Vynikajúci štart novej šou Tvoja tvár znie povedome!

Úplne nová zábavná šou Tvoja tvár znie povedome odštartovala na obrazovkách televízie Markíza s vynikajúcimi výsledkami sledovanosti. V nedeľu 6. marca 2016 sa stala v oboch hlavných cieľových skupinách najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

V strategickej cieľovej skupine 12-54 dosiahla Tvoja tvár znie povedome vysoko nadpriemerný rating 13,7 % aj trhový podiel 38,2 %. Množstvo obľúbených osobností, jedinečné tanečné i spevácke výkony a najmä skvelá zábava – takto namiešaný kokteil zachutil celkovo 628-tisíc divákom starších ako 12 rokov, pričom až vyše 70 % z nich spadalo do obchodne relevantnej cieľovej skupiny 12-54. Tvoja tvár znie povedome si doslova podmanila najmä mladé ženy 12-24, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili trhový podiel až 58,4 %.

„Tvoja tvár znie povedome je skvelá zábavná šou pre celú rodinu, aj vďaka vynikajúcim výkonom našich celebrít, moderátora Martina „Pyca“ Rauscha a celého produkčného tímu na čele s režisérom Pepem Majeským,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Celkovo najsledovanejším programom dňa sa v nedeľu v oboch hlavných cieľových skupinách stali Televízne noviny. O tom, že Markíza sa stala jednoznačne prvou voľbou divákov zaujímajúcich sa o povolebné spravodajstvo, svedčí ich najvyšší tohtoročný rating 15,1 % aj trhový podiel 37,1 % v cieľovej skupine 12-54.

Profesionálna práca celého tímu spravodajstva pritiahla k obrazovkám až 835-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, v tejto univerzálnej cieľovej skupine sa Televízne noviny stali doposiaľ najsledovanejším programom od začiatku roka 2016 v rámci ponuky všetkých slovenských televízií.

Výbornú sledovanosť dosiahla aj popoludňajšia diskusná relácia Voľby 2016 – Víťazi volieb (rating 10,3 % / share 32,3 % v 12-54) s predstaviteľmi ôsmich politických strán, ktoré sa prebojovali do parlamentu. Sledovalo ju 524-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Priebeh parlamentných volieb Markíza podrobne mapovala celú sobotu 5. marca 2016 a už päť minút pred uzatvorením volebných miestností odštartovala reláciu Voľby 2016 – Volebná noc (rating 6,8 % / share 33,2 % v 12-54), ktorá do neskorých nočných hodín naživo sprostredkúvala atmosféru v centrálach desiatich politických strán a prinášala prvé oficiálne výsledky.

V čase zverejnenia výsledkov exkluzívneho exit pollu (cca 22:09) na vzorke 20-tisíc respondentov, ktorý sa napokon takmer zhodoval s realitou, sledovalo vysielanie Markízy až 763-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Redakciu informovalo PR oddelenie skupiny Markíza


Prečítajte si tiež:

Známa speváčka na odvážnej titulke! Do bratislavského klubu, len kúsok od prezidentského paláca, si každý štvrtok chodia užívať hviezdy showbiznisu. Už legendárne WBW párty, organizuje v...
Ochutnávka zo štúdiového albumu Zero State od Gede... Pat Gedeon zverejnil na svojom Youtube kanáli nový song s názvom „Velvet Sky“  z dlho pripravovaného albumu pod názvom Zero State. Tento slovenský hud...
Tomáš Buranovský je späť s novým singlom, v ktorom... Mladý slovenský spevák s nezameniteľnou farbou hlasu Tomáš Buranovský, prichádza s chytľavou novinkou! Od jeho posledného štúdiového albumu s názvom ...
Nechajte sa previezť Danielovou cestou života v no... Spevák, skladateľ, multiinštrumentalista a veľký snílek, ktorý  verí, že svojou hudbou  zastaví aspoň na chvíľu tento uponáhľaný svet. Asi   takto sa ...
Diváci Febiofestu chcú v Klubovom Jukeboxe najviac... 140 filmov v 10 sekciách bude na programe blížiaceho sa 24. ročníka Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest. A o jednej festivalovej sekci...