Nový klip Čistých Tvarov k singlu „Krv Ako Hustá Tečie Voda“ uvedú na Visegrad film festivale v Írsku!

Čo singel, to prekvapenie, čo klip to malé umelecké dielo! Aj tak by sa dala charakterizovať posledná tvorba kapely Čisté Tvary. Jej najnovší videoklip k singlu „Krv Ako Hustá Tečie Voda“ je opäť unikát, na ktorom spolupracovali  profesionálni výtvarníci Ján Juhaniak a Jana Hirnerová. Autorom scenára a režisérom klipu je Marián Vredík. Netradičný krátky film, ktorý je surrealistickou animovanou kolážou,odkazuje na naše podvedomie a iracionálne ja. Tomuto klipu, spolu s ďalšími z autorskej dielne Mariána Vredíka pre Čisté Tvary, sa dostalo obrovskej cti. Uvedú ich na Visegrád film festivale v írskom Corku. Singlom „Krv Ako Hustá Tečie Voda“ uzatvárajú Čisté Tvary ďalšiu etapu svojej profesionálnej tvorby. Pozrite si jedinečný klip, ktorý zaujal aj odborníkov.

Kapela Čisté Tvary prichádza s ďalším unikátnym videoklipom. Ani tento raz nesklamala fanúšikov a klip k piesni „Krv Ako Hustá Tečie Voda“ je opäť krátkym surrealistickým filmom s hlbokou výpoveďou, navyše vynikajúco umelecky stvárnený. Scenár a réžiu má na svedomí Marián Vredík, ktorý spolupracoval s profesionálnymi výtvarníkmi JánomJuhaniakom a JanouHirnerovou.

„Myšlienka klipu je naznačená už v úvodnej citácií spisovateľa GustavaMeyrinka. Chceli sme poukázať na iracionálne, podvedomé impulzy, ktoré do veľkej miery ovplyvňujú myslenie človeka, ako aj davu ľudí. Túto ideu podčiarkuje aj samotná použitá technika koláže, s obľubou používaná tiež surrealistami. V klipe sú použité rôzne fragmenty obrázkov z novín, časopisov, knižných obalov. Realizácia by sa nezaobišla bez pomoci Jána Juhaniaka, ktorý poskytol svoj archív s tisíckami výstrižkov. Z nich som intuitívne vyberal jednotlivé kúsky. Napriek dôležitosti náhody sa nejedná o samovoľné fantazírovanie, jednotlivé časti klipu spolu súvisia a cez spleť psychedelických scén plynie jemná niť príbehu,”vraví režisérMarián Vredík.

Tento klip spolu s ďalšími z autorskej dielne Mariána Vredíkauvedú na prestížnom Visegrád film festivale v írskom Corkuv dňoch 19. až 25. septembra. Pieseň  „Krv Ako Hustá Tečie Voda“ je ďalším singlom z albumu „Zem Nás Chce Čistých“, ktorým Čisté Tvary vlani potešili fanúšikov po dlhých rokoch.

„Táto pieseň je ako posledná skladba albumu zároveň aj pomyselnou bránou do ďalšieho obdobia tvorby kapely. Myšlienkovo, koncepčne a zrejme aj z hľadiska štúdiovej práce. Ako jediná z albumu vznikla ako úplne voľný jam, ktorý v pôvodnej verzii má 35 minút. Z tohto uvoľneného toku hudby sa neskôr formou strihu poskladala výsledná pieseň. Vlastne je to veľmi podobný spôsob akým pracoval MaňoVredík aj pri klipe. Je to hudobná koláž. Forma pre nás nie úplne nová, ale prvýkrát zachytená a vydaná aj na niektorom našom albume,“dodávafrontman kapely Čisté Tvary Juraj Péč.

Čisté Tvary majú za sebou úžasné, i keď pracovné leto. Často koncertovali pod holým nebom a na festivaloch, čo ich nabilo energiou do ďalšej práce.

„Na jeseň sa chystáme uzavrieť audio-vizuálny koncept albumu „Zem Nás Chce Čistých“. Zostávajú nám ešte dva klipy, na ktorých sa práve intenzívne pracuje a veľmi sa tešíme na finálne verzie. Týmto bude uzavretý kruh 11 krátkych filmov, alebo ak chcete videoklipov. Zároveň chystáme pre fanúšikov aj jeden špeciálny bratislavský koncert 15. októbra. Bude pravdepodobne posledný na dlhšie obdobie. Zatiaľ ešte nechcem prezrádzať viac,“uzatvára tajomne Juraj Péč.

Čisté Tvary fungujú v zostave Juraj Péč, Adam Mičinec, Matej Pliešovský a Ondrej Gregor. S kapelou hráva aj multiinštrumentalista Oskar Rózsa. Kultová kapela vlani vydala nový album „Zem Nás Chce Čistých“, ktorým fanúšikov potešila po dlhých siedmich rokoch a absolvovala aj úspešné turné. Kapela je známa tým, že jej videoklipy sú malými umeleckými filmami, ktoré sa už viac krát objavili aj na svetových súťažiach.

Zdroj: Nora Krchňáková, Foto: archív Čistých Tvarov


 
Zľavnené produkty v sekcii Hudobné nástroje
 

Prečítajte si tiež:

Vypočujte si najlepšie novinky slovenského ro(c)ku... V tomto článku sa pozrieme na štyri zaujímavé slovenské rockové albumy, ktoré vyšli tento rok a ako bonus si dáme aj niekoľko singlov, ktoré sú predzv...
Živých nás nedostanú pod šírym nebom: Elán sa pres... Kapela Elán se po veľmi úspešnom vypredanom česko-slovenskom halovom turné presunie na open air scény. Aktuálny program Živých nás nedostanú s pripomi...
Slovenskí Millhouse chystajú akustický album, prvý... Hutný zvuk, dominantné gitarové riffy, osobité vokály. Takto by fanúšikovia pravdepodobne definovali slovenskú kapelu Millhouse. Svojim novým počinom ...
Michalovská skupina Iconito natočila nový videokli... Povedz, to je názov už siedmeho videoklipu michalovskej skupiny Iconito. Ten je zároveň prvým singlom, ktorý nenaspieval spevák kapely Kristián Dufine...
Natáliu Hatalovú prenasleduje tajomný neznámy. Natália Olcsváry Hatalová aktuálne účinkuje v muzikálových predstaveniach Šľahačková princezná, Mačky, pred tým účinkovala v populárnej Atlantíde a Ča...