Kapela The Youniverse ukázala, ako sa tvorí hudba

0
17
views

Hudobná formácia The Youniverse ponúkla počas 10 dní, na prelome augusta a septembra, netradičné vystúpenie, v ktorom ukázala ako vyzerá kapelný život. Za 40 hodín verejného skúšania kapela prilákala stovky domácich, ale aj turistov.

Unikátny projekt s názvom „A Day In The Life Of A Band“ sa uskutočnil v priestoroch Atelieru XIII v Bratislave od 29. augusta do 7. septembra. Galériu v tomto období pretvorila štvorčlenná formácia na ozajstnú hudobnú skúšobňu, kde produkovala, skúšala, pripravovala sa na turné, ale tiež riešila bežné kapelné záležitosti. Ako to vyzeralo na celej akcii „A Day In The Life Of A Band“ si môžete pozrieť v trojminútovom aftermovie.

Reklama

Popri viac ako tridsiatich „jamoch“ a ďalších skúšaniach kapela navyše za 10 dní vytvorila dve nové skladby, ktoré si budete môcť vypočuť na jej ďalšom albume. „Desať dní v priestoroch Atelieru XIII bolo pre nás jedinečnou skúsenosťou. Okrem okoloidúcich a návštevníkov galérie sem zavítali a „zajamovali” s nami aj turisti a kamaráti z rôznych kapiel, čím celkový zážitok z akcie posunuli na ďalšiu métu,“ približuje frontmanka Tammy Nižňanská.

Uskutočnený performance art bol ďalšou audiovizuálnou aktivitou kapely The Youniverse v rámci jej debutového EP. Spomedzi predchádzajúcich počinov stojí za zmienku napríklad hudobné video ku skladbe „I Blame Him,“ ale tiež ďalšie aktivity, ktoré kapela pravidelne zverejňuje.

Hudobnú štvoricu okrem spomínanej frontmanky tvorí uznávaný gitarista a reprezentant slovenskej bluesovej scény Jerguš Oravec, basgitarista Martin Štefanec a mladý bubeník Peter Schön. „Vďaka projektu sme dostali aj skvelú šancu sa v týchto netradičných podmienkach “zhrať” s našim novým bubeníkom. Sme radi, že sme dostali možnosť posunúť aj túto súčasť kapelného života na formu umenia, ktorou bezpochyby je, a ukázať verejnosti drinu, bez ktorej kvalitné umenie nevznikne,“ dodáva líderka The Youniverse.

Reklama

Ďalšie zaujímavé články: