Kto nehrá na DEAN nie je pravý metalista! Gitary pre tých najtvrdších chlapov!

0
20
views

Firma DEAN bola založená Deanom Zelinskym v roku 1976 v Illinois. Dean Guitar Company sa veľmi rýchlo stala vyhľadávaným výrobcom gitár, ktorý dbá na to, aby jeho gitary boli poriadne „vymakané“ a extravagantné!

DEAN je v dnešných dobách synonymom rockovej a metalovej hudby a udržiava si pozíciu špičkového gitarového dizajnu a technologického pokroku pre tých najnáročnejších a najhlasnejších hráčov.

Reklama

Okrem gitár firma vyrába aj basgitary, akustické a elektroakustické gitary, banjo, mandolíny a zosilovače a mnoho iných hudobných nástrojov. Firma sa špecializuje na nástroje vysokej kvality, ale v ich ponuke nájdete aj low-cost nástroje pre začiatočníkov. Na svoje si teda prídu aj mladí metalisti a rockeri.

A kto na týchto gitarách hrá?

Najznámejší hráči na nástroje značky DEAN sú napríklad Zakk Wylde, Rudolf Schenker z kapely Scorpions, Dusty Hill & Billy Gibbons z kapely ZZ Top,  Michael Angelo Batio či gitarista a spevák kapely Megadeth  Dave Mustaine.

angelo

Reklama

Na Slovensko momentálne prišlo približne 100 modelov gitár DEAN a nájdete ich na stránkach hudobného obchodu MUZIKER.

Nevybrali ste si žiadnu gitaru? Čo tak ukulele?  

Koncertné ukulele zo série ML. Telo a vrchná doska tohto nástroja sú vyrobené z mahagónu. Z mahagónu je tiež lepený krk nástroja, ktorý má profil typu Soft V a menzúru 381 mm. Na výrobu hmatníka bol použitý palisander a má 20 pražcov. Kobylka je z palisandra. Súčasťou produktu je aj mäkké púzdro a ukulele si môžete vybrať z dvoch farieb a to Natural a Black.

dean ukulele

Reklama

DEAN však nie je iba metal!

Semiakustická gitara zo série Colt Hollow Body. Telo tohto nástroja je vyrobené z javora a vrchná doska z klenutého žíhaného javora. Disponuje lepeným krkom s profilom typu C z javora s menzúrou 648 mm. Na výrobu hmatníka bol použitý palisander a má 22 pražcov. Kobylka je typu Tune-O-Matic. Gitara je osadená pasívnymi snímačmi DMT Design Chrome s Piezo elektronikou, ktoré sa ovládajú pomocou trojpolohového prepínača mini pick up selector. Farebné prevedenie Trans Amberburst.

dean semi

Celú ponuku týchto výnimočných nástrojov nájdete na stránkach hudobného obchodu MUZIKER.

Ďalšie zaujímavé články: