Rozhovor s kapelou Black Aqple!

0
11
views

Mladá pop-punková kapela z kúpeľného mesta Piešťany, ktorá vznikla približne v roku 2011 s menom Black Aqple. Prečo, kde, ako? Mne sa podarilo vyspovedať jedného z jej členov, Filipa Kehera.

Čo vás inšpirovalo na názov a vznik Black Aqple?

Reklama

Hudba nás jednoducho baví. Názov vznikol úplnou náhodou, proste toto je iba blbosť, čo nás s Danom raz napadla, a odvtedy sme Black Aqple.

Ako ste sa spoznali?

Ja a Dano sme sa poznali už od detstva a začali sme od roku 2009 , keď sme mali 13/14, hrať na gitare, chodili sme na spoločnú hudobnú a hneď sme vedeli, že budeme spolu hrávať. Neskôr sme sa spoznali s bubeníkom Dušanom.

Ak dobre počítam, ste traja. Čo nám môžeš povedať o svojich kolegoch?

Reklama

Áno, členovia sme traja…
Filip Keher- vek 16, post basa a vokály
Dušan Macháč – vek 17, post bicie
Daniel Brňo – vek 17, post spev a gitara


Čo vaše koncerty, súťaže…?

Koncertovanie… Tak odohrali sme cca 30 menších koncertov, ale pár ich bolo aj s vyspelejšími slovenskými kapelami, ako HorkížeSlíže, Konflikt, Sunshine (CZ)… . Na súťažiach sme ešte neboli, ale chystáme sa prihlásiť na Festival Famat 2013, kde budú rôzne kapely bojovať o účasť na väčších festivaloch, ako je napr. Topfest, Červeník…

Ako vidíš vaše nahrávky?

Reklama

Najskôr chceme nahrať nejaké to CD/EP, potom chceme spraviť nejaké tie klipy. Pred mesiacom sme vypustili naše debutové single a cez vianočené prázdniny sa chystáme nahrať ešte jeden, a všetky tieto tri sa budú nachádzať na plánovanom EP, ktoré sa chceme pokúsiť do leta nahrať, ale to musíme ešte zamakať….

Aké sú vaše ciele?

Náš cieľ je hlavne koncertovať a hlavne robiť to pre radosť ľudí, aby sa im páčila naša hudba a aby z nej mali radosť.

Čo vaša inšpirácia?

S textami máme vždy najčastejší problém, lebo keď nás napadne niečo normálne, tak to uplynie veľmi dlhá doba (:D). Inšpiráciu hľadáme od všetkého, čo sa nám páči.. Nechcem konkrétne menovať.

Ste mladí chalani, čo zábava, ženy, alkohol…?

Takže zábava- bavíme sa veľmi radi a preto hráme aj tento štýl hudby, pretože takú energiu a radosť sme v ničom inom nenašli. A o tom alkohole, vzhľadom na to, že sme nezletilí, by sme ešte pomlčali pre istotu. (:D)

Máš niečo, čo by si odkázal vašim fanúšikom?

Fanúšikom by sme radi odkázali, nech počúvajú dobrú hudbu (:))

Ďalšie zaujímavé články: