Skupine BILLY TALENT sa na Slovensku Páčilo!

0
2
views

Vďaka šikovnosti rastúcej agentúry WAYOUT BOOKING & PROMOTION sme mohli BILLY TALENT na Slovensku vidieť po prvý krát. koncert sa odohral 12.6.2012 v MMC, BRATISLAVA a ako predkapely vystúpili už známe slovenské skupiny Horkýže slíže a Zoči Voči. Billy Talent je kanadská punková skupina, založená v roku 1993 v Mississauga, v Ontáriu v Kanade. Zo začiatku mala názov Pezz. Pod týmto názvom nahrali svoj prvý album s názvomWatoosh!. Neskôr si zmenili názov na Billy Talent. Za 10 rokov svojej existencie si vytvorili svojský hudobný štýl. Inšpirovali sa skupinami ako The Clash, Rage Against the Machine čiJane’s Addiction.

BILLY TALENT na svojej stránke píšu:

Reklama

Bratislava bola pre nás veľkým prekvapením. BILLY TALENT tam ešte nikdy nehral, tak sme si neboli istý čo očakávať. Koncert dopadol skvele a dav ľudí nám priniesol obrovskú energiu. Bolo úžasné vidieť ako všetci ľudia spievajú spolu s nami. Všetko bolo naozaj pekné. Miesto konania, organizátori aj ľudia. Dúfame že na Slovensku budeme čoskoro hrať opäť.

BILLY TALENT prišli k svojmu názvu, keď prehrali súd s istou americkou kapelou o práva na pôvodné meno PEZZ, pod ktorým fungovali 6 rokov. Chlapci prijali rozhodnutie súdu s nevôľou, avšak dostatočným odškodným boli prvé komerčné úspechy, ktoré sa dostavili práve po premene na BILLY TALENT. Podpísali zmluvu s gigantom Atlantic Records a v roku 2003 vydali debutový album s pre nich šťastným názvom „Billy Talent“. Nasledovalo vypredané turné po Severnej Amerike a ocenenia „Album roku“ a „Kapela roku“ na JUNO Awards (kanadská mutácia Grammy). Predaje debutu sa v Kanade vyšplhali na trojnásobnú platinu!

Obrovský úspech zaskočil aj samotných muzikantov. Latku si nastavili poriadne vysoko a s vedomím veľkého očakávania zo strany fanúšikov a hudobnej verejnosti nahrali pokračovanie debutu. Opäť sa rozhodli vsadiť na svoju šťastnú značku a „Billy Talent II“ uzrel svetlo sveta v júny roku 2006. Chémia opäť zafungovala a album v Kanade debutoval na prvom mieste, rovnako v Nemecku a ešte v tom istom mesiaci dosiahol dvojnásobnú platinu.

Zatiaľ posledným počinom je nahrávka z roku 2009 s prekvapivým názvom „Billy Talent III“. Tú producentsky zastrešil Brendan O´Brien (Rage Against The Machine, Korn, Red Hot Chilli Peppers, Soundgarden,…) a po jej vydaní kapela pokračuje v rozsiahlom koncertovaní po celom svete, či už v rámci vlastných headline show alebo na všetkých veľkých festivaloch (Download, Rock Am Ring, Novarock,…).

Reklama

 

Ďalšie zaujímavé články: