Polemic má nový klip k pesničke „Tancuj“, hlavnými hviezdami v ňom sú bežní ľudia, fanúšikovia kapely!

Kapela Polemic má nový videoklip singlu „Tancuj“, v ktorom zvečnila tanečné kreácie svojich fanúšikov! Chalani ho nakrúcali počas celého leta na festivaloch. V klipe tancujú známi moderátori, ale aj bežní ľudia. Odvahu nabrali punkáči, rockeri, ale aj matky s deťmi! Autormi námetu videa sú členovia Polemicu, ktorí sa spoločne rozhodli, že k veselej a rytmickej novinke „Tancuj“ sa najlepšie hodí práve takýto klip. Režíroval ho úspešný filmár Marek Mackovič. Pozrite si veselý klip, ktorý vás nielen dobre naladí, ale zavedie aj do zákulisia kapely. Poďte si zatancovať so skupinou Polemic!

Kapela Polemic predstavila pred prázdninami veselú novinku v retro-swingových rytmoch „Tancuj“ a už má k nej aj originálny videoklip. Vznikal počas leta na festivaloch v Česku a na Slovensku. Hlavnú ideu videa dali dokopy chalani spoločne s režisérom Marekom Mackovičom.

„Klip zobrazuje dve línie. Prvá je o láske k tancu. Ľudia to pri našom provizórnom tancomate, ktorý sme postavili na festivaloch, dokazujú svojou originalitou a špeciálnymi kreáciami. Druhá línia ukazuje, čo zažíva kapela Polemic počas celého leta. Cestovanie, festivaly, slnko, koncertovanie a v neposlednom rade tanec, ktorý je s týmto všetkým spojený,“ vraví gitarista a spevák Polemicu Michal „Mickey Mouse“ Novácky.

Vo videoklipe účinkujú aj známe celebrity, napríklad moderátori a tanečníci, no hlavnými hviezdami sú bežní ľudia. Ako upozorňujú chalani, nikto, kto bol na niektorom z letných festivaloch, kde Polemici účinkovali, si nemôže byť istý, či sa v ňom neuvidí. Je to jednoducho prehliadka fanúšikov, ktorí nesedia doma na zadku a radšej sa v lete zabávajú na živú muziku.

„Hrá v ňom aj Polemic a to najmä v polohe, v ktorej sa cítime najlepšie, na pódiu. Niekoľko záberov zachytáva aj atmosféru zo zákulisia, presuny na koncerty a prípravu na vystúpenie. Hlavnú úlohu však hrali tanečníci z publika, náš zatiaľ najväčší tanečný komparz. Šancu zbadať svoj výkon v klipe teda majú desiatky tanečníkov. Odvahu našli punkáči, aj  maminky s deťmi, bubeníci z Campana Batucada, i moderátori z rádia a dokonca tiež nafukovací krokodíl, či vychytený šefkuchár. Na prvý pohľad úplne odlišná zmes ľudí, ale v klipe sa navzájom super dopĺňajú,“ dodáva trúbkar Peter „Petko“ Opet.  

Polemici sú na hudobnej scéne už 27 rokov a mnohé ich piesne doslova zľudoveli. Zdá sa, že novinka „Tancuj“ sa takisto zaradí k jej veľkým hitom.

„Fanúšikovia si pesničku zamilovali a my pri nej podávame na pódiu svoje asi životné tanečné výkony. No a publikum sa pritom nechá rado strhnúť, takže sa tancuje odušu na pódiu aj pod pódiom,“ vraví s úsmevom Peter „Petko“ Opet.

„Ľudia sa z pesničky veľmi tešia. Aspoň tak sa to zdá nám, keď sa na nich pozeráme z pódia. Nakoniec táto atmosféra je tiež zachytená v novom klipe. Keď sa Petko spýta počas koncertu ľudí: „Aké je heslo tohto leta?“ Z davu sa zakaždým ozve: „Tancuj!“ Nás to veľmi teší a ďakujeme,“ uzatvára Michal „Mickey Mouse“ Novácky.

Polemic hrá v zložení Peter „Petko“ Opet, Braňo „Bejzo“ Bajza, Michal „Mickey Mouse“  Novácky, Peter „Ras Píter“ Šandor, Peter „Pepe“ Huraj, Miroslav „Mireček“ Baričič, Ľubomír „Lubenko“ Horák a Andrej „Šéfko“ Juráš.

Zdroj: Nora Krchňáková, Foto: Albert Čurný


Prečítajte si tiež:

King Shaolin prerobili hit Ivana Táslera! Predstav... Oficiálna kapela Celeste Buckingham prichádza po prvýkrát s coverom. “Pri príležitosti jubilea 20. rokov pôsobenia na scéne kapely IMT Smile nás oslov...
Nový album slovenskej skupiny Space Recorder je vo... Na albume „You Said Sorry and You Left Me“, slovenskej skupiny Space Recorder, nájdete veľa hudobných nápadov. Svižné pesničky, ktoré vás nabijú energ...
Práve vychádza debutový album Lucie Briestenskej, ... Pred pár dňami nám nový pesničkársky talent Lucia Briestenská predstavila prvý singel Zastavme sa z jej debutového albumu Slnko, hrej!. Na prvé počuti...
DIP vydáva svoj druhý singel pod novým menom! Kapela DIP si pre svojich fanúšikov pripravila neskorší vianočný darček v podobe nového videoklipu k singlu TY A JA. Ten má byť predzvesťou nového alb...
Kapela STERCORE pripravuje nový album Eternal Sunl... Na začiatku roku 2017 vstupuje do komunity Slovak Metal Army aj deathcore formácia STERCORE z Prievidze. Táto priamočiara a úderná banda má za sebou n...