Na Fun Rádio Dohode odpália Fragile novú podobu projektu Queen aj s kapelu!

Queen v podaní „hlasov“ so sprievodom šiestich vynikajúcich inštrumentalistov! Na Fun Rádio Dohodu sa so špeciálnym programom chystá skupina Fragile. Ich famózny projekt Queen mal neuveriteľný úspech a vlani s ním kapela vypredala obrovský koncert za tri hodiny! Na dohode Fragile zahrá piesne slávnej kapely v celkom novom šate spolu s Martinom Valihorom, Michalom Bugalom, Jurajom Zaujecom, Jurajom Griglákom, Tomášom Gajlíkom a Eugenom Vizvárym.  Na najväčšiu letnú žúrku sa teší aj Richard Müller, ktorý  je rád, že má i fanúšikov rovnako starých ako jeho najväčšie hity! Väčšia a lepšia Dohoda navštívi tento rok päť miest – Banskú Bystricu, Nitru, Malacky, Bojnice a v Poprad. Prvý zo série superžúrov štartuje už 25. júna!

Na Fun Rádio Dohodu sa chystá aj skupina Fragile, ktorá zahrá oceňovaný program zložený zo skladieb slávnej kapely Queen. Famózny projekt mal neuveriteľný úspech a vlani s ním kapela vypredala obrovský koncert za tri hodiny!  Na Dohode ho môžete zažiť v cene vstupenky.

„Zahráme najväčšie hity skupiny Queen so šiestimi vynikajúcimi slovenskými inštrumentalistami, medzi ktorými sú Martin Valihora, Michal Bugala, Juraj Zaujec, Juraj Griglák, Tomáš Gajlík a Eugen Vizváry. Na druhej strane v rámci muziky Queenu je dominantný hlas ako taký, takže máme možnosť ukázať aj naše prednosti. Piesne Queenu sú jednoducho geniálne a my si ich veľmi užívame. Počuť ich naživo je pre nás všetkých jedinečný zážitok. Sme šťastní, že môžeme takto vzdať poctu pamiatke génia Freddieho Mercuryho,“ uviedol umelecký vedúci skupiny Fragile Braňo Kostka.

Vystúpením na Dohode chcú Fragile dokázať aj to, že nie sú až takí krehkí, ako by sa mohlo zdať podľa názvu kapely. Open air akcie majú jej členovia radi.

„Aj keď často v exteriéri neúčinkujeme, tak si to vždy užívame. Hranie na veľký zvukový aparát vždy odhalí, že až takí krehkí, teda fragile, nie sme. Hlavne pri tomto projekte je to, po zvukovej stránke, veľká sila. Za chrbtami nám chalani kontrujú fantastickými gitarovými sólami, prosto je to veľká rocková paráda. Kontakt s publikom je pre nás kľúčovou záležitosťou, sme na tom závislí. Od ľudí dostávame energiu, motiváciu a inšpiráciu. Kvôli tomu to robíme, je to energia, ktorá je na každom koncerte iná, jedinečná. Teším sa, že ju na Dohode spolu zažijeme. Show Must Go On,“ dodáva s úsmevom Braňo Kostka. 

Na Fun Rádio Dohodu sa teší aj Richard Müller, ktorý tiež chystá jedinečný program. Najväčšie hity slovenskej hudobnej legendy ako „Po schodoch“, či „Milovanie v daždi“ však nesmú chýbať.

„Naozaj sa už neviem dočkať. Na Dohode je totiž vždy skvelé publikum. Ľudia si spievajú naše pesničky spolu s nami a to je krásne. Fantastické je i to, že fanúšikovia sú často rovnako starí ako naše hity. Aspoň poniektorí. Sú medzi nimi všetky vekové kategórie – aj starší aj mladší,“ vraví Richard Müller.

Na novej, lepšej a väčšej Dohode vystúpia aj Katarína Knechtová, Jana Kirschner, HEX, Buty, Kmeťoband, IMT Smile, Adam Ďurica, Vidiek, Polemic, ale aj Komajota, Mista, Le Payaco, Medial Banana, Puding pani Elvisovej, Funkiez, či Heľenine oči. V Banskej Bystrici, v Nitre, v Malackách, v Bojniciach ani v Poprade nebudú chýbať súťaže a atraktívny sprievodný program. Prvý žúr bude už pred prázdninami – 25. júna. Lístky sa dajú kúpiť v sieti www.predpredaj.sk alebo prostredníctvom webu Dohody www.funradio.sk/dohoda. Novinky o festivale je možné sledovať aj na facebooku.

Redakciu informovala Nora Krchňáková z Propaganda House a fotografie poskytla skupina Fragile


 

Prečítajte si tiež:

Smola a Hrušky odpálili svoje najväčšie 20 rokov t... Smola a Hrušky čaká rušné obdobie. Práve včera totiž v bratislavskom Babylone odohrali svoj prvý koncert z ich výročného turné, ktorým odštartovali ma...
Islandská diva Sóley v máji rozžiari bratislavskú ... Islandská speváčka a multiinštrumentalistka Sóley vydáva začiatkom mája svoj tretí štúdiový album a vzápätí sa vydá na európske turné, na ktorom sa pr...
Hviezdny Machine Gun Kelly mieri na Slovensko! Jedna z najvýraznejších postáv súčasného hip-hopu MACHINE GUN KELLY zahrá v Bratislave! Víťaz MTV Music Awards a MTV European Music Award počas letnéh...
Rakúšania Tosca vydávajú nový album a v Bratislave... Tosca, majstri a inovátori hudobného žánru downtempo, oznámili pred dvomi týždňami svoj návrat na Slovensko. Rakúske duo po viac ako troch rokoch opäť...
Livin´Blues privíta slovenskú a maďarskú bluesovú ... Livin´Blues patrí k festivalom s dlhoročnou tradíciou. Uskutoční sa už po dvadsiaty piaty krát a štedrý priestor na ňom dostane slovenská bluesová scé...