Boyband United5 nakrútil videoklip, ktorým vyjadruje solidaritu s Parížom!

Česko-slovenská chlapčenská skupina United5 nakrútila videoklip „We are Europe“, ktorým vyjadruje solidaritu s Parížom. Chlapcom nie je ľahostajné, čo sa v súčasnosti deje vo svete. Postoj chceli dať najavo aj inak ako trikolórou na facebooku. Videoklip nakrúcali na jednom z najkrajších  baseballových štadiónov v Českej republike – v Brne. Projektu boyband venoval pieseň „Change“, ktorá takto dostala netradičný vizuál. Autorom skladby je anglický producent Andrew Murray, klip nakrútila agentúra pigBIG. Chlapci na štadióne riadne premrzli, ale veria, že prispeli k dobrej veci. Pozrite si videoklip „We are Europe“, ktorý nakrúcali nielen kamery, ale aj lietajúci dron!

Foto4_000000

Chlapčenská skupina United5 nakrútila netradičný klip k piesni „Change“. Videom „We are Europe“ vyjadruje súcit s Parížom.

„Nápad vznikol po tom, čo sa stalo v Paríži. Po tých udalostiach sa našlo veľmi veľa ľudí, ktorí si napríklad menili farby profiloviek na facebooku a ukazovali svoju podporu obetiam. Lenže tieto veci sa nestali len v Paríži, ale dejú sa stále a po celom svete. Chceli by sme, aby si to ľudia uvedomili a nezatvárali oči pred tým tieňom, čo na svet vrhá ľudská hlúposť a nehumánnosť,“ vraví Peter Juhás.

„Každodenne úplne zbytočne vo svete umiera a trápi sa strašne veľa ľudí. Potrebujú našu pomoc. Projektom „We are Europe“ sme chceli nabudiť ľudí, aby pomáhali ostatným, ktorí sú na tom horšie a sami si pomôcť nevedia,“ dopĺňa Norbert Brandt.

Projektu chlapci venovali jednu zo svojich najobľúbenejších piesní „Change“. Jej autorom je Andrew Murray. Netradičný klip k nej nakrútili na baseballovom štadióne v Brne.

„Prečo spojenie so športom a práve s baseballom? Ja  sám baseball hrám a milujem to. Preto sme sa spojili s mojim zlínskym domácim klubom Cobblers Zlín a urobili toto nádherné video. Nakrúcali sme na najkrajšom baseballovom štadióne v Českej republike, v Brne, kde sídli baseballový klub Draci Brno. Ten sa s mnohými ďalšími baseballovými kluby pridal a pomohli nám s týmto srdcovým projektom. Chceli sme vyjadriť rešpekt a solidaritu aj inak, ako trikolórou na sociálnej sieti,“ vysvetľuje Marthy Duffek.

Autorom klipu je agentúra pigBIG. Chlapci vravia, že to bolo jedno z najkrajších nakrúcaní, na akých sa kedy zúčastnili. Napriek tomu, že bola zima a riadne premrzli.

„Bolo to také zvláštne. Zišli sa super ľudia s dobrým srdcom. Mali sme tam lietajúci dron a ďalšie dve kamery. No keď si človek uvedomil, prečo tam vlastne je, zachvátil ho pochmúrny pocit,“ vyznáva sa Peter Juhás.

Boyband United5 tvoria piati chlapci vo veku 17-23 rokov. V náročnom kastingu ich vybrali uznávaní britskí producenti Andy Murray a Denis Ingoldsby a členovia legendárnej skupiny Lunetic. Kapela existuje ešte len rok a už  má na konte mnoho úspechov. Peter Juhás, Norbert Brand, Marthy Duffek, Mário Bendík a Matt Bláha absolvovali úspešné turné vo Veľkej Británii, v Česku aj na Slovensku. Stihli  tiež vydať debutový album „The First Step“, ktorý im v Bratislave pokrstili Celeste Buckingham a Thomas Puskailer. Klip „We are Europe“.Všetky aktuálne informácie o United5 nájdete na http://www.united5.cz/.

Redakciu informovala Nora Krchňáková z Propaganda House a fotografie poskytol Nemoros


 
Zľavnené produkty v sekcii Mobilné telefóny
 

Prečítajte si tiež:

Vypočujte si najlepšie novinky slovenského ro(c)ku... V tomto článku sa pozrieme na štyri zaujímavé slovenské rockové albumy, ktoré vyšli tento rok a ako bonus si dáme aj niekoľko singlov, ktoré sú predzv...
Živých nás nedostanú pod šírym nebom: Elán sa pres... Kapela Elán se po veľmi úspešnom vypredanom česko-slovenskom halovom turné presunie na open air scény. Aktuálny program Živých nás nedostanú s pripomi...
Slovenskí Millhouse chystajú akustický album, prvý... Hutný zvuk, dominantné gitarové riffy, osobité vokály. Takto by fanúšikovia pravdepodobne definovali slovenskú kapelu Millhouse. Svojim novým počinom ...
Michalovská skupina Iconito natočila nový videokli... Povedz, to je názov už siedmeho videoklipu michalovskej skupiny Iconito. Ten je zároveň prvým singlom, ktorý nenaspieval spevák kapely Kristián Dufine...
Natáliu Hatalovú prenasleduje tajomný neznámy. Natália Olcsváry Hatalová aktuálne účinkuje v muzikálových predstaveniach Šľahačková princezná, Mačky, pred tým účinkovala v populárnej Atlantíde a Ča...