Kusturica a Horáček zožali standing ovation, Kusturica sľubuje, že to opäť roztočí v lete v Piešťanoch!

Balkánska párty! Tak sa dá nazvať dvojkoncert Michala Horáčka a Emira Kusturicu, ktorý mal u divákov obrovský úspech. Obaja zožali standing ovation a pridávali piesne. Zhodne tvrdia, že pozitívna energia od publika ich nabíja energiou a tešia sa na ďalšie vystúpenia na Slovensku. Emir Kusturica sľubuje, že to u nás opäť roztočí na konci leta. Spolu s No Smoking Orchestra vystúpi na festivale Lodenica v Piešťanoch. Emirovi imponuje slovenský temperament, ktorý je podľa neho podobný tomu balkánskemu a páčia sa mu slovenské ženy. Naši fanúšikovia si vášnivého Balkánca opäť vychutnajú koncom augusta!

Fantastická šou, rozvášnené publikum, nadšený potlesk! Bratislavský dvojkoncert Michala Horáčka a Emira Kusturicu mal ohromný úspech. Horáčkov recitál „Na cestě“, kde sa prelínala hudba so slovom, sa návštevníkom veľmi páčil.

„Ja, aj všetci moji kolegovia, sme mali naozaj krásny pocit. Síce chvíľu trvalo, kým sa publikum naladilo na našu vlnu, pretože na rozdiel od Česka u vás predsa len tie pesničky nie sú tak všeobecne známe. Postupne však ľudia prijali spôsob našej výpovede, prezentácie a bolo to čím ďalej tým lepšie. A standing ovation na konci ma až dojali. Veľmi radi sa na Slovensko opäť vrátime,“ uviedol Michal Horáček.  

Emir Kusturica a jeho No Smoking Orchestra to roztočili vo veľkom štýle! Na pódium pozvali fanúšikov, ktorí s nimi tancovali a spievali. Divákov zdvihli zo stoličiek a atmosféra v sále bola fantastická!

„Viete urobiť výbornú náladu. Myslím, že tento temperament máme my Slovania spoločný. Hudba, ktorú hráme, má melancholický základ a to ostané je kombináciou Južnej Ameriky a cigánskych rytmov. Je to naozaj to, čo sa dnes nazýva cross over. Som rád, že ľudia na to reagujú dobre,“ netajil nadšenie Emir Kusturica.

Slávny balkánsky filmár a hudobník sa na Slovensko o pár mesiacov opäť vráti. Poriadne to odpáli na festivale Lodenica v Piešťanoch koncom augusta.

„Na Slovensku vystupujem veľmi rád. Študoval som tu, a vždy som navštevoval Slovensko aj Moravu keď sa dalo, lebo to tu mám rád. Páčia sa mi aj vaše ženy. Na festival sa už teším, opäť zo seba vydáme maximum,“ uzatvára Emir Kusturica.

Emira Kusturicu a No Smoking Orchestra si fanúšikovia, ktorí nestihli koncert v Bratislave, môžu vychutnať na 18. ročníku najväčšieho festivalu country, folk a trampskej hudby v autocampingu Lodenica v Piešťanoch. Tento rok sa na Lodenici stretneme 25.-27. augusta. Lístky sa dajú zakúpiť na Predpredaj.sk a v sieti Ticketportal. Festival Lodenica prináša Agentúra Topfest.

Redakciu informovala Nora Krchňáková z Propaganda House a fotografie poskytol René Miko


 

Prečítajte si tiež:

Smola a Hrušky odpálili svoje najväčšie 20 rokov t... Smola a Hrušky čaká rušné obdobie. Práve včera totiž v bratislavskom Babylone odohrali svoj prvý koncert z ich výročného turné, ktorým odštartovali ma...
Islandská diva Sóley v máji rozžiari bratislavskú ... Islandská speváčka a multiinštrumentalistka Sóley vydáva začiatkom mája svoj tretí štúdiový album a vzápätí sa vydá na európske turné, na ktorom sa pr...
Hviezdny Machine Gun Kelly mieri na Slovensko! Jedna z najvýraznejších postáv súčasného hip-hopu MACHINE GUN KELLY zahrá v Bratislave! Víťaz MTV Music Awards a MTV European Music Award počas letnéh...
Rakúšania Tosca vydávajú nový album a v Bratislave... Tosca, majstri a inovátori hudobného žánru downtempo, oznámili pred dvomi týždňami svoj návrat na Slovensko. Rakúske duo po viac ako troch rokoch opäť...
Livin´Blues privíta slovenskú a maďarskú bluesovú ... Livin´Blues patrí k festivalom s dlhoročnou tradíciou. Uskutoční sa už po dvadsiaty piaty krát a štedrý priestor na ňom dostane slovenská bluesová scé...