Celoeurópsky projekt Guitar Night príde na Slovensko už v novembri!

Exkluzívne prebehne len v troch mestách- Banská Štiavnica, Nitra a vyvrcholí v Bratislave ako Verejná nahrávka koncertu v Slovenskom rozhlase!

Verejná nahrávka je realizovaná v spolupráci s RTVS a tento koncert je súčasťou programu Bratislavských Vianočných trhov. Fanúšikovia gitary sa môžu tešiť na príležitosť vidieť na jednom pódiu muzikantov ako Stanislav Počaji, Tom Lumen a Markus Schlesinger.  Táto kombinácia slovenskej, maďarskej a rakúskej fingerstyle hudby je očarujúca svojou kreativitou a technickou prepracovanosťou.

Od Stanislava Počajiho (hostiteľa projektu a lídra kapely Aftertee) môžete čakať jemnú ale dynamickú a technicky vycibrenú hru v ktorej sa odrazí jeho vášeň pre hudbu a schopnosť načúvať svojim spoluhráčom.

Tom Lumen (HU) vás zabaví svojím štýlom fingerstyle v ktorom hráva tvorbu známych mien, ako Queen, Nat King Cole, Tommy Emmanuel, The Beatles, Billy Idol a Michael Jackson; ako aj svojimi vlastnými, skvele zaranžovanými kompozíciami.

Markus Schlesinger (A) vám spríjemí večer svojím humorom, zastreným hlasom a gitarou, na ktorej majstrovsky hrá bluesové a fingerstyle verzie známych piesní, aj vlastnú tvorbu.

Všetci traja hrajú v štýle fingerstyle – v ktorom gitarista spája rôzne techniky aby hral melódiu, harmóniu, perkusie aj basovú linku v jednom plynulom zvuku ktorý vyvoláva dojem, akoby na pódiu stála celá kapela. Takisto v predvádzaní svojho repretoáru využívajú aj iné, experimentálnejšie metódy, ako napríklad alternatívne ladenia, alebo doplnkové efekty, ktoré ozvláštňujú zvuk akustickej gitary. Koncert tohto tria je bez debaty skvelý zážitok pre laika, aj skúseného poslucháča a aj pastvou pre oči.

Bratislava Guitar Night je koncept medzinárodných koncertov po celej Európe, ktorý prináša zaujímavých gitaristov z blízkeho, aj vzdialenejšieho zahraničia a venuje sa aj mapovaniu domácej scény a podpore mladých talentov.

Takéto koncerty prebiehajú v Londýne, Dubline, Budapešti, Berlíne a najnovšie, v réžii OZ Zo Srdca aj na Slovensku.

V minulých vydaniach zožali koncerty Bratislava Guitar Night úspech s menami ako Chris Woods Groove, Jacques Stotzem, James Berryman, či Geordie Little.

26. 11. Banská Štiavnica – Archanjel music klub
29. 11. Nitra – Music a Café
06. 12. Bratislava – Slovenský Rozhlas, Štúdio 2

Turné sa následne presunie do Českej republiky a vyvrcholí v Nemecku. Producent projektu : Občianske združenie Zo srdca,o.z.

Autor článku: Peter Počaji


 

Prečítajte si tiež:

Midnight Oil na Colours of Ostrava 2017! Slávni au... Po britských Jamiroquai zažije tohtoročný festival Colours of Ostrava ďalší veľký návrat. V rámci comebackového svetového turné vystúpi u nás slávna a...
Pražská kapela Sunflower Caravan príde do Bratisla... Na výlet do zeme hravej indie music, údernej elektroniky aj kvalitného divokého popu pozýva v piatok 3. marca v KC Dunaj párty Indietronica. Bláznivú ...
Smola a Hrušky odpálili svoje najväčšie 20 rokov t... Smola a Hrušky čaká rušné obdobie. Práve včera totiž v bratislavskom Babylone odohrali svoj prvý koncert z ich výročného turné, ktorým odštartovali ma...
Islandská diva Sóley v máji rozžiari bratislavskú ... Islandská speváčka a multiinštrumentalistka Sóley vydáva začiatkom mája svoj tretí štúdiový album a vzápätí sa vydá na európske turné, na ktorom sa pr...
Hviezdny Machine Gun Kelly mieri na Slovensko! Jedna z najvýraznejších postáv súčasného hip-hopu MACHINE GUN KELLY zahrá v Bratislave! Víťaz MTV Music Awards a MTV European Music Award počas letnéh...