Súťaž kapiel 2012 4FAL

 

kapela 4FAL z Liptovského Mikuláša

Vokálno-inštrumentálna skupina mladá hrajúca alternatívny rock s prvkami punku a popu a štipkou slovenského folklóru, ktorú tvorí 5 členov: speváčka Maťa, ktorá do kapely prispieva textami, bubeník Juro, ktorý tiež napíše dáky ten text, ďalej to je bassgitarista Ďuri, gitarista Kubo, ktorý tiež donesie nejakú tú pesničku, ale čo je hlavné, je to sólový gitarista. No a päticu členov kapely uzatvára Majo, ktorý hrá na gitare a je skladateľ skupiny.

Kapela sa postupne formovala do výslednej formy 4 roky. Zo začiatku to bola len malá formácia tvorená len zo základných nástrojov: gitara basa bicie.
S odstupom času sa kapela postupne rozrastala. Ku základnej „trojke“ sa pridal gitarista Kubo. Vo štvorici kapela fungovala prevažnú väčšinu svojej existencie.
Ale s narastajúcou hrateľnosťou si chalani povedali, že by to chcelo zmenu. Čo tak speváčku.
A tak sa aj stalo. K týmto štyrom chalanom sa nakoniec pridala speváčka Maťa. A to bolo to čo táto kapela viac menej potrebovala.
Nad názvom sme rozmýšľali viac menej týždeň. S nápadom 4FAL – (štyria Fešáci A Lady) prišiel bubeník Lešti, ktorý sa ujal :)
V marci tohto roku sme nahrali svoj prvý album s názvom Ako mám žiť, z ktorého vám ponúkame jednu ukážku :)
Hlasujte ;)

Majo Petráš- gitara, spev, skladateľ
Juraj Petráš- basa, kamko
Juraj Lešťan- bicie, pičung, manager
Martina Kováčová- spev, textár
Jakub Adamik- gitara

[audio:http://music-zone.eu/wp-content/uploads/2012/04/4Fal-Tak-mi-povedz-2012.mp3]


© 2012- 2015 Music-zone.eu – hudobný portál. Autorské práva sú vyhradené!
Bežíme na redakčnom systéme Wordpress a hostujeme na Yonix.sk Website by Tvorba internetových stránok, portály, e-shopy, marketing, reklama, PR