Matej Koreň predstavuje novú skladbu aj videoklip Dotyky!

0

Láska. Nekonečná, nevyčerpateľná téma básnikov, sochárov, maliarov, tvorcov hudby, skrátka všetkých ľudí či už umelcov alebo aj neumelcov. Výnimkou nie je ani slovenský „trubadúr“, tvorca „slaďákov“, absolútne však nie presladkých – Matej Koreň.

Sympatický mladý muž v pomerne krátkom časovom slede ponúka svoj tretí singel, rovno s videoklipom,  ako si už zvykáme,  tentoraz  s názvom Dotyky. Producentom je opätovne  osvedčený Shadowkey, s ktorým Matej spolupracoval aj na predchádzajúcich skladbách.

Úvodný verš končí slovami- špeciána láska, naozaj bola taká tá, ktorá je predlohou piesne? „Bola špeciálna, volala sa Katarína, tvorili sme pár po súťaži Superstar“– spúšťa lavínu spomienok na lásku, ktorá Mateja Koreňa inšpirovala k vzniku piesni Dotyky a pokračuje: -„S odstupom času som vyhodnotil, že ma poznačila veľmi pozitívne. Asi toľko k tomu.“ Vo videoklipe sa obavia aj vášnivé horúce bozky, ktoré ku každej láske patria, no Matej Koreň neoslovil Katarínu na účinkovanie vo videoklipe.

„Neviem, či by bol toto najvhodnejší spôsob stretnutia s ex,“ – hovorí so smiechom spevák. „Rozhodne som chcel v klipe účinkovať a byť aj vykonávateľom bozkov, samozrejme som zvažoval koho osloviť. Nakoniec si so mnou zahrala moja dlhoročná kolegyňa, kamarátka, herečka Silvia Holečková, hráme spolu v kapele, tvorili  sme spolu pár aj v muzikáli Rent. Takže nebolo to nepríjemné, nasmiali sme sa, ale jednoduché to rozhodne  nebolo!“  Ako herečka Silvia nemala problém prijať ponuku, paradoxne Matej mal oveľa väčší problém s bozkávaním, nakoľko nie je herec,  situácia intimity pred kamerou nie je pre neho úplne štandardná a jednoduchá.

O bývalých láskach piesne až s nadhľadom

Matej Koreň je presvedčený, že videoklip je uveriteľný pre diváka a hlavne nie je to prvoplánová výpoveď o láske a prvoplánové bozkávanie, len aby bolo.  Okrem toho si spevák myslí že nie je dobre robiť pesničky o láske hneď po rozchode, kedy je človek rozhodený, smutný, v niektorých prípadoch aj naštvaný, mix emócií by asi neumožnil urobiť skladbu, ktorá by mohla byť a pekná a lahodiaca poslucháčovi. „Bývalej láske treba dať čas, keď príde nadhľad a vyprchajú emócie, je možné sa k nej vrátiť a urobiť o nej pesničku,“ – zamýšľa sa autor i spevák Matej Koreň, ktorý je známy hĺbavými myšlienkami s nádychom filozofie a vkladá to všetko aj do svojich piesní.

„Odstup a nadhľad dáva piesni potom to podstatné, autor sa  nezoberá negatívnymi, nepodstatnými vecami ako hnev, smútok, ale vyjadruje jej prínos do života. Povedal som si, tento vzťah a táto žena si zaslúžia pesničku, i keď nie sme v kontakte, verím, že na pieseň narazí,“ – uzatvára svoje úvahy Matej. A myslí si, že je dobré zaspomínať si a brnknúť na strunu sentimentu  pekným spôsobom. Nie každej „bývalke“ sa však dostane cti mať vlastnú pieseň a niektoré  zasa majú aj dve. Kým bude inšpirácia, Matej Koreň bude tvoriť a ženy sú pre neho neustálou  inšpiráciou. Momentálne je Matej šťastne slobodný, pretože nie je typ muža, ktorý sa bezhlavo vrhá do vzťahov a zakrátko ich ukončuje, presvedčený je, že na menenie sú ponožky a spodky, rozhodne nie ženy.

Prvý klip, ktorým zaútočil na svojich poslucháčov a divákov  po takmer desiatich rokoch pôsobenia v party kapele a spievaní prebratých piesní je skladba Pod obraz boží, kde si tiež sám zahral .

O pár mesiacov po debute prišiel s klipom Rubikova kocka, kde sa už prejavil nielen ako autor hudby a textu, ale aj  samotného videoklipu a na rozdiel od predchádzajúceho hraného klipu s veľkou výpravou ponúkol lyrics video.

V talóne má u pripravené ďalšie skladby, tvorba videoklipov ho nesmierne oslovila a preto je predpoklad, že čoskoro sa budeme môcť tešiť na ďalší.

ZDIEĽAŤ