Legendárne Stromboli sú späť, po 25 rokoch opäť vystúpia na Slovensku!

Kultová skupina Stromboli sa vracia na scénu a po 25 rokoch sa opäť chystá aj na Slovensko. Skupina, ktorú založil jeden z najlepších českých gitaristov Michal Pavlíček, zahrá v Bratislave staršie hity aj skladby z nového albumu „Fiat Lux“. V Starej tržnici zaznejú v podaní Báry Basikovej slávne skladby „Osiřelá košile“, „Veliké lalulá“ aj novinka „Katova pomocnice“. Skupina sa v Bratislave predstaví v pôvodnej zostave: gitarista Michal Pavlíček, vokalistka Bára Basiková, basgitarista Jiří Veselý, bubeník Klaudius Kryšpín, klávesistka Vendula Kašpárková a spevák Vilém Čokem, v ktorého podaní zaznie slávna pieseň „Ó hory, ó hory“. Nenechajte si ujsť výnimočný koncert 9. marca v Starej tržnici v Bratislave, Michal Pavlíček sľubuje, že to bude vrieť ako v sopke!

Michal Pavlicek

Skvelá správa pre slovenských fanúšikov legendárnej skupiny Stromboli!  Kapela z konca obdobia socializmu vystúpi v Bratislave po neuveriteľných 25 rokoch! Kultový hudobný projekt obnovili umelci na čele s Michalom Pavlíčkom a Bárou Basikovou aj na základe požiadaviek množstva priaznivcov. 

„Impulzom bolo 30. výročie založenia skupiny a ponuka urobiť koncert Stromboli v Prahe. Pri tejto príležitosti som zložil nový album „Fiat Lux“ a s kapelou sme ho nahrali. Dohodli sme sa, že sa to neskončí len u jedného koncertu, keďže mal naozaj nádhernú a silnú  atmosféru, ale že odohráme aj ďalšie. Aj po toľkých rokoch nám to spolu klape, naskočili sme naozaj skvelo. Ľudsky aj hudobne nám to ladí a najmä – naozaj nás to baví a nabíja,“ vyznal sa zakladateľ Stromboli Michal Pavlíček.

Kultová skupina, ktorú v roku 1985 založil jeden z najlepších českých gitaristov Michal Pavlíček, vystúpi v Bratislave po vyše štvrťstoročí. Hudobníci sa na slovenské publikum veľmi tešia a sľubujú vynikajúci umelecký zážitok. 

„Kedysi sme so Stromboli mali na Slovensku množstvo pekných koncertov. Tešíme sa na Bratislavu a dúfame, že si naši slovenskí fanúšikovia prídu zaspomínať a vypočuť si našu súčasnú tvár. Môžem povedať, že to bude vrieť ako v sopke! Na koncerte zahráme staré hity ako „Osiřelá košile“, „Veliká lalulá“, či „Ó hory, ó hory“ a zároveň aj mnoho skladieb z nového albumu „Fiat Lux“ ako napríklad „Katova pomocnice,“ dodáva Michal Pavlíček. 

Roky odlúčenia neznamenajú, že sa hudobníci nestýkali, naopak. Bára Basiková a Michal Pavlíček mali a stále majú vynikajúci priateľský vzťah.

„S Bárou sme v kontakte de facto stále. Písal som pre ňu role v mojich muzikáloch „Obraz Doriana Graya“ alebo „Dáma s kaméliami“. Naspievala mi tiež album „Fiat Lux. Veľa vecí nás spája aj v osobnom živote. Máme obaja mladších partnerov a aj malých synov, ktorí navyše spolu chodili i do rovnakej škôlky. Takže sa s Bárou pravidelne vídame a veľmi si rozumieme,“  vysvetľuje Michal Pavlíček. 

Stromboli vystúpia 9. marca o 20.00 v Starej tržnici v Bratislave v pôvodnej zostave.  Na gitaru zahrá Michal Pavlíček, na basgitaru Jiří Veselý, na bubny Klaudius Kryšpín a na klávesy Vendula Kašpárková. Spievať bude vynikajúca Bara Basiková, Michal Pavlíček a Vilém Čok. Návrat legendy na scénu fanúšikov mimoriadne potešil, o čom svedčí i to, že nový album „Fiat Lux“, ktorý vyšiel na jeseň 2014, získal zlatú platňu za predaj. Lístky na koncert 9.3. 2016 v bratislavskej Starej tržnici sa dajú zakúpiť na www.tickeportal.sk.

Redakciu informovala Nora Krchňáková z Propaganda House a fotografie poskytol Ján Malíř


 
Zľavnené produkty v sekcii Notebooky
 

Prečítajte si tiež:

Po nahrávaní v Berlíne zamieri kapela Mydy Rabycad... Ľúbivé a chytľavé spojenie swingu a jazzu s modernou elektronikou bude znieť v sobotu 10. decembra v KC Dunaj. Hudobná noc Electro Swing Night prinesi...
Enrique Iglesias za dva týždne vystúpi vo Viedni!... Španielska superhviezda Enrique Iglesias, ktorá má na konte viac ako sto šesťdesiat miliónov predaných nosičov, vystúpi 14. decembra v rámci celosveto...
Svetové jazzové esá odštartovali hudobným maratóno... Svetoznámy gitarista Lee Ritenour, fantastickí hudobníci Danilo Pérez, John Patitucci a Brian Blade so svojou formáciou Children of the Light, ale tie...
Vianočné trhy spestrí Pieščanský rýnek aj The Beat... Stánky s tradičným vianočným občerstvením na Námestí slobody a Winterovej ulici aj tento rok počas adventných víkendov doplnia svojou ponukou domáci v...
Prvým menom Pohody 2016 sú víťazi Mercury Prize AL... Ich debut An Awsome Wave z roku 2012 získal prestížnu Mercury Prize. Druhý album This Is All Yours (2014) vystrelil hneď po zverejnení na prvé miesto ...