Kultové Čisté Tvary sa po siedmich rokoch chystajú na letné festivaly!

Čisté Tvary sa po siedmich rokoch chystajú na  openair podujatia! Po úspešnom minuloročnom návrate kultovej kapely na koncertné pódiá bola účasť na niektorom z festivalov logickým krokom!

Čisté Tvary to roztočia na Topfeste aj na Žákovic Open. Chalani sa po dlhej pauze na obe akcie veľmi tešia a sľubujú nezabudnuteľné koncerty. Zahrajú celkom nový program zostavený z ich ostatného albumu „Zem Nás Chce Čistých“. Kapela na čele s frontmanom Jurajom Péčom si plánuje dokonale užiť kontakt s publikom. Čisté Tvary predvedú koncertný program so skladbami „Meskalin“, „Dýchať Síru“ či „Prach Prikryl Nás“ na Topfeste, ktorý štartuje už 30. Júna a na festivale Žákovic Open, kde sa stretneme 22. júla!

Kultová skupina Čisté Tvary vlani potešila fanúšikov novým albumom, na ktorý čakali dlhých osem rokov a absolvovala aj úspešné turné. Teraz sa po rokoch vracia i na letné festivaly!

„Milujeme letné festivaly, ich atmosféru a ľudí uvoľnených možno viac ako na “bežných” koncertoch. Máme za sebou veľmi úspešný rok a  preto bolo úplne jasné, že v lete si budeme chcieť spolu s ľuďmi užiť niektorý z letných festivalov. Zahráme mierne upravený koncertný program z nášho jarného turné k novému albumu „Zem Nás Chce Čistých“,“ vraví frontman kapely Juraj Péč.

Na festivalový návrat si Čisté Tvary vybrali to najlepšie zo slovenskej ponuky. Vystúpia na najväčšom rockovom festivale Topfest, ktorý štartuje už 30. júna a na júlovom Žákovic Open.

„Na oboch festivaloch sme už v minulosti hrali. Tešíme sa na ne v prvom rade preto, že sú to oba veľmi kvalitné festivaly s dobrou organizáciou a hlavne výbornou atmosférou. Každý z nich má svoje špecifické publikum. Topfest je orientovaný skôr rockovejšie a Žákovic je multižánrovejší s evidentným príklonom ku kvalitnej slovenskej a českej alternatívnej hudbe. Na oboch by som rád zostal aj po našom koncerte. Na Topfeste chcem vidieť Rival Sons, štúdiovo totiž znejú úžasne. A na Žákovic určite Dana Bártu a Autodrom,“dodáva Juraj Péč.

Kapela, s ktorou hráva aj jeden z najlepších multižánrových hudobníkov na Slovensku Oskar Rózsa, si plánuje naživo otestovať nálady fanúšikov. Po niekoľkoročnom pôste sa teší na to, ako si dokonale užije festivalovú atmosféru.

„Kontakt s publikom je dôležitá vec, aj keď to samozrejme záleží od momentálnej nálady kapely, publika, a tak ďalej. Osobne som zažil mnoho koncertov povedzme “introvertných” kapiel a umelcov, ktoré boli úžasné. Naopak “silený” kontakt s publikom vie pokaziť aj inak veľmi dobré koncerty. Čiže my tieto veci nechávame čisto na momentálnu náladu a pocit počas vystúpenia,“ uzatvára Juraj Péč.

Čisté Tvary fungujú v zostave Juraj Péč, Adam Mičinec, Matej Pliešovský a Ondrej Gregor. S kapelou hráva aj basgitarista Oskar Rózsa. Kultová kapela vlani vydala nový album „Zem Nás Chce Čistých“, ktorým fanúšikov potešila po dlhých siedmich rokoch a absolvovala aj úspešné jesenné a jarné turné. Topfest bude od 30. júna do 2. júla na Letisku v Piešťanoch a Žákovic Open od 22. – 23. júla v Trenčianskych Bohuslaviciach. Všetky aktuálne informácie o kapele Čisté Tvary nájdete na www.cistetvary.sk,  alebo na Facebooku.

Redakciu informovala Nora Krchňáková z Propaganda House a fotografie poskytol Dávid Doroš


!  
Zľavnené produkty v sekcii Tablety
 

Prečítajte si tiež:

Tajný koncert Petra Nagya sa utajiť nepodarilo, pr... Aj keď to mal byť tajný koncert, utajiť sa ho nepodarilo! Legenda Peter Nagy prijal pozvanie na tradičné Bigbítové Vianoce do strediska kultúry v brat...
Pre obrovský záujem pridali Rammstein v Prahe ďalš... Rammstein je nemecká industrial metalová skupina pochádzajúca z Berlína, ktorá sa začala formovať na začiatku roka 1994. Zaraďujú ju medzi industrial ...
Tarja Turunen nesklamala a v Bratislave odpálila ... Tarja Turunen vydala v tomto roku krátko po sebe albumy The Brigthest Void (jún 2016) a The Shadow Self (august 2016). Piesne z nich, ale aj prierez t...
Katka Koščová je po roku opäť na dlhom vianočnom t... Speváčka Katka Koščová od začiatku decembra už tradične brázdi slovenské mestá so svojim vianočným programom. Repertoár koncertov tvoria takmer výsost...
SPOTS#11: V nedokončenom bratislavskom metre ukáza... Rap bol prapôvodne žánrom, ktorý vychádzal z ulíc, temných zákutí, často i z úplného podzemia. A uplynulý piatok sa v Bratislave do tohto, pre neho na...