Celoeurópsky projekt Guitar Night príde na Slovensko už v novembri!

Exkluzívne prebehne len v troch mestách- Banská Štiavnica, Nitra a vyvrcholí v Bratislave ako Verejná nahrávka koncertu v Slovenskom rozhlase!

Verejná nahrávka je realizovaná v spolupráci s RTVS a tento koncert je súčasťou programu Bratislavských Vianočných trhov. Fanúšikovia gitary sa môžu tešiť na príležitosť vidieť na jednom pódiu muzikantov ako Stanislav Počaji, Tom Lumen a Markus Schlesinger.  Táto kombinácia slovenskej, maďarskej a rakúskej fingerstyle hudby je očarujúca svojou kreativitou a technickou prepracovanosťou.

Od Stanislava Počajiho (hostiteľa projektu a lídra kapely Aftertee) môžete čakať jemnú ale dynamickú a technicky vycibrenú hru v ktorej sa odrazí jeho vášeň pre hudbu a schopnosť načúvať svojim spoluhráčom.

Tom Lumen (HU) vás zabaví svojím štýlom fingerstyle v ktorom hráva tvorbu známych mien, ako Queen, Nat King Cole, Tommy Emmanuel, The Beatles, Billy Idol a Michael Jackson; ako aj svojimi vlastnými, skvele zaranžovanými kompozíciami.

Markus Schlesinger (A) vám spríjemí večer svojím humorom, zastreným hlasom a gitarou, na ktorej majstrovsky hrá bluesové a fingerstyle verzie známych piesní, aj vlastnú tvorbu.

Všetci traja hrajú v štýle fingerstyle – v ktorom gitarista spája rôzne techniky aby hral melódiu, harmóniu, perkusie aj basovú linku v jednom plynulom zvuku ktorý vyvoláva dojem, akoby na pódiu stála celá kapela. Takisto v predvádzaní svojho repretoáru využívajú aj iné, experimentálnejšie metódy, ako napríklad alternatívne ladenia, alebo doplnkové efekty, ktoré ozvláštňujú zvuk akustickej gitary. Koncert tohto tria je bez debaty skvelý zážitok pre laika, aj skúseného poslucháča a aj pastvou pre oči.

Bratislava Guitar Night je koncept medzinárodných koncertov po celej Európe, ktorý prináša zaujímavých gitaristov z blízkeho, aj vzdialenejšieho zahraničia a venuje sa aj mapovaniu domácej scény a podpore mladých talentov.

Takéto koncerty prebiehajú v Londýne, Dubline, Budapešti, Berlíne a najnovšie, v réžii OZ Zo Srdca aj na Slovensku.

V minulých vydaniach zožali koncerty Bratislava Guitar Night úspech s menami ako Chris Woods Groove, Jacques Stotzem, James Berryman, či Geordie Little.

26. 11. Banská Štiavnica – Archanjel music klub
29. 11. Nitra – Music a Café
06. 12. Bratislava – Slovenský Rozhlas, Štúdio 2

Turné sa následne presunie do Českej republiky a vyvrcholí v Nemecku. Producent projektu : Občianske združenie Zo srdca,o.z.

Autor článku: Peter Počaji


Prečítajte si tiež:

Sabaton privezie do Bratislavy najväčšiu show v ka... Milovníci rockovej hudby sa majú na čo tešiť. Obľúbení švédski bojovníci Sabaton postavia 14. marca v bratislavskej Aegon Arene koncertnú show, akú eš...
Jamiroquai zahviezdia na Colours of Ostrava 2017 Britská kapela Jamiroquai, nezameniteľná legenda funku a acid jazzu, je ďalšou veľkou potvrdenou hviezdou medzinárodného hudobného festivalu Colours o...
Pete Lincoln z legendárnych The Sweet odohrá vo fe... Na Slovensku vystúpi začiatkom februára spevák anglickej glam rockovej kapely The Sweet. Pete Lincoln odohrá tri akustické sólové vystúpenia za sebou....
Česká kapela VEES namieša svoju novú hudbu s overe... Energický rock’n’roll, pri ktorom sa ježia chlpy na rukách a nohy cukajú v rytme, roztočí v piatok 27. januára na parkete KC Dunaj noc Rock'n'Roll Nig...
Lotyšskí indie rockeri Carnival Youth opäť na Slov... Lotyšskí indie rockeri Carnival Youth sú jednou z najúspešnejších a najuznávanejších kapiel pobaltského regiónu. Zahrali si už na maďarskom Szigete, p...