Výhry, prehry a prekvapenia. Kto získal dve letenky do Brooklynu a titul rapitačného šampióna?

Je december, no noc nie je zďaleka taká chladná, ako by mala byť. Klikám na Uber. Šofér zastavuje na opačnom konci baráku a tak sa chvíľu hľadáme. Vezie ma do Petržalky, na druhý breh Dunaja. Vystupujem snáď v najpunkovejšej párty venue, aká v Bratislave existuje – v opustenej a polorozpadnutej budove Nemeckého veslárskeho klubu. Pred vchodom horia sudy a dunia basy.

RedBull_Brooklyn_FINALE_BA_3000px_0017

Túto lokáciu poznám, no to, čo sa podarilo spraviť s jej interiérom, ma prekvapilo. Obrovská nástenná maľba Máchu a Hviezdoslava. Na prízemí akcia, na poschodí live stream pre tých, ktorí sa nezmestili na parket. Bar na streche s výhľadom na hrad a UFO. Galéria s fotkami 16 šampiónov a bustou Hviezdoslava a Máchu, ako si dávajú brofist.

Créme de la créme československej rapitačnej scény hodnotí porota v zložení Strapo, Kato a.k.a Deph a.k.a Prago Pyčo a Supa. Chalani sa ako obyčajne usádzajú do gauča na pódiu a najlepší rapitátori z Čiech a Slovenska sú pripravení zbúrať dom.

Začína sa battle.

Je skvelé, že nielen bratislavskí a dokonca nielen slovenskí finalisti majú v publiku silnú podporu. Svojich ľudí tu mali aj Česi, Východniari či hráči zo severu.

Favoriti – Joe Trendy, Adam Kmeť a Mišo Gazdoslav – nesklamali. Všetci predviedli kvalitnú šou. Joe Trendy mal svoj typický swag z poľského blšáku a keď vyšiel na stejdž, bolo cítiť, že je tam doma. Rozhadzoval bankovky s vlastnou podobizňou.

Adam Kmeť si šiel svoj distingvovaný farmársky prednes a neštítil sa rapitovať aj Daniela Heviera. Raz dokonca freestajloval – a treba povedať, že ako pán. Mišo Gazdoslav priniesol svoju nekonečnú energiu a medvediu čapicu. Opäť nechal ožiť texty Molocha Vlavo silou, akú by mu závidel aj samotný Moloch.

Na čo sa ale nikto nemohol pripraviť, bol Elgroth. Metalovo-drumnbassový majster rapitácie z Plzne. Predviedol seriózny mind-fuck.

V poslednom súboji stál proti Adamovi Kmeťovi. Finále bolo úžasne napäté, proti sebe stáli dva protipóly. Elgroth – kreatívny maniak na temnej strane sily. Rapitoval obscénnosti z Řezníkových songov. Adam – štúrovec, básničkár a milovník zvierat. Interpretoval Heviera.

Porota nebola s ich prvým stretom spokojná. Zdal sa im bez šťavy. Naordinovali ešte jedno kolo. Elgroth sa držal svojich temných textov, Adam prešiel z rapitácie úplne prirodzene do energického freestajlu, ktorým vyhajpoval publikum na maximum.

Víťazom rapitačného masakru sa stal Elgroth. Metalista z Plzne, ktorý hráva parties ako drumnbassový DJ. Svet je úžasné miesto, kam sa narodiť.


 

Prečítajte si tiež:

Speváčka Ivanna Bagová dozrieva do krásy, z dievča... Ivanna Bagová, ktorú sme v roku 2012 mohli spoznať na TV obrazovkách pri jej účinkovaní v Hlase ČeskoSlovenska, vie ako zapôsobiť na svojich fanúšikov...
5 najobľúbenejších kusov oblečenia ktoré z teba sp... Rock je viac ako hudba. Je to životný štýl. Je to štýl obliekania – a vyzerá sakra dobre. Nieje náhoda že ženy odjakživa priťahovali zlí chlapci, rebe...
Debutový album speváčky ROuMY oficiálne „dokrstili... Debutový album Čierno-biely svet speváčky ROuMY bol priamo na Dunaji oficiálne „dokrstený“ ohňom, na lodi Gracia. Krstnými rodičmi sa stali spevák Pet...
PIATA LOĎ prichádza spolu s novým vydaním knihy, f... Príchod filmu režisérky Ivety Grófovej PIATA LOĎ, ktorý získal na Berlinale Krištáľového medveďa za najlepší film sekcie Generation Kplus, sa už blíži...
Na svete je nová autorská dvojica – Thomas P... Na našej hudobnej scéne je nová autorská dvojica! Spevák a skladateľ Thomas Puskailer sa spojil s renomovaným textárom Martinom Sarvašom a spolu pracu...