Rock in Vienna 2016 sa zväčšuje: Pridáva tretie pódium a 10 nových interpretov

Festival Rock in Vienna 2016, ktorý sa odohrá od 3. do 5. júna na rakúskom ostrovčeku Donauinsel vo Viedni, pritvrdzuje a pridáva do svojho line-upu ďalšie mená. Desať nových vystupujúcich si však vyžaduje ďalšíe pódium. Organizátori preto k Mindstage a Soulstage pridávajú aj Jolly Roger Stage.

Na novopridanom dejisku metal-rockovej smršte vo Viedni vystúpia v piatok štyri kapely. Medzi prvými potvrdenými figuruje zostava Serum 114 z nemeckého Frankfurtu. Punk-rocková štvorica sa pri tvorbe názvu inšpirovala filmom Mechanický pomaranč z dielne Stanleyho Kubricka a nemeckú hudobnú scénu obohatili o štyri albumy, pričom ten posledný vyšiel v roku 2014.

Priamo z Nemecka prídu aj americkí metalcoristi Wage War. Sľubní nováčikovia, ktorý získali svoj nahrávaciu zmluvu v roku 2015 ešte v piatok vymenia Rock im Park za Rock in Vienna. Program Jolly Roger Stage v prvý festivalový deň dopĺňa aj domáca heavy metalová skupina tuXedoo prichádzajúca predstaviť svoj čerstvý album Tales From The Rock Mass.

V sobotu zahrá na novom pódiu kapela Skinny Lister. Šesť hudobníkov fungujúcich spolu už od roku 2009 prinesie na rakúsky ostrovček folk-punk, britský folk a odnože indie. Kanadský hard-rock predstaví partička Monster Truck a trojicu na druhý festivalový deň zatiaľ uzatvárajú Prime Circle z Južnej Afriky. Návštevníkom Rock in Vienna dajú ochutnať svoj baladický rock.

O nepokojnú nedeľu sa na novom stagei fanúšikom postarajú Nemci The Whiskey Foundation. Ich vystúpenie rozhodne treba zažiť, je zväčša sprevádzané zimomriavkami. Servírujú blues-rock, v ktorom nesmie chýbať klavír ani ústna harmonika.

Lokálna scéna bude mať na Jolly Roger Stage svojho zástupcu aj v posledný festivalový deň. Bude ním post-hardcorová formácia All Faces Down, ktorá bola v roku 2015 predskokanom AC/DC. Do nedeľného programu sa ešte zmestí hard-rockový náklad Man The Mighty zo Spojených štátov amerických, a tiež Black Peaks – britská štvorica s debutom z roku 2015 experimentuje s post hardcorom.

V súčasnosti sú k dispozícii v sieti Eventim.sk trojdňové vstupenky za 181,40 € a taktiež aj jednodenné vstupenky za 91,40 €.

Festival Rock In Vienna sa uskutoční od 3. do 5. júna 2016 v jedinečnom prostredí na ostrove Donauinsel v susednom Rakúsku. Hlavnými hviezdami Rock In Vienna sú Rammstein, Iggy Pop, Iron Maiden, Slayer, Mando Diao, Apocalyptica a Nightwish.


TOP 10
 

Prečítajte si tiež:

Slowdive – legenda shoegazeu na Pohode 2017 Štvrtkový večer na Pohode doplní legenda žánru shoegaze Slowdive a jedna z najúspešnejších slovenských kapiel v zahraničí The Ills. Podľa Pitchforku n...
Na Bratislavu sa v júni valia ťažkotonážni Suicide... TM Booking pripravuje na jún vystúpenia troch zaujímavých kapiel a ďalších hostí. Všetky koncerty sa uskutočnia v bratislavskom klube Randal. Fanúšiko...
Víťaz Grammy Switchfoot na Festivale Lumen! Trnavský gospelový festival privíta 2.-3. júna 2017 v Trnave tisícky účastníkov a tak ako každý rok, aj jeho  jubilejný 25. ročník ponúkne bohatý hudo...
Electronic stage na Colours of Ostrava: Digitalism... Nielen Justice, Moderat, UNKLE, Booka Shade na hlavných pódiách, ale po novom taktiež dvanásť popredných svetových mien elektronickej hudby na špeciál...
Víťazi Rockovej maturity začínajú v Košiciach svoj... Druhý ročník ROCKOVEJ MATURITY mal svoje veľkolepé finále v bratislavskom MMC, ktoré sa konalo počas posledného novembrového víkendu, pričom piatok pa...