CRADLE OF FILTH predvedú na MTF pekelnú šou: Ich požiadavky vás prekvapia

Organizátori More Than Festu 2016 zverejnili aj požiadavky ďalšej hviezdy festivalu – CRADLE OF FILTH. Ak čakáte nejaké nahé ženy, kalich panenskej krvi alebo inú senzáciu, ste na omyle.

Pokračujeme v seriáli zverejňovania požiadaviek co-headlinerov augustového (19. a 20.) More Than Festu vo Zvolenskej Slatine. Na rade sú upíri CRADLE OF FILTH na čele s Danim Filthom.

V prvom rade treba dať do povedomia ľudí, že pôjde o vskutku exkluzívny koncert, pretože skupina hrá po náročnom a úspešnom americkom turné v lete iba na dvoch festivaloch, jedným z nich je práve slovenský More Than Fest.

Náročná logistika dopravy

Hneď prvým a najťažším krokom pre organizujúcu agentúru EPG bude preprava kapely do Zvolenskej Slatiny. „Klávesáčka skupiny Lindsay priletí z Toronta do Viedne. Do Brna priletia Dani Filth a Daniel Firth. Tam žije aj bubeník Martin Škaroupka a odtiaľ zrejme príde aj gitarista Marek Šmerda. Do Bratislavy zas z Birminghamu priletí Richard Shaw. Technici skupiny priletia aj do Brna, aj do Bratislavy. Takže dopraviť ich na festival bude celkom zaujímavý guľáš,“ prezradil s úsmevom Ján „Amok“ Poliak z EPG.

Manažment skupiny bude mať počas ich vystúpenia prísne kritériá. Počas šou nebude môcť byť z prednej strany pódia žiadny sbskár, pokiaľ sa organizátori nedohodnú s tour manažérom alebo stage manažérom CRADLE OF FILTH inak. Ak sa tam niekto ocitne, okamžite bude vyhodení. Pri pódiu sa budú môcť počas koncertu zdržiavať iba ľudia zapojení do chodu festivalu,  aj to len z bočných strán. „Takisto musíme ako promotéri zabezpečiť bezpečnú šatňu a jej stráženie počas ich koncertu, doslova majú napísané v požiadavkách, že len jej uzamknutie nestačí,“ doplnil Poliak.

Bezpečné pódium

Manažment CRADLE OF FILTH má aj špeciálne požiadavky na bezpečnosť pódia pre kapelu a fanúšikov. Tá bude skontrolovaná na mieste. „Pódium musí mať robustnú konštrukciu a musí byť z pohľadu skupiny, ale i fanúšikov, bezpečné. Ak bude pódium a bariéry podľa názoru manažéra nebezpečné a riskantné, skupina môže zrušiť celý koncert,“ povzdychol si jeden z hlavných organizátorov.

Samozrejme nesmie dôjsť k neoprávnenému filmovaniu alebo nahrávaniu akéhokoľvek člena skupiny bez písomného súhlasu kapely. Zaujímavosťou je, že manažment tejto legendárnej skupiny požaduje minimálne 50 voľných vstupov pre svojich hostí.

V šatni nesmú chýbať vešiaky

Oproti Fínom CHILDREN OF BODOM nemajú CRADLE OF FILTH až také veľké nároky na komfort v šatni. „V blízkosti šatni požaduje skupina sprchy a toalety, kde musí byť k dispozícii teplá voda po celý deň. Do šatne sa musí zmestiť 12 osôb, ďalej tam chcú mať 3 pohovky a 12 pohodlných stoličiek, taktiež tam nesmie chýbať zrkadlo. Oproti Fínom chcú mať CRADLE OF FILTH v šatni aj šatníkovú tyč a vešiaky na ramienka, kde si budú môcť zavesiť svoje kostýmy. To ale musí byť ďalej od zafajčených priestorov,“ ozrejmil ďalej Ján Poliak. My ešte dodáme, že skupina požaduje aj malú kanceláriu, kde bude minimálne jedno pripojenie k telefónnej linke, pripojenie k vysokorýchlostnému internetu a dve lavice a dve stoličky.

Žiadny tvrdý alkohol

V podmienkach je výrazne zdôraznené, že kapela si nežiada žiadny tvrdý alkohol. No, prajú si dva kartóny kvalitného piva a štyri fľaše kvalitného červeného vína. No, všetok alkohol má byť umiestnený pri manažéroch. Ďalej si skupina praje športové nápoje Gaterade, Red Bull, minerálne vody, ovocné šťavy, probiotické jogurty, alebo vegánske cereálne tyčinky. Z ich požiadaviek najviac istotne zaujali kinder vajíčka. „Kapela chce mať k dispozícii aj med, čerstvý rybí tuk, mlieko, čokoládu, orechy, čerstvý zázvore, citróny, varené kurča, varené hovädzie mäso s hnedou ryžou, vegetariánske sendviče. Musia mať na výber čerstvé pečivo a k dispozícii počas ich pobytu na festivale chcú mať neustále kávu, horúcu čokoládu a čaj.  To všetko samozrejme dvojmo, pre kapelu aj ich tím,“ doplnila výber pokrmov hlava EPG.

Obed, večera, ale strava aj po šou

No, výber jedál týmto neskončil. Na obed chcú mať k dispozícii horúcu polievku alebo nejaké horúce cestoviny, najlepšie v nejakom hrnci, kde by si členovia CRADLE OF FILTH mohli nabrať, keď budú mať chuť. „Večerať chce kapela a jej tím kvalitnú teplú stravu pozostávajúcu z troch chodov jedál, ktoré obsahujú bielkoviny a množstvo zeleniny. Jedno jedlo musí byť vegánske. V požiadavkách stojí, že nesmú mať nezdravé jedlá, prípadne veľa vyprážaného,“ dodal Poliak. S jedlom sme ale stále neskončili. To bola večera. Po koncerte si chcú hudobníci pochutiť troch veľkých rodinných pizzách, troch čerstvých šalátoch, kuracích krídelkách a tuniakovom šaláte. Kapela chce 30 uterákov, z toho 20 veľkých na všeobecné použitie a 10 malých na pódium, ktoré nepúšťajú chlpy.

Ak ste teda čakali nejaké rituálne senzácie, tak tie sa nekonajú. No ich šou bude určite pekelná. Fanúšikovia sa môžu tešiť na skladby zo stále aktuálneho albumu „Hammer of the Witches“. Iba prednedávnom skupina vydala zremastraovaný klutový album „Dusk … and Her Embrace“, istotne dôjde teda aj na nejaké skvosty z tohto diela a tešiť sa môžete aj na osvedčené hity.

Zdroj: Stanislav „Stillborn“ Černák – Valhalla.sk, agentúra EPG


Prečítajte si tiež:

Sabaton privezie do Bratislavy najväčšiu show v ka... Milovníci rockovej hudby sa majú na čo tešiť. Obľúbení švédski bojovníci Sabaton postavia 14. marca v bratislavskej Aegon Arene koncertnú show, akú eš...
Jamiroquai zahviezdia na Colours of Ostrava 2017 Britská kapela Jamiroquai, nezameniteľná legenda funku a acid jazzu, je ďalšou veľkou potvrdenou hviezdou medzinárodného hudobného festivalu Colours o...
Pete Lincoln z legendárnych The Sweet odohrá vo fe... Na Slovensku vystúpi začiatkom februára spevák anglickej glam rockovej kapely The Sweet. Pete Lincoln odohrá tri akustické sólové vystúpenia za sebou....
Česká kapela VEES namieša svoju novú hudbu s overe... Energický rock’n’roll, pri ktorom sa ježia chlpy na rukách a nohy cukajú v rytme, roztočí v piatok 27. januára na parkete KC Dunaj noc Rock'n'Roll Nig...
Lotyšskí indie rockeri Carnival Youth opäť na Slov... Lotyšskí indie rockeri Carnival Youth sú jednou z najúspešnejších a najuznávanejších kapiel pobaltského regiónu. Zahrali si už na maďarskom Szigete, p...