Kusturica a Horáček zožali standing ovation, Kusturica sľubuje, že to opäť roztočí v lete v Piešťanoch!

Balkánska párty! Tak sa dá nazvať dvojkoncert Michala Horáčka a Emira Kusturicu, ktorý mal u divákov obrovský úspech. Obaja zožali standing ovation a pridávali piesne. Zhodne tvrdia, že pozitívna energia od publika ich nabíja energiou a tešia sa na ďalšie vystúpenia na Slovensku. Emir Kusturica sľubuje, že to u nás opäť roztočí na konci leta. Spolu s No Smoking Orchestra vystúpi na festivale Lodenica v Piešťanoch. Emirovi imponuje slovenský temperament, ktorý je podľa neho podobný tomu balkánskemu a páčia sa mu slovenské ženy. Naši fanúšikovia si vášnivého Balkánca opäť vychutnajú koncom augusta!

Fantastická šou, rozvášnené publikum, nadšený potlesk! Bratislavský dvojkoncert Michala Horáčka a Emira Kusturicu mal ohromný úspech. Horáčkov recitál „Na cestě“, kde sa prelínala hudba so slovom, sa návštevníkom veľmi páčil.

„Ja, aj všetci moji kolegovia, sme mali naozaj krásny pocit. Síce chvíľu trvalo, kým sa publikum naladilo na našu vlnu, pretože na rozdiel od Česka u vás predsa len tie pesničky nie sú tak všeobecne známe. Postupne však ľudia prijali spôsob našej výpovede, prezentácie a bolo to čím ďalej tým lepšie. A standing ovation na konci ma až dojali. Veľmi radi sa na Slovensko opäť vrátime,“ uviedol Michal Horáček.  

Emir Kusturica a jeho No Smoking Orchestra to roztočili vo veľkom štýle! Na pódium pozvali fanúšikov, ktorí s nimi tancovali a spievali. Divákov zdvihli zo stoličiek a atmosféra v sále bola fantastická!

„Viete urobiť výbornú náladu. Myslím, že tento temperament máme my Slovania spoločný. Hudba, ktorú hráme, má melancholický základ a to ostané je kombináciou Južnej Ameriky a cigánskych rytmov. Je to naozaj to, čo sa dnes nazýva cross over. Som rád, že ľudia na to reagujú dobre,” netajil nadšenie Emir Kusturica.

Slávny balkánsky filmár a hudobník sa na Slovensko o pár mesiacov opäť vráti. Poriadne to odpáli na festivale Lodenica v Piešťanoch koncom augusta.

„Na Slovensku vystupujem veľmi rád. Študoval som tu, a vždy som navštevoval Slovensko aj Moravu keď sa dalo, lebo to tu mám rád. Páčia sa mi aj vaše ženy. Na festival sa už teším, opäť zo seba vydáme maximum,” uzatvára Emir Kusturica.

Emira Kusturicu a No Smoking Orchestra si fanúšikovia, ktorí nestihli koncert v Bratislave, môžu vychutnať na 18. ročníku najväčšieho festivalu country, folk a trampskej hudby v autocampingu Lodenica v Piešťanoch. Tento rok sa na Lodenici stretneme 25.-27. augusta. Lístky sa dajú zakúpiť na Predpredaj.sk a v sieti Ticketportal. Festival Lodenica prináša Agentúra Topfest.

Redakciu informovala Nora Krchňáková z Propaganda House a fotografie poskytol René Miko


 
Zľavnené produkty v sekcii Slúchadlá
 

Prečítajte si tiež:

Po nahrávaní v Berlíne zamieri kapela Mydy Rabycad... Ľúbivé a chytľavé spojenie swingu a jazzu s modernou elektronikou bude znieť v sobotu 10. decembra v KC Dunaj. Hudobná noc Electro Swing Night prinesi...
Enrique Iglesias za dva týždne vystúpi vo Viedni!... Španielska superhviezda Enrique Iglesias, ktorá má na konte viac ako sto šesťdesiat miliónov predaných nosičov, vystúpi 14. decembra v rámci celosveto...
Svetové jazzové esá odštartovali hudobným maratóno... Svetoznámy gitarista Lee Ritenour, fantastickí hudobníci Danilo Pérez, John Patitucci a Brian Blade so svojou formáciou Children of the Light, ale tie...
Vianočné trhy spestrí Pieščanský rýnek aj The Beat... Stánky s tradičným vianočným občerstvením na Námestí slobody a Winterovej ulici aj tento rok počas adventných víkendov doplnia svojou ponukou domáci v...
Prvým menom Pohody 2016 sú víťazi Mercury Prize AL... Ich debut An Awsome Wave z roku 2012 získal prestížnu Mercury Prize. Druhý album This Is All Yours (2014) vystrelil hneď po zverejnení na prvé miesto ...