Rock Me Fest obrovská šanca pre mladé kapely vyhrať až 1400 eur!

Rock Me Fest obrovská šanca pre mladé kapely vyhrať až 1400 eur!
Ohodnoť tento článok

Mladé rockové, punkové, metalové a iné kapely dostanú šancu ukázať svoj talent. Už v októbri po štvrtý krát vypukne v Nitre hudobná súťaž Rock Me Fest, ktorá ponúka lákavé ceny pre mladých muzikantov. 

ROCK ME FEST je súťažný festival určený najmä pre mladé hudobné skupiny. Súťaž sa začína 6 štvrťfinálovými kolami, v každom bude súťažiť 7-9 kapiel. Z každého štvrťfinálového kola postupujú 4 skupiny. O postupe rozhodujú diváci svojimi hlasmi zo vstupeniek a SMSiek + zúčastnená porota. Následne sa pokračuje 3 semifinálovými kolami, z každého postúpia 3 kapely na základe diváckych hlasov zo vstupeniek a SMSiek + zúčastnená porota. Vyvrcholením súťaže je finále. Víťazom Rock me fest 2012 sa stáva skupina, ktorá vo finále získa najväčší súčet diváckych hlasov uvedených na vstupenkách, SMS hlasov a bodov od poroty. Kapely hrajú o atraktívne ceny muzikálneho zamerania – hudobné nátroje, nahrávanie. Takisto sú pripravené aj atraktívne ceny pre hlasujúcih divákov – žrebovať sa bude zo vstupeniek aj z SMS hlasov.

Minulé dva ročníky sa mohli z výhry tešiť len kapely, ktoré skončili na prvých troch miestach. Najbližšie budú organizátori oveľa štedrejší. Cena absolútneho víťaza sa zvýšila na nákup v hudobninách v hodnote až 1 400 eur. Druhé a tretie miesto si pri nakupovaní rozdelia ďalších 1 000 eur.
Okrem toho budú odmenení aj víťazi predošlých kôl tohto ročníka, a to príslušenstvom k hudobným nástrojom v hodnote 50 eur (víťazi štvrťfinálových kôl) a 100 eur (víťazi semifinálových kôl).

Súťažné skupiny sa už môžu prihlasovať do ďalšieho ročníka festivalu ROCK ME FEST. V sekcii download nájdete prihlášku a aj pravidlá a podmienky pre rok 2012. Uzávierka prihlasovania je 23. septembra, dátumy jednotlivých súťažných dní nájdete v sekcii program. Pripravili sme pre Vás opäť pár noviniek, ktoré veríme skvalitnia ďalší ročník ROCK ME FEST-u, budeme Vás o nich priebežne informovať. 

Termíny 8,9,10,11,12,13. október – štvrťfinále
22, 23, 24. október – semifinále
7. november – finále

 Organizátor: Peter Slamečka ARS STUDIO

ARS STUDIO je súkromná základná umelecká škola v Nitre, ktorá sa líši od iných osobitým, moderným ponímaním vyučovania, vysoko individuálnym a citlivým prístupom k študentom a k ich rodičom. Predstavuje nový, netradičný, alternatívny model kvalitného umeleckého vzdelávania so širokým záberom v rôznych druhoch umenia. ARS STUDIO má štyri štúdiá: Výtvarné, Tanečné, Divadelné a Hudobné štúdio. Organizátorom festivalu ROCK ME FEST je Peter Slamečka, učiteľ hry na klavíri a keyboarde na hudobnom štúdiu SZUŠ ARS STUDIO. Veľkou organizačnou výpomocou prispievajú aj kolegovia z výtvarného, tanečného a divadelného štúdia.