Čisté Tvary vystúpia na poslednom koncerte pred dlhou tvorivou prestávkou!

Skupina Čisté Tvary pripravuje jedinečný koncert, ktorý bude posledný pred dlhou tvorivou prestávkou. Chce sa ním rozlúčiť s obdobím albumu „Zem Nás Chce Čistých“. Kultoví hudobníci zahrajú novinky, ale i staršie skladby z predchádzajúcich dvoch albumov a dokonca aj raritné single. Vystúpia v netradičnom priestore Zámockého pivovaru v Bratislave, kde – ako tvrdia – bude ich hudba znieť inak ako boli doteraz ich fanúšikovia zvyknutí. Chalani sľubujú veľkolepú vizuálnu šou s premietaním originálnych videoklipov kapely. Ponúknu aj špecialitu – premiéru ich posledného klipu z albumu „Zem Nás Chce Čistých“. Nenechajte si ujsť tento neobvyklý zážitok! Lístky na koncert 15. októbra sa míňajú veľmi rýchlo, kapacita Zámockého pivovaru je totiž obmedzená.

Kultová kapela Čisté Tvary sa chystá na tvorivú prestávku, no ešte pred tým sa chce dôstojne rozlúčiť s fanúšikmi. Pripravuje unikátny koncert, kde – ako sľubuje – jej skladby budú znieť celkom inak.

„Zahráme v Zámockom pivovare v Bratislave. Je to netradičný priestor na náš typ hrania. Preto sme si istí, že to prinesie neobvyklý zážitok pre nás aj pre našich fanúšikov.   Tento koncert bude špeciálny z viacerých dôvodov. Jedným z nich je rozhodnutie, že pokiaľ nenapíšeme nový materiál, na pódium nevyjdeme. Preto bude toto vystúpenie rozlúčkou s obdobím albumu „Zem Nás Chce Čistých“. Opäť zahráme celý tracklist albumu, mnoho skladieb z prvých dvoch albumov a pridáme aj nejaké raritné skladby, ktoré často nehrávame. Plánujeme na pódium pozvať aj niekoľkých hostí úzko spätých s kapelou,“ vraví frontman kapely Juraj Péč.

Posledný koncert Čistých Tvarov na dlhé obdobie bude 15. októbra. Originálni hudobníci opäť ponúknu veľkolepú vizuálnu šou.

„My si už našu hudbu bez istej formy vizualizácie ani nevieme predstaviť. Preto aj tento raz chystáme projekciu, ktorá bude sprevádzať celý náš koncert. Ďalšou špecialitou bude premiéra posledného 11-ho klipu, ktorý bol pripravený pre album Zem Nás Chce Čistých,“ dodáva Juraj Péč.

Kapacita Zámockého pivovaru je obmedzená a tak si túto hudobno – vizuálnu lahôdku vychutná len časť fanúšikov obľúbenej alternatívnej kapely. Čisté Tvary ubezpečujú, že aj keď ďalší koncert príde až o nejaký čas, bude stáť za to.

„Ideme na kreatívnu prestávku. Máme pocit, že je čas posunúť sa v tvorbe opäť niekam ďalej a na to človek potrebuje najskôr pokoj, meditáciu, aby zistil, kde sa vnútorne nachádza, našiel svoj stred a potom čas a silu aby potlačil tú svoju loď ďalej po prúde. Alebo proti prúdu?“ uzatvára s úsmevom bubeník kapely Matej Pliešovský.

Čisté Tvary fungujú v zostave Juraj Péč, Adam Mičinec, Matej Pliešovský a Ondrej Gregor. S kapelou hráva aj Oskar Rózsa. Kultová kapela vlani vydala nový album „Zem Nás Chce Čistých“, ktorým fanúšikov potešila po dlhých siedmich rokoch a absolvovala aj úspešné jesenné a jarné turné. V lete koncertovala na festivaloch Topfest a Žákovic Open.

Zdroj: Nora Krchňáková, Foto: Pavol Karell


!  
Zľavnené produkty v sekcii Tablety
 

Prečítajte si tiež:

Vypočujte si najlepšie novinky slovenského ro(c)ku... V tomto článku sa pozrieme na štyri zaujímavé slovenské rockové albumy, ktoré vyšli tento rok a ako bonus si dáme aj niekoľko singlov, ktoré sú predzv...
Živých nás nedostanú pod šírym nebom: Elán sa pres... Kapela Elán se po veľmi úspešnom vypredanom česko-slovenskom halovom turné presunie na open air scény. Aktuálny program Živých nás nedostanú s pripomi...
Slovenskí Millhouse chystajú akustický album, prvý... Hutný zvuk, dominantné gitarové riffy, osobité vokály. Takto by fanúšikovia pravdepodobne definovali slovenskú kapelu Millhouse. Svojim novým počinom ...
Michalovská skupina Iconito natočila nový videokli... Povedz, to je názov už siedmeho videoklipu michalovskej skupiny Iconito. Ten je zároveň prvým singlom, ktorý nenaspieval spevák kapely Kristián Dufine...
Natáliu Hatalovú prenasleduje tajomný neznámy. Natália Olcsváry Hatalová aktuálne účinkuje v muzikálových predstaveniach Šľahačková princezná, Mačky, pred tým účinkovala v populárnej Atlantíde a Ča...