Rock in Vienna 2016 sa zväčšuje: Pridáva tretie pódium a 10 nových interpretov

Festival Rock in Vienna 2016, ktorý sa odohrá od 3. do 5. júna na rakúskom ostrovčeku Donauinsel vo Viedni, pritvrdzuje a pridáva do svojho line-upu ďalšie mená. Desať nových vystupujúcich si však vyžaduje ďalšíe pódium. Organizátori preto k Mindstage a Soulstage pridávajú aj Jolly Roger Stage.

Na novopridanom dejisku metal-rockovej smršte vo Viedni vystúpia v piatok štyri kapely. Medzi prvými potvrdenými figuruje zostava Serum 114 z nemeckého Frankfurtu. Punk-rocková štvorica sa pri tvorbe názvu inšpirovala filmom Mechanický pomaranč z dielne Stanleyho Kubricka a nemeckú hudobnú scénu obohatili o štyri albumy, pričom ten posledný vyšiel v roku 2014.

Priamo z Nemecka prídu aj americkí metalcoristi Wage War. Sľubní nováčikovia, ktorý získali svoj nahrávaciu zmluvu v roku 2015 ešte v piatok vymenia Rock im Park za Rock in Vienna. Program Jolly Roger Stage v prvý festivalový deň dopĺňa aj domáca heavy metalová skupina tuXedoo prichádzajúca predstaviť svoj čerstvý album Tales From The Rock Mass.

V sobotu zahrá na novom pódiu kapela Skinny Lister. Šesť hudobníkov fungujúcich spolu už od roku 2009 prinesie na rakúsky ostrovček folk-punk, britský folk a odnože indie. Kanadský hard-rock predstaví partička Monster Truck a trojicu na druhý festivalový deň zatiaľ uzatvárajú Prime Circle z Južnej Afriky. Návštevníkom Rock in Vienna dajú ochutnať svoj baladický rock.

O nepokojnú nedeľu sa na novom stagei fanúšikom postarajú Nemci The Whiskey Foundation. Ich vystúpenie rozhodne treba zažiť, je zväčša sprevádzané zimomriavkami. Servírujú blues-rock, v ktorom nesmie chýbať klavír ani ústna harmonika.

Lokálna scéna bude mať na Jolly Roger Stage svojho zástupcu aj v posledný festivalový deň. Bude ním post-hardcorová formácia All Faces Down, ktorá bola v roku 2015 predskokanom AC/DC. Do nedeľného programu sa ešte zmestí hard-rockový náklad Man The Mighty zo Spojených štátov amerických, a tiež Black Peaks – britská štvorica s debutom z roku 2015 experimentuje s post hardcorom.

V súčasnosti sú k dispozícii v sieti Eventim.sk trojdňové vstupenky za 181,40 € a taktiež aj jednodenné vstupenky za 91,40 €.

Festival Rock In Vienna sa uskutoční od 3. do 5. júna 2016 v jedinečnom prostredí na ostrove Donauinsel v susednom Rakúsku. Hlavnými hviezdami Rock In Vienna sú Rammstein, Iggy Pop, Iron Maiden, Slayer, Mando Diao, Apocalyptica a Nightwish.


 
Zľavnené produkty v sekcii MP3 a MP4 prehrávače
 

Prečítajte si tiež:

Katka Koščová je po roku opäť na dlhom vianočnom t... Speváčka Katka Koščová od začiatku decembra už tradične brázdi slovenské mestá so svojim vianočným programom. Repertoár koncertov tvoria takmer výsost...
SPOTS#11: V nedokončenom bratislavskom metre ukáza... Rap bol prapôvodne žánrom, ktorý vychádzal z ulíc, temných zákutí, často i z úplného podzemia. A uplynulý piatok sa v Bratislave do tohto, pre neho na...
Kristína vypredala bratislavské NTC a jej nový ex... Speváčka Kristína má za sebou ďalší triumfálny rok, v ktorom potvrdila pozíciu jednej z najobľúbenejších popových speváčok v Česku a na Slovensku! Spl...
Slovensko vyhralo nad Obamom, prispel k tomu aj Pe... Americké spevácke trio American Divas vystúpi pred Vianocami v Prešove a Lučenci. Hosťami ich programu bude Zlatý slávik Peter Cmorík a popredný inštr...
Medzinárodný festival filmových klubov Febiofest z... Filmy, ktoré nie sú len konzumnou zábavou, ale filmy, ktoré nastavujú zrkadlo súčasnému svetu, budú dominovať programu 24. ročníka Medzinárodného fest...