Rock in Vienna 2016 sa zväčšuje: Pridáva tretie pódium a 10 nových interpretov

Festival Rock in Vienna 2016, ktorý sa odohrá od 3. do 5. júna na rakúskom ostrovčeku Donauinsel vo Viedni, pritvrdzuje a pridáva do svojho line-upu ďalšie mená. Desať nových vystupujúcich si však vyžaduje ďalšíe pódium. Organizátori preto k Mindstage a Soulstage pridávajú aj Jolly Roger Stage.

Na novopridanom dejisku metal-rockovej smršte vo Viedni vystúpia v piatok štyri kapely. Medzi prvými potvrdenými figuruje zostava Serum 114 z nemeckého Frankfurtu. Punk-rocková štvorica sa pri tvorbe názvu inšpirovala filmom Mechanický pomaranč z dielne Stanleyho Kubricka a nemeckú hudobnú scénu obohatili o štyri albumy, pričom ten posledný vyšiel v roku 2014.

Priamo z Nemecka prídu aj americkí metalcoristi Wage War. Sľubní nováčikovia, ktorý získali svoj nahrávaciu zmluvu v roku 2015 ešte v piatok vymenia Rock im Park za Rock in Vienna. Program Jolly Roger Stage v prvý festivalový deň dopĺňa aj domáca heavy metalová skupina tuXedoo prichádzajúca predstaviť svoj čerstvý album Tales From The Rock Mass.

V sobotu zahrá na novom pódiu kapela Skinny Lister. Šesť hudobníkov fungujúcich spolu už od roku 2009 prinesie na rakúsky ostrovček folk-punk, britský folk a odnože indie. Kanadský hard-rock predstaví partička Monster Truck a trojicu na druhý festivalový deň zatiaľ uzatvárajú Prime Circle z Južnej Afriky. Návštevníkom Rock in Vienna dajú ochutnať svoj baladický rock.

O nepokojnú nedeľu sa na novom stagei fanúšikom postarajú Nemci The Whiskey Foundation. Ich vystúpenie rozhodne treba zažiť, je zväčša sprevádzané zimomriavkami. Servírujú blues-rock, v ktorom nesmie chýbať klavír ani ústna harmonika.

Lokálna scéna bude mať na Jolly Roger Stage svojho zástupcu aj v posledný festivalový deň. Bude ním post-hardcorová formácia All Faces Down, ktorá bola v roku 2015 predskokanom AC/DC. Do nedeľného programu sa ešte zmestí hard-rockový náklad Man The Mighty zo Spojených štátov amerických, a tiež Black Peaks – britská štvorica s debutom z roku 2015 experimentuje s post hardcorom.

V súčasnosti sú k dispozícii v sieti Eventim.sk trojdňové vstupenky za 181,40 € a taktiež aj jednodenné vstupenky za 91,40 €.

Festival Rock In Vienna sa uskutoční od 3. do 5. júna 2016 v jedinečnom prostredí na ostrove Donauinsel v susednom Rakúsku. Hlavnými hviezdami Rock In Vienna sú Rammstein, Iggy Pop, Iron Maiden, Slayer, Mando Diao, Apocalyptica a Nightwish.


Prečítajte si tiež:

Sabaton privezie do Bratislavy najväčšiu show v ka... Milovníci rockovej hudby sa majú na čo tešiť. Obľúbení švédski bojovníci Sabaton postavia 14. marca v bratislavskej Aegon Arene koncertnú show, akú eš...
Jamiroquai zahviezdia na Colours of Ostrava 2017 Britská kapela Jamiroquai, nezameniteľná legenda funku a acid jazzu, je ďalšou veľkou potvrdenou hviezdou medzinárodného hudobného festivalu Colours o...
Pete Lincoln z legendárnych The Sweet odohrá vo fe... Na Slovensku vystúpi začiatkom februára spevák anglickej glam rockovej kapely The Sweet. Pete Lincoln odohrá tri akustické sólové vystúpenia za sebou....
Česká kapela VEES namieša svoju novú hudbu s overe... Energický rock’n’roll, pri ktorom sa ježia chlpy na rukách a nohy cukajú v rytme, roztočí v piatok 27. januára na parkete KC Dunaj noc Rock'n'Roll Nig...
Lotyšskí indie rockeri Carnival Youth opäť na Slov... Lotyšskí indie rockeri Carnival Youth sú jednou z najúspešnejších a najuznávanejších kapiel pobaltského regiónu. Zahrali si už na maďarskom Szigete, p...