Robo Opatovský chystá unplugged tour so špeciálnou zostavou hudobníkov!

Po mimoriadne úspešnom vianočnom turné sa Robo Opatovský opäť chystá za fanúšikmi. Tentoraz však ponúkne unplugged tour, kde jeho skladby zaznejú úplne inak, ako kedykoľvek doteraz. Robov spev bude sprevádzať len akustická gitara, vibrafón, perkusie a trúbka. Na turné si prizval vynikajúcich umelcov – Štefana Bugalu, Andreja Urminského a Ondreja Jurašiho. Sympatický spevák ponúkne prierez svojou 20-ročnou tvorbou v jemnom, tichšom prevedení. Verí, že takáto poloha jeho piesní poslucháčov očarí.  Nenechajte si ujsť výnimočné turné Roba Opatovského. Štartuje ho už 29-ho marca v Košiciach! 

Robo Opatovský sa chystá na výnimočné turné. Jeho najväčšie hity „Prší“, „Hovorila po španielsky“, „Natália“, „Sen“, či „Prílev energie“ zaznejú v celkom inej polohe, ako boli Robovi fanúšikovia doteraz zvyknutí.

„Každý rok chcem fanúšikom priniesť niečo nové. Po úspešnom Vianočnom turné s Máriou Čírovou, som sa rozhodol urobiť unplugged koncerty, kde základom kapely bude akustická gitara, vibrafón, perkusie a trúbka. Sám som bol prekvapený, koľko zaujímavých hudobných farieb toto zoskupenie ponúka. Úžasným prekvapením je pre mňa vibrafón – kráľovský nástroj a samozrejme pán muzikant Štefan Bugala, ktorý dokáže hrať paličkami na vibrafón a popritom hrať na perkusiach! Treba to vidieť a počuť naživo. Unplugged koncerty vždy ukážu, kto je aký spevák a muzikant. Tu sa nemáte kde „skryť“,“ vysvetľuje Robo Opatovský.

Na turné si sympatický spevák prizval skutočne vynikajúcich hudobníkov. Okrem spomínaného Štefana Bugalu aj Andreja Urminského a Ondreja Jurašiho.

„Štefan Bugala je dlhoročný člen všetkých mojich projektov. Tento fantastický hráč na bicie sa v tomto projekte ukáže ako veľmi invenčný, technicky zdatný hráč na vibrafón a perkusie. Andrej Urminský je zas jeden z najtalentovanejších gitaristov, nová vlna, žiak Michala Bugalu. Ondrej Juraši je top muzikant, fantastický hráč na trúbku. Roky spolupracujeme v Gustav Brom Big Band, odohrali sme spolu veľa koncertov. Ja sa na turné budem prezentovať nielen spevom, ale aj ako gitarista na akustickú gitaru. Veľmi sa na to  teším,“ teší sa Robo Opatovský. 

Robo priznáva, že sa inšpiroval unplugged koncertom Georgea Michaela, ktorý si nedávno po rokoch opäť pozrel. Na netradičnom turné zaspieva svoje najväčšie hity, ale sľubuje aj prekvapenia.

„Dá sa povedať, že piesne budú znieť „potichu“, ale kvalitná pesnička znie dobre aj keď ju sprevádza iba gitara. Preto som vybral moje naj skladby a zatiaľ som veľmi spokojný s hudobným prevedením každej z nich. Samotným prekvapením budú interpretačné výkony muzikantov. Nehovoriac o plnosti zvuku,“ uzatvára Robo Opatovský.

Na turné sa Robo chystá v marci a v apríli. Odštartuje ho koncertom v Košiciach. Vstupenky sa dajú zakúpiť tu: https://tootoot.co/. Všetky informácie o aktivitách a plánovaných koncertoch Roba Opatovského nájdete aj na jeho webe: www.roboopatovsky.com.


TOP 10
 

Prečítajte si tiež:

Najväčším lákadlom festivalu Sziget je popová diva... Popová diva P!NK otvorí svojím koncertom, v stredu 9. augusta, 25. ročník Sziget festivalu. Na budapeštianskom festivale, 9. - 16. augusta, budú konce...
Další ročník koncertů In Memory Of Kurt Cobain je ... Pro všechny Nirvánofily, granžery, 90's kids, androšáky, pankáče a Kurt ví co dalšího, už je to tady zas! Další ročník In Memory of Kurt Cobain! Ku...
Metallica ohlásila turné k albumu Hardwired…... Metallica je americká heavymetalová skupina založená v roku 1981 v Los Angeles. Zakladajúci členovia sa zoznámili vďaka inzerátu v losangeleských novi...
Sepultura vystúpi v Prešove na Dobrom Festivale!... Brazílska thrash metalová skupina Sepultura vydala v januári tohto roka vysoko cenený album Machine Messiah a v rámci aktuálneho turné ho predstaví na...
Princezná bieloruskej elektropopovej scény Musteli... Mustelide - vlastným menom Natalia Kunitskaya - je speváčka, autorka piesní a producentka pochádzajúca z Minsku, nového východoeurópskeho centra elekt...