Rock in Vienna 2016 sa zväčšuje: Pridáva tretie pódium a 10 nových interpretov

Festival Rock in Vienna 2016, ktorý sa odohrá od 3. do 5. júna na rakúskom ostrovčeku Donauinsel vo Viedni, pritvrdzuje a pridáva do svojho line-upu ďalšie mená. Desať nových vystupujúcich si však vyžaduje ďalšíe pódium. Organizátori preto k Mindstage a Soulstage pridávajú aj Jolly Roger Stage.

Na novopridanom dejisku metal-rockovej smršte vo Viedni vystúpia v piatok štyri kapely. Medzi prvými potvrdenými figuruje zostava Serum 114 z nemeckého Frankfurtu. Punk-rocková štvorica sa pri tvorbe názvu inšpirovala filmom Mechanický pomaranč z dielne Stanleyho Kubricka a nemeckú hudobnú scénu obohatili o štyri albumy, pričom ten posledný vyšiel v roku 2014.

Priamo z Nemecka prídu aj americkí metalcoristi Wage War. Sľubní nováčikovia, ktorý získali svoj nahrávaciu zmluvu v roku 2015 ešte v piatok vymenia Rock im Park za Rock in Vienna. Program Jolly Roger Stage v prvý festivalový deň dopĺňa aj domáca heavy metalová skupina tuXedoo prichádzajúca predstaviť svoj čerstvý album Tales From The Rock Mass.

V sobotu zahrá na novom pódiu kapela Skinny Lister. Šesť hudobníkov fungujúcich spolu už od roku 2009 prinesie na rakúsky ostrovček folk-punk, britský folk a odnože indie. Kanadský hard-rock predstaví partička Monster Truck a trojicu na druhý festivalový deň zatiaľ uzatvárajú Prime Circle z Južnej Afriky. Návštevníkom Rock in Vienna dajú ochutnať svoj baladický rock.

O nepokojnú nedeľu sa na novom stagei fanúšikom postarajú Nemci The Whiskey Foundation. Ich vystúpenie rozhodne treba zažiť, je zväčša sprevádzané zimomriavkami. Servírujú blues-rock, v ktorom nesmie chýbať klavír ani ústna harmonika.

Lokálna scéna bude mať na Jolly Roger Stage svojho zástupcu aj v posledný festivalový deň. Bude ním post-hardcorová formácia All Faces Down, ktorá bola v roku 2015 predskokanom AC/DC. Do nedeľného programu sa ešte zmestí hard-rockový náklad Man The Mighty zo Spojených štátov amerických, a tiež Black Peaks – britská štvorica s debutom z roku 2015 experimentuje s post hardcorom.

V súčasnosti sú k dispozícii v sieti Eventim.sk trojdňové vstupenky za 181,40 € a taktiež aj jednodenné vstupenky za 91,40 €.

Festival Rock In Vienna sa uskutoční od 3. do 5. júna 2016 v jedinečnom prostredí na ostrove Donauinsel v susednom Rakúsku. Hlavnými hviezdami Rock In Vienna sú Rammstein, Iggy Pop, Iron Maiden, Slayer, Mando Diao, Apocalyptica a Nightwish.


 

Prečítajte si tiež:

Energická kapela The Fireballs zo Siene slávy česk... Nefalšovaná RETRO párty vyslobodí v piatok 10. marca z reprákov v KC Dunaj legendy rock´n´rollu, diska, 70., 80. rokov a československého soc-popu! Ob...
Ďalší megakoncert na obzore! Do Prahy prídu Foo Fi... Foo Fighters je americká rocková skupina, ktorú v roku 1995 vytvorili Dave Grohl, Nate Mendel, William Goldsmith a Pat Smear. Skupina sa stala populár...
Justice na Colours of Ostrava 2017, Michal Hrůza s... Francúzska dvojica Justice, jedna z najúspešnejších elektronických formácii, sa stáva popri Jamiroquai, Imagine Dragons, Norah Jones, alt-J, Birdy, Mi...
Autorka albumu roka 2016 a víťazka Grammy SOLANGE ... Na Pohodu 2017 príde autorka najlepšieho albumu za rok 2016 (Pitchfork, Spin, Vibe) a čerstvá víťazka Grammy Solange Knowles. Jej najnovší album A Sea...
V Bratislave zahrajú držitelia Grammy, kapela The ... The Klezmatics sú americká hudobná skupina, ktorá vznikla pred 30 rokmi v newyorskej štvrti East Village. Hranice svojej domovskej krajiny však veľmi ...