám baseball hrám a milujem to. Preto sme sa spojili s mojim zlínskym domácim klubom Cobblers Zlín a urobili toto nádherné video. Nakrúcali sme na najkrajšom baseballovom štadióne v Českej republike, v Brne, kde sídli baseballový klub Draci Brno. Ten sa s mnohými ďalšími baseballovými kluby pridal a pomohli nám s týmto srdcovým projektom. Chceli sme vyjadriť rešpekt a solidaritu aj inak, ako trikolórou na sociálnej sieti,“ vysvetľuje Marthy Duffek.

Autorom klipu je agentúra pigBIG. Chlapci vravia, že to bolo jedno z najkrajších nakrúcaní, na akých sa kedy zúčastnili. Napriek tomu, že bola zima a riadne premrzli.

„Bolo to také zvláštne. Zišli sa super ľudia s dobrým srdcom. Mali sme tam lietajúci dron a ďalšie dve kamery. No keď si človek uvedomil, prečo tam vlastne je, zachvátil ho pochmúrny pocit,“ vyznáva sa Peter Juhás.

Boyband United5 tvoria piati chlapci vo veku 17-23 rokov. V náročnom kastingu ich vybrali uznávaní britskí producenti Andy Murray a Denis Ingoldsby a členovia legendárnej skupiny Lunetic. Kapela existuje ešte len rok a už  má na konte mnoho úspechov. Peter Juhás, Norbert Brand, Marthy Duffek, Mário Bendík a Matt Bláha absolvovali úspešné turné vo Veľkej Británii, v Česku aj na Slovensku. Stihli  tiež vydať debutový album „The First Step“, ktorý im v Bratislave pokrstili Celeste Buckingham a Thomas Puskailer. Klip „We are Europe“.Všetky aktuálne informácie o United5 nájdete na http://www.united5.cz/.

Redakciu informovala Nora Krchňáková z Propaganda House a fotografie poskytol Nemoros


Prečítajte si tiež:

Hiphopová skupina Terapia vydala oficiálny mixtape... Mladá slovenská hiphopová skupina Terapia, ktorú niektorí z Vás môžu poznať pod starším názvom PravyOpak prešla koncom roka 2015 veľkými zmenami, či u...
King Shaolin prerobili hit Ivana Táslera! Predstav... Oficiálna kapela Celeste Buckingham prichádza po prvýkrát s coverom. “Pri príležitosti jubilea 20. rokov pôsobenia na scéne kapely IMT Smile nás oslov...
Nový album slovenskej skupiny Space Recorder je vo... Na albume „You Said Sorry and You Left Me“, slovenskej skupiny Space Recorder, nájdete veľa hudobných nápadov. Svižné pesničky, ktoré vás nabijú energ...
Práve vychádza debutový album Lucie Briestenskej, ... Pred pár dňami nám nový pesničkársky talent Lucia Briestenská predstavila prvý singel Zastavme sa z jej debutového albumu Slnko, hrej!. Na prvé počuti...
DIP vydáva svoj druhý singel pod novým menom! Kapela DIP si pre svojich fanúšikov pripravila neskorší vianočný darček v podobe nového videoklipu k singlu TY A JA. Ten má byť predzvesťou nového alb...