Slovensko vyhralo nad Obamom, prispel k tomu aj Peter Cmorík

Americké spevácke trio American Divas vystúpi pred Vianocami v Prešove a Lučenci. Hosťami ich programu bude Zlatý slávik Peter Cmorík a popredný inštrumentalista Henry Tóth. American Divas nevystúpia na Slovensko po prvý raz. V marci 2015 vypredali športovú halu v Košiciach, vlani v decembri zas v Michalovciach. Nadchádzajúce vystúpenia uprednostnili pred koncertom v Bielom dome.

 Ako povedala Natascha Wright, líderka speváckeho tria American Divas, na slovenské publikum sa veľmi tešia. Majú preň nachystané aj prekvapenia. „Jedným z nich je Peter Cmorík. Spolupracovali sme spolu už aj v minulosti. Jeho skromnosť a talent sú očarujúce,“ pochválila charizmatického viacnásobného držiteľa Zlatého slávika Natascha Wright.

Okrem nej tvoria zostavu American Divas speváčky Dorrey L. Lyles a Della Miles. Všetky majú na konte spoluprácu s takými hviezdami ako Chris Rea, Michael Bolton, Mariah Carey či Janet Jackson.

Natascha Wright má za sebou nahrávky s DJ Bobom či projektom Haddaway. Bola členkou populárnej tanečnej formácie La Bouche, spolupracovala aj so Sydneym Youngbloodom. S American Divas vystúpi 20. decembra v Lučenci a o deň neskôr v Prešove. S partnerom Alfredom McCrarym vydali v novembri nový vianočný album.

Christmas Moments obsahuje jedenásť piesní. Väčšinu z nich napísali samotní interpreti. Nechýba ani klasika od Leonarda Cohena Hallelujah. Natascha Wright a Alfred McCrary album predstavia na Slovensku spoločne. „Pôvodne sme plánovali s American Divas viac vystúpení. Della a Dorrey však mali nekompatibilné kalendáre. Preto som sa rozhodla počas môjho decembrového pobytu na Slovensku urobiť aj niekoľko koncertov len s Alfredom,“ vysvetľuje Natascha. S ním sa predstaví v Košiciach, Kysuckom Novom Meste, Banskej Bystrici a Novom Meste nad Váhom.

Podľa informácií od agentúry zastupujúcej umelcov sú Košice a Nové Mesto už vypredané. „V Banskej Bystrici sa blížime k dopredaniu kapacity evanjelického kostola,“ uviedol Róbert Karas z produkčnej spoločnosti Key Art Agency. Ako informoval, na exkluzívny koncert s Nataschou, American Divas a Petrom Cmoríkom v Prešove je lístkov ešte dosť. „Vystúpenie sa uskutoční v športovej hale – na rozdiel od koncertov Alfreda s Nataschou,“ doplnil Karas.

Ako uviedol, je vôbec zázrak, že americké speváčky v decembri na Slovensko dorazia. „Veľmi sme zvažovali, či uprednostníme ponuku vystúpiť v tom istom termíne pre končiaceho prezidenta Baracka Obamu,“ objasňuje Natascha Wright. Vystupovať v predvianočnom čase v Bielom dome je prestížna záležitosť pre každého umelca. Vlani v programe pre amerického prezidenta účinkovali aj Crosby, Stills & Nash, Tori Kelly, Fall Out Boy či herečka Bellamy Young.

Afred McCrary je americký skladateľ a spevák, ktorý sa podieľal na nahrávkach Michaela Jacksona. Aranžoval napríklad vokály v hite You Are Not Alone, spolu napísali niekoľko ďalších piesní. Hlas Alfreda McCraryho poznáte aj z hitu We Are The World. Okrem Jacksona spolupracoval s Rayom Charlesom, Stevie Wonderom, Dianou Ross či Eltonom Johnom. Spolu s Nataschou vystúpia v decembri v Košiciach, Snine, Kysuckom Novom Meste, Banskej Bystrici a Novom Meste nad Váhom.

Rovnako ako Alfred sa môžu prestížnymi spoluprácami pochváliť aj divy z American Divas. Počas svojej kariéry využili spevácky talent, ktorý Dorrey L. Lyles, Della Miles a Natascha Wright majú také hviezdy ako Chris Rea, Michael Bolton, Mariah Carey či Janet Jackson.

American Divas na Slovensku – Vianočné koncerty 2016:

20.12. – Lučenec, Kino Apollo
21.12. – Prešov, hádzanárska hala

Alfred McCrary & Natascha Wright – Vianočné koncerty 2016:

11.12. – Košice, Slamený dom
13.12. – Kysucké Nové Mesto, Dom kultúry
14.12. – Banská Bystrica, Evanjelický a.v. chrám Boží
22.12. – Nové Mesto nad Váhom, Blue Note (koncert už vypredaný)

Vstupenky na koncerty American Divas a dvojice  Alfred McCrary & Natascha Wright zakúpite v sieti Ticketportal. Médiá informovala Veronika Víťazová z produkčnej spoločnosti Key Art Agency.


Prečítajte si tiež:

Sabaton privezie do Bratislavy najväčšiu show v ka... Milovníci rockovej hudby sa majú na čo tešiť. Obľúbení švédski bojovníci Sabaton postavia 14. marca v bratislavskej Aegon Arene koncertnú show, akú eš...
Jamiroquai zahviezdia na Colours of Ostrava 2017 Britská kapela Jamiroquai, nezameniteľná legenda funku a acid jazzu, je ďalšou veľkou potvrdenou hviezdou medzinárodného hudobného festivalu Colours o...
Pete Lincoln z legendárnych The Sweet odohrá vo fe... Na Slovensku vystúpi začiatkom februára spevák anglickej glam rockovej kapely The Sweet. Pete Lincoln odohrá tri akustické sólové vystúpenia za sebou....
Česká kapela VEES namieša svoju novú hudbu s overe... Energický rock’n’roll, pri ktorom sa ježia chlpy na rukách a nohy cukajú v rytme, roztočí v piatok 27. januára na parkete KC Dunaj noc Rock'n'Roll Nig...
Lotyšskí indie rockeri Carnival Youth opäť na Slov... Lotyšskí indie rockeri Carnival Youth sú jednou z najúspešnejších a najuznávanejších kapiel pobaltského regiónu. Zahrali si už na maďarskom Szigete, p...