Chris Ellys: Inšpirácia prichádza stále a za každých okolností!

Jeho jedinečné žánrové zameranie /indiefolk/ vrámci Slovenska je inšpirované jeho životom a Stu Larsnovou hudobnou sférou. Začiatkom tohto roka kompletizoval zbierku príbehov pre EP, ktoré bude publikované túto jeseň a prinesie koncertné turné po domovine a zahraničí. Rozhodne by ste nemali vynechať tento koncert tohto „one-man band“ umelca!

1.Ako to všetko začalo? Ako si sa dostal k hudbe? 

K hudbe som sa dostal po základke, po tom ako som sa presťahoval späť na Slovensko. Texty som  začal písať so svojim spolužiakom, ktorý písal hip-hop. Chcel som ísť inou cestou no on ma inšpiroval k vyjadrovaniu svojich pocitov na papier. K spevu som sa dostal zase inou náhodou cez sesternicu. V jeden večer sme si začali spievať. Jej sa to zapáčilo, vzala ma za jej pedagogičkou a tak som začal chodiť na spev. Chodil som tam síce len jeden rok no dalo mi to možnosť sa spoznať s umením a tak som si ďalej cestu hľadal sám.

2. Máš v pláne spievať aj v rodnom jazyku v Slovenčine? 

Istú časť svojho života som býval v zahraničí a cudzojazyština mi učarovala na toľko že som sa rozhodol písať v angličtine. Vrámci pôsobenia ako sólo interprét je moja tvorba v anglickom jazyku a mám veľký záujem predstaviť túto hudbu aj v zahraničí, takže nad Slovenčinou momentálne neuvažujem.

3. Chcel by si v budúcnosti hrať s kapelou, alebo uprednostnuješ byť na pódiu sám? 

Momentálne si neviem predstaviť byť v nejakom zoskupení. Hudbu som začal tvoriť s tým že ju chcem tvoriť ako sólista. Možno v budúcnosti vystúpim s kapelou no budú to musieť byť ľudia s rovnakým hudobným a textovým cítením aké si moja hudba vyžaduje. Vrámci pripravovaného CD som spolupracoval s rôznymi skúsenými muzikantmi. No do budúcna zatiaľ plánujem byť na pódiách sám.

4. Kde berieš inšpiráciu na skladby a texty? Máš nejaké obľúbené miesto, kde sa ti tvorí najlepšie? 

Inšpirácia prichádza stále a za každých okolností. Tým že moje texty sú založené na reálnych príbehoch, mojich postrehoch, názoroch a pocitoch je táto možnosť inšpirovať sa skvelá. Konkrétne miesto nie, väčšina mojich skladieb vznikla u mňa doma.

5. Aký bol doteraz tvoj najväčší úspech? 

Za môj najväčší úspech považujem to  že som sa dokázal nájsť v niečom čo ma baví a že mám tú možnosť to robiť a zdieľať s ľuďmi.

6. Aké sú tvoje plány na rok 2017?

Nechcem predbiehať no budúci rok plánujem  malé európske turné, verím že všetko sa podarí zorganizovať tak ako chcem. Toto leto som vystúpil na pár festivaloch po Slovensku a Česku. Do budúceho roka by som bol rád ak by sa moja hudba dostala na nejaký významný festival.

7. Aký je tvoj najväčší hudobný cieľ? 

Vrámci hudby zatiaľ svoj cieľ spĺňam. Mám možnosť svoj život v hudbe zdieľať s ďalšími ľuďmi čo si nesmierne vážim a do budúcna chcem hrať aj v iných krajinách koncertovať vážne všade. Môj najväčší hudobný cieľ by som teda vysvetlil ako môj záujem precestovať krajiny a koncertovať pre ľudí tak dlho ako to bude možné.

8. Kde sa ti zatiaľ hralo najlepšie? 

Zatiaľ nemôžem povedať žeby sa mi hralo niekde najlepšie. Závisí to hlavne od ľudí, ako tú hudbu vnímajú. Skvelý koncert som zažil v Nitrianskej Trafačke a takisto som si veľmi užil hranie na pouličnom festivale USETHEC!TY v Košiciach. Bol to zatiaľ jediný koncert s ďalším hudobníkom a spolu sme si to riadne užili.

9. Na koncerty zrejme väčšinou cestuješ sám. Stali sa ti aj nejaké veselé príhody, o ktoré by si sa chcel podeliť?

Dokopy koncertujem ešte len rok, odohral som cez 70 koncertov a takže zážitkov mám dosť málo. Skôr sa s ľuďmi rád delím o svoj ďalší pôžitok spojený s koncertovaním a tým je cestovanie. Precestoval som viac ako 15 000 km a je to pre mňa úžasný relax len tak sa vziať a ísť niekam vlakom.  Sedieť len tak vo vlaku, sledovať prírodu je úžasné a takto ja popri koncertovaní „relaxujem“

10. Pred nedávnom si vyhral cenu Tootoot Top Fan Band 2016. Aké boli tvoje pocity? 

Keď som sa hlásil do tejto súťaže, netušil som že sa to uberie takýmto smerom. Hovoril som si žeby to bolo skvelé sa umiestniť v takomto rebríčku. Ako sólo interpretovi je v dnešnej dobe o dosť ťažšie predstaviť sa verejnosti a snažím sa na tom pracovať čo najusilovnejšie. Koniec súťaže som sledoval každou minútou. Posledné minúty som to však nevydržal a šiel som sa prejsť.  Je to veľká pomoc a motivácia o posúvaní sa na takej pomyselnej ceste za tým kam sa chcem raz dostať. Som vďačný za takúto možnosť a verím že ju dostanú aj ďalšie skvelé kapely budúci rok.

11. Vedel by si popísať, aké to je stáť na pódiu a hrať pre ľudí? 

Je to pre mňa niečo čo si neskutočne užívam. Mám ale dni kedy sa necítim na pódiu ako vo svojej koži a pýtam sa sám seba že čo tam robím. Ako sólo interprét je to pre mňa veľká zodpovednosť predstaviť sa publiku v pozitívnom svetle a tak pre to robím všetko. Zdieľať s ľuďmi svoje pocity je to čo som vždy chcel. Na začiatku to bola u mňa predstava, že ľudia budú poznať moje texty, myšlienky, pocity a zážitky. Keď sa mi to ale začalo plniť, začal som si užívať nie len koncertovanie ale aj všetko okolo toho.

12. Čo by si odkázal svojim fanúšikom a čitateľom? 

Každému človeku, ktorý sleduje moju tvorbu a chodí na koncerty som nesmierne vďačný. Hudbu robím podľa pocitov pre ľudí aby to bol pre nich pôžitok a aby sa dokázali preniesť mojim príbehom cez túto hudbu.

Viac informácií nájdete priamo na stránke https://www.facebook.com/ChrisEllysOfficial


TOP 10
 

Prečítajte si tiež:

Andrea Zimányiová – Držím sa hesla, ktoré za... Slovenská šansónová republika ťahá vo svete komercie za kratší koniec. Stále sa však nájdu interpreti, ktorí dokážu verejnosť hladnú po kúsku francúzs...
Nika Karch: Je to pre mňa najkrajšie obdobie v rok... Speváčka Nika Karch, vlastným menom Veronika Karchová, sa narodila v Michalovciach, kde vyštudovala základnú aj strednú školu. Po ukončení gymnázia od...
Smalltown Boy – Nový talent na hudobnej scéne? Prinášame vám krátky rozhovor s Romanom Oravcom, chlapcom z malomesta a zároveň nádejným slovenským pesničkárom! Prečo práve názov Smalltown Boy? ...
Chiki Liki Tu-A ponúknu na jeseň novú formu extrém... Slovenská skupina Chiki Liki  Tu-A zverejnila minulý týždeň krátku informáciu o tom, že vydá 10.októbra nový album a vzbudila tým veľmi pozitívne reak...
Kapela No Brake si za odmenu zahrá na Colours of O... Aké boli Vaše úplné začiatky a kto z vás alebo z okolia prvý uveril, že z vás môže byť úspešná hudobná kapela? No Brake vznikol niekedy v roku 2009...