Finále soutěže hudebníků ve velkém!

Finále soutěže hudebníků ve velkém!
Ohodnoť tento článok

Tradičně ve velkém se bude slavit velké finále mezinárodní soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň! Jeho dvanáctý ročník vyvrcholí symbolicky ve velkém sále klubu Garage v Ostravě-Martinově už tuto sobotu od páté hodiny odpolední. Hosty čekají čtyři nejlepší kapely, dva hosté a řada dárků.

Největší klubová soutěž v České a zřejmě i Slovenské republice letos proběhla ve čtyřech klubech na Ostravsku a zúčastnilo se jí na sedmdesát skupin. „Celkem se přihlásilo 217 skupina porota z nich vybrala 72 do základních kol. Ty pak před odbornou porotou nastoupily po třech v klubech v Ostravě, Havířově a Opavě a postupně se pavoukem prokousávaly až do sobotního Velkého finále, kde už budou hrát o ceny za téměř sto tisíc korun,“ přibližuje soutěž její ředitel Marek Slonina z pořádající agentury s tím, že největší je zřejmě počtem koncertů uspořádaných v rámci soutěže. „Těch se celkem v letošním ročníku odehraje včetně finále 35! Radegast Líheň je tímto zcela ojedinělá. Vše se děje a rozhoduje na živých koncertech, nikoliv někde v éteru a hudebníci musí skutečně umět hrát, nikoliv jen mít spousty kamarádů na internetu. Kapely se živě představují divákům a odborné porotě v klubech a porota poté posílá kapely dál. Navíc se tak méně úspěšné kapely dostávají k cenným radám zkušenějších kolegů,“ dodává.

V těchto chvílích už je všeobecně známá čtveřice, která si to v sobotu od páté odpolední rozdá před početnou porotou v klubu Garage. „Porota mívá ve finále skutečně silné obsazení, když v roce 2012 nás bylo téměř třicet! Mezi porotci jsou tradičně skvělí hudebníci, pořadatelé festivalů, majitelé klubů, novináři a podobně a tak je kapela skutečně pod drobnohledem,“ vysvětluje Slonina. A i složení Velkého finále je v tomto ročníku velmi pestré – vystoupí moravsko-česko-slovensko-polský čtyřlístek. Moravské barvy bude hájit přerovský Ginger, slovenské bratislavský Aces, české parta Neeasi z Vysokého Mýta a polské wroclavský Behavior. „Srdečně zveme na parádní koncert, který se díky pivovaru Radegast, městu Havířov a dalším partnerům koná bez vstupného a navíc můžeme slíbit atraktivní hosty. Těmi budou letošní patron soutěže – slovenský The Paranoid, a zahrát si přijedou na svou oblíbenou akci i Patroni roku 2012 – česko-američtí Airfare,“ zvou pořadatelé z agentury Viking agency.

Velké finále soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň začíná prvním vystoupením v sobotu 27. dubna 2013 v 17.00 hod. ve velkém sále klubu Garage v Ostravě-Martinově a podrobné informace fanoušci dobré muziky najdou na stránkách www.lihen.cz a facebookovém profilu soutěže Radegast Líheň.