Úspešné turné Mira Žbirku ROAD TO ABBEY ROAD so špeciálnym hosťom Marikou Gombitovou príde na Slovensko už zajtra

Úspešné turné Mira Žbirku ROAD TO ABBEY ROAD so špeciálnym hosťom Marikou Gombitovou príde na Slovensko už zajtra
Ohodnoť tento článok

MIRO ŽBIRKA začal veľké česko-slovenské turné Road to Abbey Road obrovským úspechom v pražskej Tipsport aréne. Jediné koncerty v roku 2016 pokračovali včera v Ostrave s medzinárodnou kapelou, ktorú tvoria: Honza Horáček, Honza Ponocný, Karel Heřman, Aleš Zenkl a producent zo štúdia Abbey Road Rob Cass, gitarista Pearse MacIntyre, hviezdny bubeník BLAIR Cunningham a textár albumu MIRO, legendárny spolupracovník skupiny CREAM, Pete Brown, speváčky Martha a Magdaléna Šalamounová.

Viac ako dvojhodinový koncert ozdobilo vystúpenie špeciálneho hosťa Mariky Gomitovej. Meky si s ňou po rokoch naživo zaspieval legendárnu skladbu V slepých uličkách, duet Nespáľme to krásne v nás. Marika sama zaspievala veľký hit Koloseum. Publikum najprv “onemelo úžasom” a v zápätí ju odmenilo búrlivým “standing ovation”.

“Bolo to veľmi silné. Marika sa vrátila a parádne. Keď Meky ohlásil jej príchod ani sme nedýchali. Bolo fantastické vidieť ich opäť po rokoch spievať spolu,” povedal po pražskom koncerte jeden z nadšených divákov.

„Všetko bolo dohodnuté, pripravené a nacvičené. Vedel som, že Marika je v šatni, ale keď sa objavila na pódiu, mal som pocit, ktorý sa dá len ťažko opísať. Mnohí neverili a celé tie roky hovorili, že sa to nikdy nepodarí.  Ja som stále veril a dúfal. A podarilo sa. Je to fantastický pocit, spievať s Marikou na pódiu po tých dlhých rokoch. Zdalo sa mi, že sa vrátil čas a my sme spolu hrali len pred nedávnom. Už sa teším na to, ako si to zopakujeme v Bratislave a v Košiciach na mojich koncertoch ale aj na Marikinom veľkom narodeninovom koncerte v októbri,“ povedal Miro Žbirka.

Podľa českých kritikov “perfektne vygradovaná oslava hudby” (idnes.cz) aj na Slovensku ponúkne skvelú šou. To najlepšie z tvorby Mira Žbirku, nové skladby z albumu MIRO, ktorý sa nahrával v londýnskych štúdiách ABBEY ROAD doplní aj pocta hudobným legendám BEATLES a CREAM s anglickými hosťami turné.

Bratislavský koncert (20.9.2016) je už od mája definitívne vypredaný.

Na koncert v Košiciach (22.9.2016) je ešte zopár vstupeniek v predaji. Viac na : https://www.ticketportal.sk/performance.aspx?idp=650561

Program ROAD TO ABBEY ROAD TOUR 2016 sa v 29.10.2016 presunie do Londýna, kde sa turné symbolicky uzavrie.

 9.9.2016 vydal Universal Music na žiadosť mnohých fanúšikov limitovanú edíciu 500 ks LP najväčších hitov 22×2 Best of na 2 vinyloch. Ako narodeninový darček pre Mekyho sa na pultoch objaví sa aj nová kniha od hudobného publicistu Honzu Vedrala : MIRO ŽBIRKA ZBLÍZKA.