Tohtoročnú Red Bull Music Academy hostí Montreal

Si milovník hudby a dokonca ju nielen počúvaš, ale aj tvoríš? Zbystri pozornosť, lebo práve v týchto dňoch máš príležitosť dať o svojom talente vedieť aj ostatným. Nenechaj svoju tvorbu v šuplíku, chop sa šance a prihlás sa na Red Bull Music Academy 2016!

RBMA_Montreal_App_Phase_3000x2000_blank

Po New Yorku, Tokyu a poslednom ročníku v Paríži sa Akadémia presúva do rodného kraja vplyvných umelcov ako Oscar Peterson, Leonard Cohen, Rufus Wainwright a Arcade Fire. Montreal sa teda na chvíľu stane domovom aj pre 18. ročník “najpremyslenejšieho a najlepšie zorganizovaného mestského festivalu roku 2014” podľa New York Times.

Každým rokom sa na Akadémii stretnú hudobné talenty z celého sveta, vzniknú nové kamarátstva, píšu sa nezabudnuteľné príbehy a hlavne – vznikajú silné hudobné kompilácie. Viac ako tisíc slov ti napovie aj stále aktuálny dokument What Difference Does It Make?  o histórii Red Bull Music Academy. Režisérom filmu je Ralf Schmerberg a jeho tím Mindpirates, ktorí spoločne na 15. ročníku Red Bull Music Academy v New York City natočili mimoriadny snímok o inšpirácií, živote a výzvach v elektronickej hudbe.

CHCEŠ BYŤ PRI TOM OSOBNE? 

Myslíš si, že na to nemáš? Nemusíš byť špičkou vo svojom odbore alebo mať za sebou nahrávaciu spoločnosť. Stačí ti odhodlanie, pevná vôľa a radosť z tvorby a aj ty sa môžeš stať súčasťou rodiny Red Bull Music Academy. Séria podujatí, výstav, workshopov, prednášok a štúdiových sessions na jeseň opäť spojí 70 starostlivo vybraných hudobníkov z celého sveta. Aplikačná fáza pre všetkých producentov, vokalistov či inštrumentalistov začína 18. januára a prihlášku je možné podať do 7. marca. Neváhaj a prihlás sa teraz! 

O Red Bull Music Academy

Prvá Red Bull Music Academy sa uskutočnila v roku 1998 v Berlíne a od tej doby navštívila mnoho svetových metropol ako je Madrid, New York, Londýn alebo Kapské mesto. V každom meste vyrástlo centrum so špičkovo zariadenými nahrávacími štúdiami, rozhlasovým štúdiom, prednáškovou sálou či inštaláciou miestnych vizuálnych umelcov.

Po minuloročných ničivých udalostiach v parížskej metropole 13. novembra bola Red Bull Music Academy 2015 predčasne prerušená. Vzhľadom na to bolo 30 účastníkov z Paríža vybraných do Montrealu, kde sa k nim pripojí ďalších 40 novovybraných účastníkov. To znamená, že celkový počet účastníkov v Montreale bude 70 (namiesto obvyklých 60).

RED BULL MUSIC ACADEMY NIGHT

Ak sa akadémie v Montreale nezúčastníš osobne, priblíž si aspoň čiastočne jej atmosféru a zaži to na vlastnej koži! Príď v piatok 26. februára do košickej Tabačky, kde sa bude konať Red Bull Music Academy Night. Pre viac info o evente a účinkujúcich sleduj redbull.sk, kde sa čoskoro dozvieš viac.

Ak to máš na východ Slovenska ďaleko, odskoč si na sobotňajšiu Red Bull Music Academy Night do brnenského Kabinetu Muz (27. február), alebo Ostravy – Provoz Hlubina (4. marec).

Všetky najnovšie info o Akadémii nájdeš TU.


 
Zľavnené produkty v sekcii MP3 a MP4 prehrávače
 

Prečítajte si tiež:

Tri krásne sudičky pokrstili nové CD Roba Opatovsk... Vianočná nálada a nadpozemská radosť! Krst nového CD Roba Opatovského „Vianočné duetá“ v hoteli NH GATE ONE v Bratislave sprevádzala veľkolepá sviatoč...
Miro Jaroš vydal vianočné CD. Debutuje na prvom mi... Spevák Miro Jaroš si splnil ďalší sen. Nahral vianočný album “Tešíme sa na Ježiška”, ktorý po prvom týždni predaja vystrelil na prvé miesto rebríčka I...
Slovenské vydavateľstvá sa spojili, aby pomohli hu... Na slovenskej hudobnej scéne prišlo k ojedinelému úkazu. Najvýraznejšie nezávislé vydavateľstvá sa spojili a vytvorili unikátnu kompiláciu, na ktorej ...
V centre Piešťan už stavajú Vianočné trhy, otvorí ... Námestie slobody bude aj tento rok srdcom vianočných Piešťan. Na začiatku pešej zóny vyrastajú stánky inšpirované jarmokmi, ktoré sú stáročia súčasťou...
Čo má kapela Linkin Park spoločné s Prahou? Zaujím... Linkin Park je americká rocková hudobná kapela z Agoura Hills v Kalifornii, ktorá vznikla v roku 1996 a hrá prevažne nu metal. Linkin Park má 6 členov...