Koncert v Klariskách s britskou hviezdou gospelu Andreou Encinas a našou úspešnou speváčkou, hlasovou koučkou Ankou Repkovou.

04. septembra sa v Klariskách uskutočnil skvelý koncert s našou úspešnou speváčkou, autorkou piesní a hlasovou koučkou Ankou Repkovou. Na koncerte vystúpila na osobné pozvanie Anky britská lektorka gospelu, Andrea Encinas. 

Koncert začal vystúpením 50 členného zboru pod vedením Andrey Encinas. Andrea Encinas je hlasová koučka, zbormajsterka, umelecká manažérka z Veľkej Británie a v Bratislave tento víkend viedla dvojdňový gospelový workshop. Mnohí členovia zboru vystúpili na pódiu po prvýkrát. Štyri piesne, ktoré krásne a precítene zaspievali s klavírnym sprievodom nášho známeho jazzového klaviristu Pavla Bodnára, sa naučili len za necelé dva dni!

Andrea priniesla do zboru neskutočne veľa energie a pozitívnej nálady. Rovnako počas celého jej vystúpenia na koncerte bolo silu a energiu cítiť celou sálou. Andrea nám ukázala, ako sa hudba nielen spieva, ale aj žije.

Zábery zo samotného koncertu, kde Andrea spolu so zborom spievajú nádherné gospelové piesne My help (Where do I go), Total praise, Keep your hands on the plow a Hold on (Just a little while longer).

Spievala celá sála

Po neskutočne energickom vystúpení, ktorý zožal veľký úspech a potlesk prišiel na rad Zbor Anky Repkovej – Spievanie nás baví pod vedením speváčky a hlasovej koučky Anky Repkovej. Anka tento zbor založila len v septembri minulého roku, a to po svojom návrate z Londýna, kde bola sólistkou a členkou Andreinho zboru B.I.G. Choir.

Jej zámerom bolo priniesť gospel do Bratislavy a hlavne dať možnosť komukoľvek, kto rád spieva, zapojiť sa do zboru. Aj preto sa rozhodla nerobiť žiadny konkurz a učiť piesne len podľa sluchu, bez nôt. Ankin zbor predstavil gospelové piesne He has done marvelous thing, He’s able, We can heal, Oh, Happy day.

Celá sála tak opäť tlieskala, tancovala a dokonca aj spievala. Prekvapením večera boli slovenské ľudové piesne Z brezového dreva voda kvapká a Nepovedz ty dievča materi, ktoré taktiež patria do repertoáru zboru. Prvú spomínanú si pod Ankinou taktovkou zaspieval nielen Ankin zbor, ale aj všetci v hľadisku.

Bol to veľmi čarovný a príjemný moment koncertu, kedy sa mohli všetci zúčastnení spojiť v spoločnom spievaní!

Po tomto veľkom zážitku si človek pomyslel, tak lepšie to už byť ani nemôže! To najväčšie prekvapenie však malo ešte len prísť.

Po poslednej piesni zboru Oh, Happy Day prišiel veľký aplaus, zbor odišiel z pódia a ostala tam Anka, ktorá si na pódium zavolala skvelého gitaristu, klaviristu, speváka a skladateľa Juraja Holodu. Ten ju sprevádzal počas piesní Voľba, neskôr aj spolu s violončelistom Branislavom Bielikom v piesňach Som pravdivá, Svet naopak, Vyznanie, Hlas.

Anka okrem svojej tvorby predviedla aj zopár skvostov z prevzatého repertoáru Ale jestem od poľskej speváčky Anny Marie Jopek a divákov v hľadisku absolútne strhla svojou interpretáciou talianskej popovej árie Perdere l’amore.

Na záver to prišlo.

Po tomto famóznom výkone sa sálou začali ozývať hlasy spievajúce nápev Ankinej piesne Hlas. To už na pódium zo zadnej časti sály kráčali jej zboristi. Bol to magický moment, počas ktorého sa zimomriavky, ktoré boli počas celého koncertu, ešte znásobili. Záver koncertu patril známej piesni Hallelujah. Bola to skvelá bodka celého koncertu. Diváci neprestávali tlieskať, Ankine vystúpenie ocenili standing ovation, nejedno oko zostalo mokré a diváci tlieskali a tlieskali, niektorí až jačali.

Už teraz sme zvedaví a môžeme sa tešiť na to, čo pre nás skvelá, talentovaná a cieľavedomá speváčka, autorka piesní a hlasová koučka Anka Repková pripraví najbližšie. Priniesla k nám po prvýkrát na Slovensko britskú hviezdu gospelu Andreu Encinas, založila a stále úspešne vedie Zbor Anky Repkovej – Spievanie nás baví, chystá nový videoklip a pripravuje ďalší album. No je sa na čo tešiť!

Foto credit: Ján Vlk – Dreamwolf

Autorka PR článku: Michaela Háčiková


 

Prečítajte si tiež:

ADiss vydáva po troch rokoch v poradí druhý sólový... Po albume „Trištvrte na mňa“(2014) prichádza s albumom „Červená karta“. Album obsahuje 20 skladieb, ktoré pozostávajú  zo zaujímavých spoluprác, kvali...
Linkin Park zverejnili novú skladbu, fanúšikovia s... Linkin Park je americká rocková hudobná skupina z Agoura Hills v Kalifornii, ktorá vznikla v roku 1996 a hrá prevažne nu-metal! Najväčšími hitmi sk...
Prešporskí Junáci a ich prvý singel a videoklip s ... Kapela Prešporskí Junáci vydala svoj prvý singel s názvom Bratislava, ku ktorému kapela natočila aj videoklip. Toho sa ujal mladý režisér Jakub Varačk...
Top Dream Company roztančí Českou republiku. Mají ... Funkeři Top Dream Company přenesou zmrzlé Čechy ze zimy do jara v roztančené a dobré náladě. Během února a března vyjedou na klubové turné. Na koncert...
Wacken Metal Battle: Na prihlasovanie máte už iba ... Ďalší, v poradí jubilejný 5. ročník Wacken Metal Battle Slovakia, odštartoval pod usporiadateľskou taktovkou Gigant Promotion 15. októbra. Slovenské s...