INEKAFE a live video z čias „Čumila “ !!!!

0
16
views

Iné Kafe alebo Inekafe či Ine Kaфe je slovenská punk rocková hudobná skupina založená v roku 1995. Najväčší úspech dosiahla skupina roku 2000-2003 albumami Čumil, Je tu niekto ?, Príbeh či Bez udania dôvodu. Predaj albumov tejto skupiny presiahol 100 tisíc kusov. Aj keď roku 2006 sa skupina rozpadla, pretože frontman a spevák Vratko Rohoň sa rozhodol pre letectvo, venovala svojím fanúšikom ešte 2 rozlúčkové koncerty a to 22.augusta 2008 v Mlynskej Doline v Bratislave a 31.jaunára  2009 v Prahe, odkiaľ pochádza zároveň jediné živé DVD z koncertu.

Napriek rozpadu bola skupina stále veľmi populárna a dňa  11.januára 2012 vyhlásila comeback. V apríli skupina vydala Best-ofku z vlastnej tvorby. Počas februára 2012 Iné Kafe poriadali INEKAFE – PRÁVO NA ŠŤASTIE TOUR 2012 s trinástimi koncertmi v Čechách, na Morave a na Slovensku, z toho dva v Bratislave.

Reklama

Nedávno sa na youtube objavilo asi najstaršie live video INEKAFE ešte z čias „Čumila“. Pridal ho uživateľ menom „neopalo“, v ktorého profile sa nachádza taktiež veľmi staré video z krstu albumu „Bez udania dôvodu“, alebo video , kde kapela prezentovala svoj vtedajší nový singel „Kto na to príde ? „.

 

Ďalšie zaujímavé články: