U2 vydajú v júni koncertný záznam z turné iNNOCENCE + eXPERIENCE

0
3
views

Minulý rok legendárna írska kapela U2 absolvovala rozsiahle svetové turné, ktorým podporila svoj posledný štúdiový album Songs Of Innocence. Pôvodný plán, pozostávajúci z niekoľkých desiatok vystúpení po celom svete, sa vďaka obrovskému záujmu fanúšikov rozrástol  na takmer 80 koncertov v Európe a Južnej Amerike, počas ktorých U2 naživo potešili takmer 1,3 milióna fanúšikov. Už 10. júna sa však dočkajú aj tí, ktorí sa na koncerty nedostali.

Práve v tento deň totiž vyjde záznam zo spomínaného turné, ktorý bol nakrútený počas posledných dvoch vystúpení. Titul pomenovanýU2 – iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live In Paris mapuje dva výnimočné koncerty vo francúzskej metropole, na ktorých sa ku kapele pripojili aj špeciálni hostia – speváčka Patty Smith, no najmä kapela Eagles Of Death Metal. Tá sa tiež symbolicky vrátila na miesto minuloročných teroristických útokov, ktoré veľmi bolestivo zasiahli ich tamojšie vystúpenie.

Reklama

Koncertný záznam U2 – iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live In Paris vyjde nielen digitálne, ale samozrejme aj na viacerých vizuálnych formátoch. Štandardná verzia bude obsahovať jedno DVD so záznamom celého koncertu pozostávajúceho z 30 položiek, medzi ktorými nechýbajú hity ako I Will FollowPride (In The Name Of Love)VertigoSunday Bloody SundayUntil The End Of The WorldBeautiful DayWhere The Streets Have No Name a mnoho ďalších…

Deluxe verzia na DVD bude obsahovať aj druhý bonusový disk, takže si fanúšikovia okrem koncertu budú môcť vychutnať aj hodiny bonusových materiálov, a to napríklad veľmi osobitý pohľad režiséra aj kapely samotnej do zákulisia celého turné, prípravy špeciálnych koncertov v Paríži, ako aj videoklipy a ich alternatívne verzie, ktoré sa viažu k poslednému štúdiovému albumu. Rovnaký obsah ponúkne aj formát Blu-ray.

Skalní fanúšikovia však, pravdepodobne, neodolajú super deluxe boxu, ktorý okrem kombinácie deluxe formátu DVD a Blu-ray ponúkne aj množstvo špeciálne pre tento box vyrobených darčekov. Konkrétne pôjde o exkluzívnu USB žiarovku, 64- stránkovú knihu, individuálne očíslovanú psiu známku, set špeciálnych koncertných šablón, niekoľko pohľadníc, samolepky a odznaky.

Reklama

Režírovať ‘iNNOCENCE + eXPERIENCE‘ bolo desivé. Technická nočná mora snúbená s kreatívnou horskou dráhou. V mnohých úrovniach to prekonalo všetko, čo som doteraz poznal,“  uvádza na adresu celého turné riaditeľ živého vysielania Hamish Hamilton, ktorý s kapelou pracoval aj na Elevation Tour v roku 2001.

U2 čoskoro vydávajú záznam z ich posledného svetového turné. Nenechajte si na DVD alebo Blu-ray ujsť titul “U2 – iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live In Paris“, ktorý vychádza pod krídlami Universal Music už 10. júna!

Redakciu informovala Dominika Dirgasová z Universal Music s.r.o.

Ďalšie zaujímavé články: