KORN zahrá na AERODROME festivale v Prahe!

0
0
views

Aerodrome festival ohlasuje meno prvého účinkujúceho: do Prahy príde 15. júna 2016 partia KORN! Jednodňový open-air festival sa bude konať na ploche areálu PVA EXPO Letňany!

korn

Reklama

Vstupenky sa začínajú predávať v utorok 15. decembra o 10:00 v sieti Ticketportal.sk. Prvých 2.000 lístkov bude k dispozícii za zvýhodnenú cenu. Aerodrome priviezol v predchádzajúcich ročníkoch do Prahy kapely ako Metallica, System Of A Down, Avenged Sevenfold, Limp Bizkit alebo Rob Zombie.

Americká skupina Korn, ktorá je považovaná za priekopníkov nu-metalu, vznikla v roku 1993 v Kalifornii. Na vrchol hitparád sa dostala vydaním tretieho albumu Follow The Leader, ktoré sa vyhuplo na vrchol prestížnej hitparády časopisu Billboard TOP 200. V tomto rebríčku neskôr bodovali všetky ich albumy.

Milióny fanúšikov po celom svete si táto formácia získala nielen mimoriadne energickými koncertami, nekompromisným frontmanom Jonathanom Davisom, ale aj častými a vydarenými experimentami so zvukom. “Korn chcel vždy hľadať inú cestu, meniť veci, robiť ich spôsobom, aký by nikto nečakal. Chceme tvoriť umenie, ktoré je odlišné a nekonformné,” nechal sa kedysi počuť spevák Jonathan Davis a nahrávky kapely jeho slová len potvrdzujú.

K dnešnému dňu vydala skupina Korn jedenásť štúdiových nahrávok, ktoré sú ovenčené množstvom cien (vrátane Grammy Awards). Posledným zárezom na pažbe je album Paradigm Shift z roku 2013, na ktorom sa bezmála po 10 rokoch opäť stretli s pôvodným gitaristom Brianom “Head” Welchom. A bol to práve “Head”, kto cez leto 2015 pre portal Metal Injection potvrdil, že partia začína pripravovať nový album: “Pred pár týždňami sme začali skladať nový material. Máme veľmi veľa nápadov, ale v kapele je nás päť a chceme, aby boli s výsledkom všetci spokojní. A to chce svoj čas, zatiaľ sme len na začiatku procesu. Môžem však prehlásiť, že nova vec bude omnoho tvrdšia, než predchádzajúce albumy.”

Reklama

Prípravy nového albumu si kapela Korn spestrila oslavami 20-teho výročia vydania debutového albumu Korn a veľkým koncertnými tour,  v rámci ktorého hrali množstvo starých vecí.  S prierezom celej doterajšej kariéry zavíta aj do Prahy.

Redakciu informoval Tomáš Holetz z Octopus promotion a fotografie poskytla kapela Korn

Ďalšie zaujímavé články: