Finále šou Tvoja tvár znie povedome opäť lámalo rekordy!

Veľkolepé finále najúspešnejšej šou tejto sezóny Tvoja tvár znie povedome opäť prepisovalo rekordy. Súboj štyroch finalistov o titul šampióna zabavil v nedeľu 1. mája 2016 na obrazovkách televízie Markíza fantastických 841-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, vďaka čomu sa stal najsledovanejším programom na slovenskom televíznom trhu od začiatku roku 2016.

V strategickej cieľovej skupine 12-54 dorovnala zábavná šou svoj doterajší ratingový rekord 16,6 % a dosiahla absolútne najvyšší podiel na trhu 48,6 % od svojho štartu 6. marca 2016. V oboch hlavných cieľových skupinách sa zároveň stala jednoznačne najsledovanejším programom dňa aj celého uplynulého týždňa.

Finálový večer mimoriadne obľúbenej šou zakončený víťazstvom Lukáša Adamca si doslova podmanil najmä mladé ženy 15-24, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili trhový podiel až 69,6 %.

Tvoja tvár znie povedome – to bolo desať epizód skvelej zábavy a dych vyrážajúcich premien ôsmich slovenských celebrít na svetoznámych hudobníkov, ako aj ich neuveriteľných tanečných a speváckych výkonov. K obrovskému úspechu šou nepochybne prispela aj skvelo zohratá porota, moderátor Martin „Pyco“ Rausch a celý produkčný tím na čele s režisérom Pepem Majeským.

V cieľovej skupine 12-54 dosiahla celá prvá séria excelentný priemerný rating 14,6 % aj trhový podiel 41,4 %. V priemere si ju vychutnávalo 702-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Už túto jeseň sa diváci môžu tešiť na novú sériu tejto výbornej šou a ďalších súťažiacich, ktorí ich každý týždeň šokujú inou premenou.

Zo spravodajských relácií si v nedeľu najväčší divácky záujem vyslúžilo Počasie, pozrelo si ho 695-tisíc divákov starších ako 12 rokov. V cieľovej skupine 12-54 zaznamenalo rating 12,6 % a podiel na trhu 32,9 %. Jednotkami na trhu boli v čase vysielania aj Televízne noviny (rating 9,8 % / share 31,4 % v 12-54) a Športové noviny (rating 10,9 % / share 30,8 % v 12-54).

Najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky menších staníc sa stal skvelý skutočný príbeh Splnený sen (rating 2,2 % / share 6,0 % v 12-54) na obrazovkách televízie Doma, za ktorý herečka Sandra Bullock získala prestížneho Oscara.

Markíza dominovala televíznemu trhu aj v sobotu 30. apríla 2016 vďaka slovenskej premiére napínavého akčného trileru Nič ma nezastaví (rating 9,6 % / share 29,0 % v 12-54). Rovnako aj v piatok 29. apríla 2016 sa najsledovanejším program dňa stala reality šou Farma – Duel (rating 9,1 % / share 32,9 % v 12-54).

Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto) dosiahla v uplynulom 17. týždni 2016 najvyšší tohtoročný trhový podiel celodenne (34,6 %) aj v prime-time 19:00-23:00 (37,1 %).

Redakciu informovalo PR oddelenie skupiny Markíza


 
Zľavnené produkty v sekcii Slúchadlá
 

Prečítajte si tiež:

Tri krásne sudičky pokrstili nové CD Roba Opatovsk... Vianočná nálada a nadpozemská radosť! Krst nového CD Roba Opatovského „Vianočné duetá“ v hoteli NH GATE ONE v Bratislave sprevádzala veľkolepá sviatoč...
Miro Jaroš vydal vianočné CD. Debutuje na prvom mi... Spevák Miro Jaroš si splnil ďalší sen. Nahral vianočný album “Tešíme sa na Ježiška”, ktorý po prvom týždni predaja vystrelil na prvé miesto rebríčka I...
Slovenské vydavateľstvá sa spojili, aby pomohli hu... Na slovenskej hudobnej scéne prišlo k ojedinelému úkazu. Najvýraznejšie nezávislé vydavateľstvá sa spojili a vytvorili unikátnu kompiláciu, na ktorej ...
V centre Piešťan už stavajú Vianočné trhy, otvorí ... Námestie slobody bude aj tento rok srdcom vianočných Piešťan. Na začiatku pešej zóny vyrastajú stánky inšpirované jarmokmi, ktoré sú stáročia súčasťou...
Čo má kapela Linkin Park spoločné s Prahou? Zaujím... Linkin Park je americká rocková hudobná kapela z Agoura Hills v Kalifornii, ktorá vznikla v roku 1996 a hrá prevažne nu metal. Linkin Park má 6 členov...