Čisté Tvary uzavreli tvorivý cyklus vypredaným koncertom a magickým klipom k singlu „Prelínať Čas“!

Kultové Čisté Tvary sa s fanúšikmi rozlúčili naozaj štýlovo! Pred tvorivou prestávkou uzavreli cyklus vypredaným koncertom a magickým videoklipom k skladbe „Prelínať Čas“. Rozlúčku s fanúšikmi v Zámockom pivovare v Bratislave dokonca nakrútili a chystajú dokumentárny film! Na koncerte mal premiéru aj posledný videoklip z albumu „Zem Nás Chce Čistých“. Video k singlu „Prelínať Čas“ je magickým vizuálnym počinom o putovaní životom, v ktorom mytologický Minotaurus symbolizuje prepojenie súčasnosti s minulosťou. Klip vyjadruje stav, v ktorom sa Čisté Tvary aktuálne nachádzajú. Uzatvárajú jeden cyklus, posúvajú sa do ďalšej dimenzie a chcú sa pohnúť k novým nápadom. Pozrite si mystický príbeh, na ktorom kapela spolupracovala s vynikajúcim českým hudobníkom a výtvarníkom Jakubom Čermákom! 

Vypredaný koncert a ďalší magický videoklip! Skupina Čisté Tvary sa s fanúšikmi rozlúčila naozaj veľkolepo. Pred odchodom na dlhšiu tvorivú prestávku pripravila v Zámockom pivovare v Bratislave nezabudnuteľné vystúpenie.

„Koncert bol pomyselným uzavretím ďalšej kapitoly existencie kapely. Toto obdobie spojené s prípravou, nahrávaním a prezentovaním nášho tretieho albumu „Zem Nás Chce Čistých“ bolo pre nás obzvlášť intenzívne, častokrát komplikované, ale dá sa povedať, že vždy s dobrým koncom. Všetko čo sme si predsavzali sa podarilo naplniť. Tento posledný koncert bol toho najlepším dôkazom. Všetky vstupenky boli vypredané už týždeň dopredu a záujem bol obrovský. Ešte tesne pred koncertom prichádzalo mnoho ľudí a bolo niekedy naozaj ťažké presvedčiť ich, že lístky už naozaj nie sú. Zrejme by nebol problém pridať ďalší koncert, ľudia by sa určite opäť nazbierali, ale toto nebol náš cieľ. Chceli sme spraviť malý, komorný koncert pre tých najskalnejších fanúšikov a spolu si to naozaj užiť na doraz, čo sa, myslím, skutočne podarilo,“ teší sa bubeník a manažér kapely Matej Pliešovský.

Na rozlúčkovom koncerte Čisté Tvary predstavili ďalší vizuálny počin – posledný videoklip k singlu z albumu „Zem Nás Chce Čistých“. Tak ako pri ostatných videoklipoch, znova ide o magické dielo s hlbokou výpoveďou.

„Sme radi, že sa nám podarilo uzavrieť aj cyklus 11 videoklipov k albumu „Zem Nás Chce Čistých“. Na poslednom klipe “Prelínať Čas” sme spolupracovali s českým výtvarníkom a hudobníkom Jakubom Čermákom. Jakub má obrovský talent na rozprávanie príbehov, ktorý vo svojej práci s obrazom skvele využíva. Už pri našej prvej komunikácii o skladbe a klipe k nej prišiel s nápadom Minotaura. Okamžite sa nám zapáčil a dá sa povedať, že hrubá dejová línia už zostala prakticky nezmenená. Vznikol tak akýsi mystický príbeh, ktorý prepája súčasnosť s minulosťou. Je o putovaní. Symbolicky uzatvára jeden kruh a naopak otvára dvere do ďalšej dimenzie. Aj my ako kapela sa chystáme opäť pohnúť ďalej – k novým nápadom, novej tvorbe, novým obzorom. Veríme, že výsledkom bude ďalší album. Časové súvislosti sú však momentálne veľmi neostré a v diaľke,“ vysvetľuje frontman skupiny Čisté Tvary Juraj Péč.

Fanúšikovia kultovej kapely sa však ešte predsa len dočkajú nečakaného prekvapenia. Po hudbe a videoklipoch sa Čisté Tvary pustili aj do dokumentárnej tvorby.

„Z koncertného večera v Zámockom pivovare sa podarilo nakrútiť množstvo obrazového materiálu, ktorý máme v pláne použiť ako základ krátkeho dokumentárneho filmu. Ten bude kapelu zachytávať v jednom období jej existencie. Bude to taký malý darček pre nás aj pre fanúšikov. Boli by sme radi, keby bol pripravený niekedy na prelom rokov 2016 a 2017. Zatiaľ je všetko v stave príprav a editácie materiálu,“ uzatvára Juraj Péč.

Čisté Tvary fungujú v zostave Juraj Péč, Adam Mičinec, Matej Pliešovský a Ondrej Gregor. S kapelou hráva aj Oskar Rózsa. Kultová kapela vlani vydala nový album „Zem Nás Chce Čistých“, ktorým fanúšikov potešila po dlhých siedmich rokoch a absolvovala aj úspešné jesenné a jarné turné.

Zdroj: Nora Krchňáková, foto: Martina Mlčúchová


 

Prečítajte si tiež:

Justice na Colours of Ostrava 2017, Michal Hrůza s... Francúzska dvojica Justice, jedna z najúspešnejších elektronických formácii, sa stáva popri Jamiroquai, Imagine Dragons, Norah Jones, alt-J, Birdy, Mi...
Autorka albumu roka 2016 a víťazka Grammy SOLANGE ... Na Pohodu 2017 príde autorka najlepšieho albumu za rok 2016 (Pitchfork, Spin, Vibe) a čerstvá víťazka Grammy Solange Knowles. Jej najnovší album A Sea...
V Bratislave zahrajú držitelia Grammy, kapela The ... The Klezmatics sú americká hudobná skupina, ktorá vznikla pred 30 rokmi v newyorskej štvrti East Village. Hranice svojej domovskej krajiny však veľmi ...
PJ Harvey, Alt-J, Mando Diao a ďalších 18 mien dne... Skvelé mená z Anglicka na hlavnom pódiu a lákavý line-up obľúbeného mamutieho stanu A38 – organizátori Szigetu oznámili ďalších 22 mien. Medzi nimi aj...
King Shaolin dokončili druhý album a vyrážajú na k... V týchto dňoch dokončila bratislavská kapela King Shaolin svoj druhý album s názvom "Play Against The Rules". Uplynulo už päť rokov, odkedy kapela zve...