METROPOLIS: Sme radi, že sa nezmestíme do žiadnej hudobnej škatuľky!

METROPOLIS: Sme radi, že sa nezmestíme do žiadnej hudobnej škatuľky!
Ohodnoť tento článok

Skupina METROPOLIS po dlhšom čase prináša štúdiovú novinku NAPLNENÝ TMOU, ktorá je predzvesťou ich nového albumu  EXPERIMENT 13.

Skupina na tomto albume sľubuje kombináciu podladených a 8 strunovych gitár s modernou elektronikou.Taktiež zásadnou zmenou oproti predchádzajúcim albumom je skoro úplná absencia Angličtiny.Podľa slov skupiny spôsob, akým pristúpili ku kombinácii gitár a modernej elektroniky len ťažko k niečomu prirovnať čo pripisujú hlavne faktu, že mali naozaj dostatok času aby dosiahli celkový zvuk, ktorý je jednoducho METROPOLIS.

O novinke NAPLNENÝ TMOU nám chalani prezradili, že sa jedná o rýchlejšiu dynamickú skladbu s výraznejším zastúpením modernej elektroniky.

JIMI CIMBALA: Pre Metropolis je od začiatku charakteristická otvorenosť k iným štýlom.Nikdy sme sa nebáli do rocku zakomponovať elektroniku, ethno, či klasickú hudbu.Na novom singli, ako aj na celom novom albume sme k našim gitarám a bicím pridali hlavne prvky modernej elektronickej hudby, ako dnb či dubstep.Samozrejme sme nezabudli ani na gitarové sóla, ktoré sú typickou črtou našej tvorby.

NORO PAVLIS: Naplnený tmou je síce asi “najmäkšia” skladba z nového albumu, ale pre jej dynamickosť sme sa ju rozhodli prezentovať, ako prvú a z toho istého dôvodu si na novom albume zaslúžila v trackliste č.1.

Hudbu napísal Jimi Cimbala a text Vlado Krauzs.Skladba vznikla v produkčných štúdiach RANDAL GROUP. Premiéru skupina na svojom Facebooku avizuje na 26.12. o 18:00

FB udalosti:

https://www.facebook.com/events/342773355862621/?notif_t=plan_user_joined

FB metropolis:

https://www.facebook.com/pages/Metropolis/49261817909?fref=ts