Linkin Park sa vráti do Prahy, bude hlavnou hviezdou Aerodrome festivalu

Linkin Park sa vráti do Prahy, bude hlavnou hviezdou Aerodrome festivalu
Ohodnoť tento článok

Takmer desať rokov túžia tisícky českých a slovenských fanúšikov skupiny Linkin Park po koncertnom návrate a budúci rok sa ich prianie splní! Kapela vystúpi 11. júna v Prahe na štvrtom ročníku Aerodrome festival. Toto podujatie už v minulosti hostilo hviezdy ako Metallica, System Of A Down, Korn, Limp Bizkit a mnoho ďalších. Vstupenky na Aerodrome festival 2017, ktorý sa uskutoční na Letisku Letňany v Prahe, budú v predaji od piatku 18. novembra od 10:00 hodín exkluzívne v sieti Ticketportal.

Preraziť celosvetovo hneď pri vydaní prvého albumu sa podarí len máloktorej kapele, ale dosiahnuť status najpredávanejšieho debutu 21. storočia môže iba jedna z nich. Tou partiou boli a sú kalifornskí Linkin Park, ktorí túto métu dosiahli s 19 miliónmi predaných kópií nahrávky Hybrid Theory vydanej v roku 2000. Dnes majú na svojom konte už šesť štúdiových nahrávok, ktorých predali viac ako 50 miliónov a získali platinové ocenenia v 34 krajinách na 5 kontinentoch. Zatiaľ posledný album The Hunting Party z roku 2014 to dotiahol na prvé miesto v prehľade najpredávanejších albumov iTunes v 67 krajinách.

Najlepšie Linkin Park tričká a oblečenie nájdete tu!

Od svojho vzniku odohrali tisícky koncertov po celom svete, v arénach aj najväčších štadiónoch, hviezdili na najväčších festivaloch (Reading, Leeds, Download, Rock in Rio, Summer Sonic) a v roku 2005 sa stali prvou západnou rockovou skupinou, ktorá odohrala 5 show v Číne. Viac ako 62 miliónov fanúšikov spravilo z Linkin Park aj najobľúbenejšiu kapelu na Facebooku. Podobnej popularite sa tešia aj na Youtube, kde majú bezmála 7 miliónov odberateľov a celkový počet zhliadnutí ich videí presahuje 5 miliárd!

V roku 2005 založili Linkin Park charitatívnu nadáciu Music for Relief na pomoc obetiam prírodných katastrôf, napr. Hurikánu Katrina, zemetraseniu v čínskej provincii Se-Čuan, tsunami v Thajsku alebo epidémie cholery v Zimbabwe. Od svojho vzniku táto organizácia pomohla na 4 kontinentoch sumou viac ako 8 miliónov dolárov. Music for Relief sa tiež venuje ochrane životného prostredia a prevencii globálneho oteplovania. Viac na www.musicforrelief.org.

Linkin Park vystúpi 11. Júna v Prahe prvýkrát po desiatich rokoch v rámci svetového turné, na ktorom idú podporiť netrpezlivo očakávaný siedmy štúdiový album.

Lístky na koncert kapely Linkin Park už v predaji!