Vo veku 70 rokov zomrel spevák Lemmy Kilmister legenda kapely Motörhead!

Vo veku 70 rokov zomrel spevák Lemmy Kilmister legenda kapely Motörhead!
Ohodnoť tento článok

Pár dní po svojich 70. narodeninách tento svet navždy opustila jedna z najväčších rockových legiend 20. storočia. Frontman, spevák a basgitarista kapely Motörhead Lemmy Kilmister!

277380

Oficiálne vyjadrenie kapely: “Neexistuje jednoduchý spôsob, ako to povedať. Náš ohromný a vzácny priateľ Lemmy dnes umrel po krátkom boji s extrémne agresívnou rakovinou. O chorobe sa dozvedel 26. decembra, bol doma a sedel pred svojou obľúbenou videohrou od The Rainbows so svojou rodinou. Nevieme vyjadriť náš šok a smútok, nie sú na to slová. Viac povieme v najbližších dňoch, ale teraz, prosíme, púšťajte Motorhead nahlas, púšťajte Hawkwind nahlas, púšťajte Lemmyho hudbu NAHLAS. Dajte si drink alebo niekoľko. Deľte sa o príbehy. Oslavujte život tohto skvelého, úžasného človeka, ako by ho oslávil sám. Presne to by chcel.”

Motörhead je britská Hard Rocková hudobná skupina, ktorú založil v roku 1975 basgitarista, spevák a textár Lemmy. Obyčajne power trio, Motörhead začal svoje uspechy v skorých 80. rokoch s niekoľkými úspešnými singlami v UK Top 40 chart.

Album Overkill, nasledovaný, Bomber, Ace of Spades, a čiastočne No Sleep ’til Hammersmith, upevnili Motörhead reputáciu ako jednu z britsky popredných heavy metalovych skupín. V roku 2005 bola skupina prvýkrát ocenená cenou Grammy.

Hudobný štýl skupiny Motörhead je klasifikovaný ako heavy metal, s veľkým vplyvom na vývin speed metalu alebo thrash metalu. Lemmy odmietal toto označovanie, uprednostňoval definovanie ich hudobného štýlu jednoducho ako “rock n’ roll”. Vystupovanie Motörheadu zostáva stále rovnaké v priebehu celej kariéry skupiny. Ich láska k skorému rock n rollu je odzrkadlená v niekoľkých coververziách. Texty kapely čerpajú námety z tém ako vojny, dobro verzus zlo, útoky zla, a život na cestách.