Dvojkoncert Horkýže Slíže a Monkey Business dopadol na jednotku, Matěj Ruppert predviedol špeciálne trenky s nápisom Senec!

Dvojkoncert kapely Horkýže Slíže a Monkey  Business vo vynovenom seneckom amfiteátri sa vydaril! Množstvo ľudí, fantastická nálada a krásne prostredie prispeli k tomu, že fanúšikovia aj samotní umelci majú nezabudnuteľný zážitok. Spojenie popu s punk-rockom sa ukázalo ako dobrý krok a to najmä preto, že obe kapely sú známe príslovečným humorom. Matěj Ruppert z Monkey  Business nezostal nič dlžný svojej povesti a predviedol bomba trenky s nápisom Senec, ktoré si zaobstaral špeciálne pre túto príležitosť! Slovenská aj česká kapela si koncert natoľko pochvaľujú, že by si radi podobné vystúpenie zopakovali. Začali dokonca snívať o spoločnom songu. Senecký park v toskánskom štýle tak zažil jedinečný koncert, ktorý je možno začiatkom novej spolupráce. 

Triumfálny úspech! Spoločný koncert českej kapely Monkey Business a slovenskej skupiny Horkýže Slíže si dokonale užili fanúšikovia aj samotní hudobníci. Na pódiu to rozbalili vo veľkolepom štýle.

„Bolo to vynikajúce, senecké publikum bolo absolútne abnormálne! Užili sme si to úplne parádne. Tento amfiteáter je skutočne nádherné miesto, prišlo veľa ľudí, jednoducho fantázia. S Horkýže Slíže sa nám hralo naozaj veľmi dobre, možno túto spoluprácu rozvinieme. V súčasnosti síce nič konkrétneho zatiaľ naplánované nemáme, ale Horkýže máme skutočne radi a mám taký pocit, že aj oni majú radi nás. Dúfam, že toto bola taká prvá lastovička, rád by som si takýto koncert zopakoval. Možno z tohto vznikne aj nejaká spoločná pesnička,“ netajil nadšenie Matěj Ruppert z Monkey Bussines.

Obľúbený český spevák potvrdil svoju povesť extroverta s príslovečným divokým humorom. Na koncerte ukázal špeciálne trenky s nápisom Senec!

„To je teraz taká moja záľuba, mám na takmer každý koncert takéto trenírky. Keď hráme v Brne, mám tam napísané Brno, v Senci zas Senec. Pokiaľ koncertujeme v meste, ktoré má dlhší názov – napríklad Hradec Králové, mám vpredu Hradec a vzadu Králové. Alebo naopak,“ vysvetľuje s úsmevom Matěj Ruppert.

Fanúšikovia Monkey Business s obľúbenou českou kapelou spievali skladby „Who Killed My Libido?“ či „Piece of My Life“. Sympatizanti Horkýže Slíže si zas takmer vykričali pľúca, keď si spolu strihli songy „Malá Žužu a „A ja sprostá“.

„Cítili sme sa úplne super, zahrali sme to v celej kráse. Ľudia sa tešili, pretože sme hrali dlhý program oproti ostatným festivalom, kde nás skracujú na nejakú hodinku. V Senci sme hrali hodinu a pol a tak sme dali viac pesničiek. Monkey Bussines boli super, radi sme si ich vypočuli. Ľudia si s nami spievali, už naše pesničky za tie roky poznajú, jednoducho, všetko bolo super,“ dodáva Peter „Kuko“ Hrivnák z Horkýže Slíže.

Vynovený senecký amfiteáter s parkom v toskánskom štýle hudobníkov doslova nadchol. Vystupovali tam po prvý raz a radi by sa tam ešte vrátili.

„Senecký amfiteáter je naozaj krásny. Je na rovinke, má peknú, upravenú zeleň. Netreba veľa šľapať k bufetom, čo je veľká výhoda. Pozdravujem celý Senec, nech sa všetci majú fajn,“ uzavrel Peter „Kuko“ Hrivnák

Unikátny dvojkoncert Monkey Business & Horkýže Slíže priniesla do Senca spoločnosť Quick Production SK.

Redakciu informovala Nora Krchňáková | PROPAGANDA HOUSE, fotografie poskytol Quick Production SK


TOP 10
 

Prečítajte si tiež:

Najväčším lákadlom festivalu Sziget je popová diva... Popová diva P!NK otvorí svojím koncertom, v stredu 9. augusta, 25. ročník Sziget festivalu. Na budapeštianskom festivale, 9. - 16. augusta, budú konce...
Další ročník koncertů In Memory Of Kurt Cobain je ... Pro všechny Nirvánofily, granžery, 90's kids, androšáky, pankáče a Kurt ví co dalšího, už je to tady zas! Další ročník In Memory of Kurt Cobain! Ku...
Metallica ohlásila turné k albumu Hardwired…... Metallica je americká heavymetalová skupina založená v roku 1981 v Los Angeles. Zakladajúci členovia sa zoznámili vďaka inzerátu v losangeleských novi...
Sepultura vystúpi v Prešove na Dobrom Festivale!... Brazílska thrash metalová skupina Sepultura vydala v januári tohto roka vysoko cenený album Machine Messiah a v rámci aktuálneho turné ho predstaví na...
Princezná bieloruskej elektropopovej scény Musteli... Mustelide - vlastným menom Natalia Kunitskaya - je speváčka, autorka piesní a producentka pochádzajúca z Minsku, nového východoeurópskeho centra elekt...