Tvoja tvár znie povedome opäť na čele diváckeho záujmu!

Tvoja tvár znie povedome opäť na čele diváckeho záujmu!
Ohodnoť tento článok

Fantastické premeny slovenských celebrít na svetoznáme osobnosti, hviezdna porota, obľúbený moderátor Martin „Pyco“ Rausch a najmä vynikajúca zábava – táto kombinácia si aj v nedeľu, 11. septembra 2016, podmanila divákov televízie Markíza.

Druhá premiérová epizóda druhej série šou Tvoja tvár znie povedome sa v oboch hlavných cieľových skupinách stala jednoznačne najsledovanejším programom dňa a výrazne predstihla talentovú šou konkurencie.

V strategickej cieľovej skupine 12-54 dosiahla vysoko nadpriemerný rating 11,1 % aj trhový podiel 35,2 %. Ďalšie kolo plné neuveriteľných premien, korunované víťazstvom „rosničky“ Lenky Vavrinčíkovej za brilantné stvárnenie amerického rapera MC Hammera, si nenechalo ujsť celkovo 536-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Tvoja tvár znie povedome obzvlášť zabodovala v kategórii mladých žien 15-24, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili trhový podiel až 49,2 %.

Markíza dominovala trhu aj v sobotu, 10. septembra 2016, keď sa najsledovanejším programom dňa v cieľovej skupine 12-54 stala slovenská premiéra akčného kinohitu Equalizer. Skvelý triler s Denzelom Washingtonom v hlavnej úlohe zaznamenal rating 7,5 % a trhový podiel 26,7 %.

Vynikajúco sa počas víkendu darilo aj televízii Doma, v sobotu obsadila prvú priečku v rebríčku sledovanosti menších staníc s premiérou romantického filmu Dom pre dvoch (rating 2,6 % / share 8,8 % v 12-54), a v nedeľu podvečer následne aj s jeho reprízou (rating 1,6 % / share 7,2 % v 12-54).


Dáta sú analyzované v meraní LIVE + VOSDAL (Viewing On Same Day As Life) – analýza živého vysielania spojená s oneskorenou sledovanosťou prehranou v ten istý deň ako živé vysielanie.

PR oddelenie skupiny Markíza