Spoznajte legendárne gitary Lea Fendera dotiahnuté do dokonalosti – Značka G&L už aj u nás!

V roku 1965 Leo Fender predal svoju firmu Fender a začal navrhovať nástroje pre spoločnosť Music Man. Po vzájomných nezhodách z tejto firmy odišiel, vytvoril firmu G&L a rozhodne spravil dobre!

Gitary a basgitary G&L sú vysoko cenené u mnohých známych hudobníkov a zberateľov, pretože sú to legendárne nástroje dotiahnuté do dokonalosti a moderného zvukového ako aj vizuálneho prevedenia. Sám Leo Fender o týchto nástrojoch povedal : „Sú to najlepšie nástroje aké som kedy postavil“.

Gitarová a produkčná spoločnosť G&L bola založená Leo Fenderom, George Fullertonom a Dale Hyattom v roku 1980. Skratka firmy sa skladá s iniciálou mien Leo a George.  Nástroje G&L sú stará dobrá klasika s modernými inováciami.

V tomto článku si predstavíme jednotlivé modely, ktoré sú dostupné na www.muziker.sk

Classic Bluesboy predstavuje finálnu podobu prvej masovo vyrábanej gitary s jedným výrezom a šróbovaným krkom. Pre hráčov, ktorý hľadajú nezameniteľný guľatý zvuk klasického humbuckeru v polohe pri krku gitary, Bluesboy prináša skvele vyvážený pár G&L alnico humbuckeru a single-coil Magnetic Field Design v kobylkovej polohe. Táto legendárna gitara je dotiahnutá do dokonalosti práve vďaka telu z bahenného jaseňa, výnimočnému dizajnu a skvelým snímačom.

2

Pre punkových hráčov firma G&L vyrobila model Fallout, ktorý si berie inšpiráciu z originálnych modelov G&L SC, ktoré si muzikanti ako Mark a Bob Mothersbaugh-ovci a Robert Poss upravili na svoj obraz. Vďaka tomu sa SC-2 zrodila ako štýlová, pohodlná a ľahká gitara, ktorá odolá aj tomu najhrubšiemu zaobchádzaniu na pódiu. Táto štýlová raketa je vybavená dvojicou Alnico snímačov: skvelým P-90 a mäsitým rozopínateľným humbuckerom.

3

G&L Ascari je dieťa troch legiend gitarového neba! Výsledok spolupráce troch zásadných mien v biznise výroby elektrických  gitár. Model je založený na prototype, ktorý navrhol zakladateľ firmy George Fullerton na popud Lea Fendera. Na konečných návrhoch sa podielal Paul Gagon a Grover Jackson, zakladateľ firmy Jackson. Gitara sa vyznačuje ALNICO humbucker snímačmi, TONE PROS kobylkou a lepeným krkom.

1

G&L Comanche bolo posledné slovo Lea Fendera v kauze Startocaster. Prvá vec, ktorá každému udrie do očí, je charakteristický vzhľad snímačov MFD z Coll, ktoré navrhol sám Leo Fender. Tieto snímače prinášajú veľmi jasné výškové pásmo a robusné basy. Najväčším prekvapením je nulový brum, ktorý je tak charakteristický pre gitary vyrobené v 60-tych rokoch.

4

G&L ja značka, ktorá určite stojí za povšimnutie a veríme, že si nájde miesto aj vo Vašej kapele. Všetky dostupné modely gitár a basgitár nájdete na http://www.muziker.sk/gl. Vychutnajte si starú dobrú klasiku v modernom šate a pripomeňte si tak legendy, ktoré stoja za výrobou týchto legendárnych nástrojov.


TOP 10
 

Prečítajte si tiež:

Metalová hudba, 18 kapiel, 13 krajín – The M... Vo svete sú tisíce a tisíce kapiel, ale iba 18 z nich sa môže pochváliť účasťou na druhom kompilačnom CD - The Metal MUsic GlobAlliance Compilation Vo...
Uvítanie dvojCD Bluesová spoločnosť No12 Art klub v Cafe Scherz a Slovenská bluesová spoločnosť pozývajú na jedinečnú akciu. Dňa 14.3.2017 v cafe Scherz sa o 19.09 hodine uskutoční koncert ni...
Paul Kilometra predstavuje album Country Act Struc... Bratislavský muzikant Peter Bulík hrá a skladá ako gitarista rôznu hudbu a pre rôznych interpretov. V šuflíku mu ale dlhé roky vyselo niekoľko tém, kt...
Na trh prichádza unikátne jazzové CD! Prináša krás... Pre fanúšikov jazzu máme skvelú správu! Na trh prichádza nové CD s názvom „Príbehy jazzu“ od saxofonistu Martina Uhereka, ktorý sa prostredníctvom hud...
Vypočujte si nový album od Dirty Disco Rockers! Koncom novembra vydala nový album nitrianska alternatívna banda Dirty Disco Rockers. Počin nesúci jemne bizarný názov DDR, ktorý je odvodený od skratk...