Mista má prvý singel v slovenčine „Deň s Tebou“, štartuje ním novú umeleckú éru!

Očarujúca a talentovaná Mista nahrala prvú slovenskú skladbu a ohlasuje ňou začiatok novej éry vo svojej tvorbe! Singel „Deň s Tebou“ je o tom, v akej fáze života sa mladá umelkyňa nachádza. Podobne ako mnohí jej priatelia a známi si stále častejšie uvedomuje, že naháňať sa za prácou nie je tým, čo od života očakáva. Najšťastnejšia je, keď má pri sebe blízkeho partnera, s ktorým môže vychutnávať radosti aj starosti bežného života. Autorkou hudby k songu je sama Mista a jej manžel Stano Šimor, text jej napísal Vlado Krausz. V novej pesničke počujete Mistu nielen spievať, ale aj hrať na husliach. Mista doteraz spievala v angličtine, ale piesňou „Deň s Tebou“ štartuje novú slovenskú éru. Odteraz chce tvoriť len v rodnom jazyku.  

Slovenská hudobníčka, ktorá žije v Prahe, Mista má nový singel „Deň s Tebou“. Je to jej prvá skladba v slovenčine, doteraz totiž spievala len v anglickom jazyku. Hudbu k temperamentnému songu zložila sama Mista so Stanom Šimorom, text napísal Vlado Krausz.

„V poslednom období sa stále častejšie stretávam s ľuďmi, pre ktorých už nie je hlavná životná hodnota hnať sa za prácou a zarábať stále viac peňazí. Ale chcú mať pri sebe blízkeho partnera, ktorý im rozumie a s ktorým môžu zdieľať radosti aj starosti bežných dní. Na tento podnet vznikla aj moja nová skladba „Deň s Tebou“. Je o tom, aké krásne je v živote nebyť sám,“ vysvetľuje Mista.

V novej pesničke počujete Mistu nielen spievať, ale aj hrať na husliach. Okrem toho, že zo skladby cítiť, v akom osobnom rozpoložení sa dnes mladá hudobníčka nachádza, začína ňou aj novú profesionálnu éru. Po doterajšej tvorbe v anglickom jazyku sa Mista rozhodla spievať už len v slovenčine.

„Je to môj rodný jazyk, vždy mi bude najbližší. Každý hudobník sa časom vyvíja a má potrebu posunúť sa ďalej. Pre mňa je nahrávanie nových skladieb so živými nástrojmi a s kapelou návrat k tomu, čo som robila celý život, ešte počas štúdia na konzervatóriu a VŠMU. Singel „Deň s Tebou“ je predzvesťou nového albumu, na ktorom už aktívne pracujem. Vyjde ešte pred letom 2017, na čo nadviažu aj koncerty s novým programom. Celý album bude spievaný v slovenčine, veľmi sa z toho teším. Mám hotových už sedem skladieb a ďalších sedem je v štádiu tvorenia, “ dodáva sympatická Mista.

Talentovaná umelkyňa očarila už aj najväčšie hudobné esá v Česku a na Slovensku! Je rada, ak si môže zahrať a zaspievať s ľuďmi, ktorých si profesionálne váži.

„Počas vystúpená hrám aj na husle. Veľmi ma baví kombinovať rôzne nástroje a využívať ich priamo na pódiu, nielen v štúdiu. Na mojich koncertoch hosťuje aj gitarový mág Henry Tóth. Jeho hra na gitaru a improvizačné sóla sú nevyčerpateľný zdroj inšpirácie,“ uzatvára Mista.

Mista, vlastným menom Soňa Šimorová, má za sebou klasické hudobné vzdelanie. Vyštudovala konzervatórium a potom Vysokú školu múzických umení v Bratislave. Po 20-tich rokoch pravidelného cvičenia na husliach a na klavíri sa však rozhodla pre radikálnu zmenu. Ako sama vraví, chcela si tak zachrániť duševné zdravie. Presťahovala sa do Česka a z klasickej hudby presedlala na pop. Kariéru speváčky odštartovala v lete 2011 prvým singlom „Rock It (United)“, ktorý sa stretol s veľkým ohlasom. Rovnaký úspech dosiahla i s ďalším songom „Never Hide“, ktorý jej otvoril dvere aj do zahraničia. Vďaka následnej ponuke na spoluprácu s nemeckým vydavateľstvom A45 vyšiel v roku 2012 hit „Ca$h Out“. V tom istom roku Mista vydala aj prvý sólo album „SHOW ME“, s ktorým absolvovala trojmesačné turné v Ázii a Európe. V roku 2013 a 2014 vydala ďalšie celoplošne hrané singli „Feel the breze“ a „Go wild“, ku ktorým mala turné po kluboch s americkou speváčkou Keshou. S novým singlom „Catwalk fever“ odštartovala Mista začiatkom leta 2015 koncertovanie s kapelou. Singel sa dostal na 13. miesto oficiálnej nemeckej POP CHART.

Zdroj: Nora Krchňáková


TOP 10
 

Prečítajte si tiež:

Skupina Elections in the Deaftown s novým zvukom n... Slovenská indie-popová skupina Elections In The Deaftown poctivo pracuje na novom EP, ktoré bude pokračovateľom výborne prijatého debutového albumu Gl...
Exotický zvuk, slovenské texty. Fallgrapp vydáva o... Najviac cien získaných na jednom ročníku Radio_Head Awards. To je prvenstvo, ktoré už tretí rok drží kapela Fallgrapp. S debutovým albumom Rieka (2014...
Na koncerte kapely Rammstein revival v Brne vybuch... Rammstein je poriadna show plná dobrej hudby, svetelných efektov a hlavne veľkého množstva pyrotechniky. Inak to nemôže byť ani pri revival kapele zo ...
Ostravská kapela Easy Steps pokřtí nové EP Zvukopr... Mladá ostravská kapela Easy Steps, která aktuálně spolupracuje s Evženem Hofmannem (kytaristou kapely Kryštof), natočila ve studiu Taurus Records ve V...
NIEčO NAVYšE nespia na vavrínoch a prinášajú sklad... Po krátkej pauze od posledného videoklipu prichádzajú chalani na svet s novým, a to ku skladbe Stará známa 2. Aj pri tomto videoklipe stavili na jedno...