Nová pieseň kapely Kvety v podpaží je oslavou milovania!

Východoslovenská skupina Kvety v podpaží predstavuje nový singel, ktorý je oslavou lásky a vášne. Pieseň „Poď sa milovať“ je zhudobneným vyznaním najkrajšieho citu. Ústrednou témou pokojného songu je láska medzi dvoma ľuďmi. Skupina ju venovala všetkým, ktorí majú vo svojom živote niekoho, s kým sa radi milujú, alebo sa túžia milovať. Autormi jemnej piesne sú bratia Lechmanovci – Martin a Ján. Singel dostal aj filmovú podobu. Klip chalani robili vrstvením krátkych videosekvencií a je mixom rôznych nálad. Započúvajte sa do piesne, ktorá k letu neodmysliteľne patrí! Láska predsa kvitne najmä v týchto mesiacoch.

Kapela Kvety v podpaží tentoraz prichádza s niečím celkom netradičným. Predstavuje pieseň, ktorá je oslavou vášne a lásky.

„Náš nový singel nesie veľavravný názov „Poď sa milovať“ Zhudobnili sme ním vyznanie k tomu najkrajšiemu citu, aký existuje. Pieseň je určená všetkým, ktorí majú vo svojom živote niekoho, s kým sa radi milujú, alebo sa túžia milovať. Témou songu je bytostná láska medzi dvoma ľuďmi. Pre mňa osobne je možno najviac oslavou ženského tela a vášne, ktorú žena dokáže spôsobiť u muža,“ vysvetľuje líder kapely Martin „Lecho“ Lechman.

Nový singel je netradičný najmä svojim rukopisom. Po „tvrdších“ skladbách, ktorými Kvety v podpaží dosiaľ bodovali, tentoraz chalani ukázali, že vedia zložiť aj niečo veľmi jemné.

„S prvotným námetom prišiel už dávnejšie môj brat Ján. Autormi sme obaja. Ani sám neviem celkom presne vysvetliť, ako som sa dostal k napísaniu niečoho takéhoto celkom odlišného od čohokoľvek, čo sme dosiaľ  vydali. Viem len, že som mal chuť nahrať „pokojnejšiu pieseň“. Mám totiž veľmi rád jemné pesničky s výpovednou hodnotou. Preto sa vlastne celou piesňou ozývajú moje pocity,“ dodáva Martin Lechman.

Kapela hovorí o novom komornom singli ako o osobnej výpovedi. Sympatickí Východoslováci už k nemu stihli pripraviť aj videoklip.

„Klip je tvorený miešaním a vrstvením krátkych videosekvencií. Mixuje nálady a jednotlivé vrstvy reprezentujú nánosy zážitkov a asociácií obvykle spájaných s romantikou a milovaním. To znamená, že video je abstraktné, neukazuje prstom presne na niečo, len navádza na náladu. Tvorcom videa je naša kamarátka Zana, ktorá pieseň posunula do ďalšej roviny. Ukázala v ňom ženský pohľad na tému, ktorá nás všetkých doslova spája. Je to po prvýkrát, čo naše video vytvorila žena. Myslím, že hlavne pri tejto tematike je dôležité aby tu bolo cítiť aj ženský prínos. Hlavnými „hrdinami“ klipu sú momenty, nálady, pohľady, gestá. Je ich veľmi veľa a nie je dôležité, kto vo videu je, ale čo z neho vyžaruje,“ uzatvára Martin Lechman.

Kvety v podpaží sú mladou skupinou, ktorá bodovala singlom a klipom „Prázdne slová“ z ich posledného albumu „Skorocel“. Kapela má tento rok za sebou prvé vystúpenie na najväčšom rockovom festivale na Slovensku, na Topfeste. Kvety v názve kapely symbolizujú niečo pestré, farebné, tak ako ich hudba. Kapela hrá v zostave Martin „Lecho“ Lechman,  Ján Lechman a Filip Kluknavský. Všetky aktuálne informácie nájdete na https://www.facebook.com/kvetyvpodpazi.


Prečítajte si tiež:

King Shaolin prerobili hit Ivana Táslera! Predstav... Oficiálna kapela Celeste Buckingham prichádza po prvýkrát s coverom. “Pri príležitosti jubilea 20. rokov pôsobenia na scéne kapely IMT Smile nás oslov...
Nový album slovenskej skupiny Space Recorder je vo... Na albume „You Said Sorry and You Left Me“, slovenskej skupiny Space Recorder, nájdete veľa hudobných nápadov. Svižné pesničky, ktoré vás nabijú energ...
Práve vychádza debutový album Lucie Briestenskej, ... Pred pár dňami nám nový pesničkársky talent Lucia Briestenská predstavila prvý singel Zastavme sa z jej debutového albumu Slnko, hrej!. Na prvé počuti...
DIP vydáva svoj druhý singel pod novým menom! Kapela DIP si pre svojich fanúšikov pripravila neskorší vianočný darček v podobe nového videoklipu k singlu TY A JA. Ten má byť predzvesťou nového alb...
Kapela STERCORE pripravuje nový album Eternal Sunl... Na začiatku roku 2017 vstupuje do komunity Slovak Metal Army aj deathcore formácia STERCORE z Prievidze. Táto priamočiara a úderná banda má za sebou n...