Charizmatický Chris Corner alias britský fenomén IAM{X} vystúpi v marci Bratislave!

Frontman, srdce i mozog elektronického projektu IAM{X}, britský hudobník ChrisCorner,vydal 2. októbra celosvetovo svoj v poradí šiesty štúdiový album s názvom Metanoia. Vzápätí vyrazil na The METANOIA TOUR 2015, v rámci ktorého sa predstavil koncom novembra, teda len pred pár dňami, u našich susedov v Prahe!

Zdalo sa, že Bratislavu tentokrát svojrázny anglický umelec obíde. Fanúšikov však napokon včera potešil správou, že Slovensko si zaradil do koncertného diára.Svoje jedinévystúpeniena Slovensku odohrá 8. marca 2016 v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC).

„IAM{X} je niečo ako moja verejná terapia. Je to môj spôsob, ako sa spojiť so svetom, vyliať si srdce a zároveň v rovnakej chvíli tancovať. IAM{X}  je ospravedlnenie za to, že som tým, kým som. Vďaka nemu môžem prebádať všetky časti mojej osobnosti, ktoré by som inak v každodennom živote neobjavil,“ tvrdí ChrisCorneralias IAM{X}. Multitalentovaný britský spevák, skladateľ, producent a multi-inštrumentalista sa predstaví so svojou novou koncertnou šou 8. marca 2015 v Bratislave!

V MMC Klube sa IAM{X} nepredstaví poprvýkrát.Slovenskí fanúšikovia si tu mohli jeho koncert naposledy vychutnať v apríli 2013, kedy predstavil piaty štúdiový albumTheUnifiedFielda taktiež v  máji 2011 na turné k albumu VolatileTimes. Obe bratislavské šou boli beznádejne vypredané.

„S istotou môžem povedať, že toto je najúžasnejšie turné, aké som kedy zažil. Celý tím aj nová kapela sú ultra-talentovanía zábavní profesionáli, celkom odolní voči stresu. Publikum nám všade dáva množstvo podpory a energie, ktorá nás ženie vpred,“ opisuje Chris aktuálnu koncertnú šnúruThe METANOIA TOUR 2015.  Okrem známych skladieb z predošlých piatich albumov sa môžu fanúšikovia tešiť i na skladby z čerstvo vydanej štúdiovkyMetanoia. Ako Chris otvorene priznáva, najnovší album sa z veľkej časti zrodil z jeho viac ako dvojročného zápasu s chronickou insomniou–problémom, ktorý takmer zničil jeho i kapelu a priniesol mu niekoľkoročnú nútenú umeleckú prestávku. Napokon dostal svoju diagnózu pod kontrolu a našiel cestu späť k svojmu kreatívnemu ja. Výsledkom je okrem novej dosky i titulný singel  „Oh Cruel Darkness Embrace Me“.

„Bolo to spontánne a veľmi rýchle,” spomína Corner. „Keďže sme práve skúšali na turné a mali sme veľmi málo času, najskôr sme jednoducho chceli videoklip o tom, ako skúšame na turné. Ale Danny (režisér) dostal zaujímavejší nápad. Výsledok je klip, v ktorom sa snažíme zachytiť reálnu emóciu na pódiu počas koncertu IAMX. Je tam tá autentická chladná atmosféra so všetkými tými svetlami,

kostýmami a „špinou“, ktorá k tomu patrí. Celé je to niečo ako katarzný release negatívnej energie,”vysvetľuje vznik videoklipu k aktuálnemu singlu „Oh Cruel Darkness Embrace Me“, ktorý mal svoju video premiéru 11. októbra 2015. Temný pán britskej elektroniky sa vracia naozaj vo veľkom štýle. Spomínaný singel sa totiž aktuálne pýši pozíciou číslo 1 v hitparáde EAC (European Alternative Charts), ktorá vyhodnocuje výsledky európskych alternatívnych hudobných rebríčkov http://www.alt-charts.eu/Chris Corner s projektom IAM{X} tak za svojím chrbtom nechal skladby takých legiend ako sú Dave Gahan, Moby či David Bowie (aktuálne výsledky z týždňa 14.-20.12.2015).

EAC_Hitparada

„Od strachu, že už nikdy nebudem hrať naživo som prešiel do návratu v plnej sile. Život s IAM{X} ma neprestáva prekvapovať v tom najlepšom zmysle slova. Tento album mi doslova otvoril celý nový „X – svet“ .The METANOIA TOUR 2015 pokračuje…“ odkazuje Chris Corner svojim fanúšikom.

Vstupenky na podujatie sú v predaji TU: https://www.musicglue.com/iamx/events/8-mar-16-iamx-majestic-music-club/ a na webe Predpredaj.sk: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/5635/iamx.

Prvých 100 vstupeniek je v predaji za zvýhodnenú cenu 19Eur. Cena ďalších vstupeniek bude 23 Eur a vstupné na mieste konania koncertu je 27 Eur.

Redakciu informovala Mgr. Adriána Čahojová zo Soul For Show a fotografie poskytol Chris Corner


Prečítajte si tiež:

Sabaton privezie do Bratislavy najväčšiu show v ka... Milovníci rockovej hudby sa majú na čo tešiť. Obľúbení švédski bojovníci Sabaton postavia 14. marca v bratislavskej Aegon Arene koncertnú show, akú eš...
Jamiroquai zahviezdia na Colours of Ostrava 2017 Britská kapela Jamiroquai, nezameniteľná legenda funku a acid jazzu, je ďalšou veľkou potvrdenou hviezdou medzinárodného hudobného festivalu Colours o...
Pete Lincoln z legendárnych The Sweet odohrá vo fe... Na Slovensku vystúpi začiatkom februára spevák anglickej glam rockovej kapely The Sweet. Pete Lincoln odohrá tri akustické sólové vystúpenia za sebou....
Česká kapela VEES namieša svoju novú hudbu s overe... Energický rock’n’roll, pri ktorom sa ježia chlpy na rukách a nohy cukajú v rytme, roztočí v piatok 27. januára na parkete KC Dunaj noc Rock'n'Roll Nig...
Lotyšskí indie rockeri Carnival Youth opäť na Slov... Lotyšskí indie rockeri Carnival Youth sú jednou z najúspešnejších a najuznávanejších kapiel pobaltského regiónu. Zahrali si už na maďarskom Szigete, p...