Skupina Družina predstavuje modernú vianočnú koledu „Kúzelný čas“!

Do repertoáru vianočných songov pribudla moderná koleda! Postarala sa o ňu kapela Družina známa tým, že hrá slovenský folklór v novodobých úpravách. Jej pieseň „Kúzelný čas“ je ako stvorená pre súčasných koledníkov. Autormi hudby sú členovia Družiny Martin Sabov a Miťa Almášiová, ktorá k nej napísala aj text. Je to už druhá autorská vianočná skladba tejto kapely. Prvá je na minuloročnom úspešnom CD Družiny „Vianočné“, ktoré je dokonca platinové! Pri nahrávaní koledy „Kúzelný čas“ Družina opäť použila aj tradičné nástroje ako husle, zvonkohru, pastiersku píšťalu či drumbľu. Kapela sa teší na Vianoce, ale ešte viac na nový rok. Práve totiž pracuje na oživení repertoáru, aby fanúšikov potešila ďalšími skvelými skladbami. Vypočujte si ako znie moderná koleda „Kúzelný čas“ v podaní kapely Družina!

Skupina Družina má novú výnimočnú vianočnú skladbu „Kúzelný čas“! Unikátna je tým, že ide o novodobú koledu. Aj touto piesňou kapela dokazuje, že tradície a folklór môžu znieť i moderne.

„Pesnička je postavená na základe melódie vytvorenej skupinou Družina, ktorá použili v reklame jedného obchodného reťazca. Pôvodne to bol len reklamný spot, ale ten sa nám tak veľmi zapáčil, že z neho vznikla vianočná pieseň. Nie je to teda upravená stará koleda, ale naša vlastná autorská pieseň s vianočnou náladou a atmosférou,“ vraví líder Družiny Atila Béreš.

Word music kapela Družina je známa tým, že tradičné slovenské melódie hrá tak, že sú blízke aj modernému človeku. Neprekvapuje preto, že prišla s originálnym nápadom a jej „Kúzelný čas“ je skladbou, ktorú môžu spievať aj koledníci. Znejú v nej bicie nástroje, perkusie, akustická gitara a basgitara, no nechýbajú ani husle, zvonkohra, či ľudové nástroje ako pastierska píšťala alebo drumbľa. Ten správny cveng však piesni dodáva až spev dvoch speváčok – Danky Kurtíkovej Ferienčikovej a Mite Almášiovej.

„Je to po mojej dlhšej odmlke prvá skladba, ktorú sme hneď nahrávali aj v štúdiu. Priznám sa, že som mala trochu aj trému ale nakoniec sme to s Miťkou a s Atilom hravo zvládli. V štúdiu je s nimi vždy skvelá uvoľnená atmosféra a smiech. Aty je výborný kapelník, ktorý vie kedy motivovať a ako človeka ďalej posunúť. Na druhej strane je však aj veľký profesionál a má rád veci urobené tip top,“ dodáva Danka Kurtíková Ferienčiková, ktorá sa len nedávno vrátila do kapely po materskej dovolenke.

Hudbu nového songu zložili členovia Družiny Martin Sabov a Miťa Almášiová, ktorá k nej napísala aj text. Je to už druhá autorská vianočná skladba kapely, ktorá má na konte aj úspešné vianočné CD.

„V roku 2015 sme nahrali vianočné CD, kde sa nachádza 12 ľudových kolied v našej úprave a jedna autorská vianočná pieseň. CD má názov „Vianočné“ a predávalo sa minulé sviatky. Predaj bol tak úspešný, že už za prvý mesiac album získal „platinu“ za 4000 predaných kusov. Veríme, že aj tieto sviatky bude naše CD-ko počúvať veľa poslucháčov,“ teší sa Atila Béreš.

Družina Vianoce miluje a už ich stihla osláviť spoločným posedením pri punči. Teraz si jej členovia plánujú sviatky vychutnať v spoločnosti rodín. Ešte predtým však tvrdo trénujú, pretože do nového roka majú mnoho plánov.

„Už teraz sa teším na ďalšiu sezónu, keďže pripravujeme a skúšame nové veci, ktoré ešte fanúšikovia nepočuli na koncertoch. Je to makačka, ale po niekoľkých rokoch treba osviežiť repertoár niečím novým a zaujímavým, čo nás opäť posunie ďalej. Do roka 2017 ideme s jasnými víziami – cvičiť, nahrávať a robiť nové veci,“ uzatvára s úsmevom Danka Kurtíková Ferienčiková.

Družinu v roku 2000 založili slovenskí muzikanti – folkloristi, jazzmani a rockeri. Úpravami slovenských ľudových piesní si vytvorili štýl, ktorý nazvali ethnobeat. Rok 2016 bol pre Družinu veľmi turbulentný, pretože prešla viacerými zmenami. Na miesto gitaristu nastúpil skvelý Adam Mičinec, na poste bubeníka sa vystriedalo viac muzikantov a na konci roka v kapele zakotvil Marek Škamla. Jadro skupiny zostáva  nezmenené – Danka Kurtíková Ferienčiková, spev, Miťa Almášiová, spev, vokál, Aty Béreš, basgitara, Janko Šimiak, píštaly, fujara, Marek Konček, husle. V roku 2017 Družina pripravuje výberové CD, na ktorom prinesie to najlepšie za 15 rokov existencie skupiny s novým zvukom a  energiou. Všetky informácie o Družine nájdete na https://www.facebook.com/druzina.sk.


 

Prečítajte si tiež:

Ondrej & Alex Ferkovci predstavujú svoj prvý ... Ondreja a Alex Ferkovcov si môžete pamätať z talentovej šou Česko-Slovensko Má Talent, kde sa prvý krát na verejnosti predstavili ako spevácka, súrode...
Juraj Hnilica predstavuje svoju novinku v nádherne... Juraj Hnilica je spevák z Martina, ktorý sa dostal do povedomia so svojou autorskou tvorbou piesne „Aká si krásna“ a hlavne refrénom, ktorý pozná takm...
Anita Soul prináša nový singel Only God Can Judge ... Pred pár dňami predstavila kráľovná slovenského R'n'B Anita Soul svoju novinku Only God Can Judge Me. Krstným otcom piesne sa stal herec Juraj Kukura,...
Kapela Inotaj vydáva von druhý singel z ich debuto... Tematicky ladená pieseň poteší predovšetkým tých, ktorí zimné obdobie prežívajú s väčšími ťažkosťami ako väčšina ľudí a pre ktorých bude chytľavý refr...
Chinaski odtajňujú prvý singel z nového albumu a o... Jedna z najúspešnejších českých skupín, Chinaski, vydáva na jar nový album. Nahrávku, ktorá vzniká v niekoľkých štúdiách na rôznych miestach na svete,...