Lucia Šoralová ohromila Šansónovými Vianocami, na jar vyráža na turné s hudobníkmi z kapely Nerez!

Šansónové Vianoce Lucie Šoralovej v Bratislave divákov dojali a dokonale naladili na sviatky. Lucia sa na slovenské pódium vrátila po dvoch rokoch a hneď si vyslúžila standing ovation. Vo vypredanom Ateliéri Babylon zahrala aj niekoľko noviniek, francúzsky šansón, cigánsku ľudovú pieseň či folklórne rytmy. Fanúšikovia ocenili aj skladbu „Jesenná“, ktorú pre Luciu tesne pred smrťou zložil jej strýko Jaro Filip. Na koncert si pozvala výnimočných hostí Michaela Kocába a Ondřeja Soukupa, ktorí slovenské publikum nadchli. Lucia zaspievala i novinku, ktorá vzišla zo spolupráce s duom z legendárnej kapely Nerez. Prezradila, že sa s ním chystá na spoločné turné! 

Návrat Lucie Šoralovej na slovenské pódiá sa vydaril. Jej Šansónové Vianoce divákov dojali a nabili energiou. Sympatická Lucia opäť presvedčila, že napriek dvojročnej odmlke, keď sa venovala predovšetkým deťom, nielenže nezabudla spievať, ale dokonale dozrela!

„Som vďačná, že slovenské publikum po mojom poslednom projekte s názvom „Ondřejíček“ na mňa nezabudlo a prišlo v takom hojnom počte. Naozaj som si to skvelo užila a dúfam, že rovnaké pocity majú aj moji fanúšikovia,“ povedala po koncerte v Ateliéri Babylon Lucia Šoralová.

Sympatická speváčka a skladateľka zaspievala nádhernú šansónovú klasiku a pridala aj prekvapenia. Do playlistu zaradila i francúzsky šansón, cigánsku ľudovú pieseň či folklórne rytmy. Fanúšikov potešila skladbou „Jesenná“, ktorú pre ňu tesne pred smrťou zložil jej strýko Jaro Filip. Na koncert si pozvala výnimočných hostí. S hudobníkom Ondřejom Soukupom, ktorý je jej  životným partnerom, na spoločnom pódiu spievala po prvý raz.

„Keď sa predstavujú hostia, vždy sa povie, čo hosťa s interpretom spája, ale ja vlastne neviem, čo mám teraz povedať. S nasledujúcim hosťom ma totiž spája úplne všetko,“ okomentovala s úsmevom Lucia Šoralová. 

„Ja som s Luciou zatiaľ nikdy nehral, hovoril som si, že ježišmária to budeme ako partneri a ja budem hrať „mahamaha“ na basgitaru! Ale koncert bol skvelý. Mne sa naozaj veľmi páčil, okrem toho Babylon je vynikajúci priestor. Milujem kluby, nemám rád veľké priestory. Jednoducho, ľuďom musíte vidieť do očí a tu im do očí bolo vidieť. Myslím si, že Lucka si to nesmierne užívala. Celý koncert mal pozitívnu atmosféru, takú akú má koncert pred Vianocami mať,“ doplnil Ondřej Soukup.

Ďalší hosť Michael Kocáb si od publika vyslúžil standing ovation hneď po prvej skladbe „Penzion svět“. Potom potešil fanúšikov aj ďalšími peckami z autorskej dielne Hapka – Horáček.

„Hrať na Slovensku je pre mňa vždy príjemné. A pokiaľ ide o šansón s Luckou – ja sa síce necítim ako šansónový spevák, ale k šansónu sa občas rád vrátim. Je to taká eufória, bavilo ma to. Koncert som si užil naozaj perfektne, najmä tá rómska pesnička na konci sa mi veľmi páčila,“ vyznal sa Michael Kocáb.

Lucia Šoralová fanúšikom zaspievala aj novinku, ktorá vznikla v spolupráci s muzikantom z legendárnej kapely Nerez. Prezradila, že v roku 2017 s nimi plánuje spoločné turné.

„Nápad na spoločné turné vzniklo postupne. Pôvodne som ich pozývala ako hostí na tento koncert, ale nemohli. Bola som príjemne prekvapená, keď namiesto toho navrhli že urobíme spolu viac koncertov. Repertoár postavíme spolu. Polovica budú naše skladby, ktoré hrám na koncertoch s kapelou La Alma, polovica zas skladby Nerezu. Plánujeme to sfúzovať. Ale to ešte doladíme. Na spoločné turné v roku 2017 sa veľmi teším,“ uzavrela Lucia Šoralová. 

Lucia Šoralová už roky vystupuje s kapelou La Alma v zložení Michal Mihok – akordeón, Martin Brunner – piano a Miloš Klápště – kontrabas. Na turné s muzikanti z kapely Nerez vyráža Lucia už v apríli 2017. Lístky sa dajú kúpiť v sieti Predpredaj.sk.

 


Prečítajte si tiež:

Sabaton privezie do Bratislavy najväčšiu show v ka... Milovníci rockovej hudby sa majú na čo tešiť. Obľúbení švédski bojovníci Sabaton postavia 14. marca v bratislavskej Aegon Arene koncertnú show, akú eš...
Jamiroquai zahviezdia na Colours of Ostrava 2017 Britská kapela Jamiroquai, nezameniteľná legenda funku a acid jazzu, je ďalšou veľkou potvrdenou hviezdou medzinárodného hudobného festivalu Colours o...
Pete Lincoln z legendárnych The Sweet odohrá vo fe... Na Slovensku vystúpi začiatkom februára spevák anglickej glam rockovej kapely The Sweet. Pete Lincoln odohrá tri akustické sólové vystúpenia za sebou....
Česká kapela VEES namieša svoju novú hudbu s overe... Energický rock’n’roll, pri ktorom sa ježia chlpy na rukách a nohy cukajú v rytme, roztočí v piatok 27. januára na parkete KC Dunaj noc Rock'n'Roll Nig...
Lotyšskí indie rockeri Carnival Youth opäť na Slov... Lotyšskí indie rockeri Carnival Youth sú jednou z najúspešnejších a najuznávanejších kapiel pobaltského regiónu. Zahrali si už na maďarskom Szigete, p...