Vynikajúci štart novej šou Tvoja tvár znie povedome!

Úplne nová zábavná šou Tvoja tvár znie povedome odštartovala na obrazovkách televízie Markíza s vynikajúcimi výsledkami sledovanosti. V nedeľu 6. marca 2016 sa stala v oboch hlavných cieľových skupinách najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

V strategickej cieľovej skupine 12-54 dosiahla Tvoja tvár znie povedome vysoko nadpriemerný rating 13,7 % aj trhový podiel 38,2 %. Množstvo obľúbených osobností, jedinečné tanečné i spevácke výkony a najmä skvelá zábava – takto namiešaný kokteil zachutil celkovo 628-tisíc divákom starších ako 12 rokov, pričom až vyše 70 % z nich spadalo do obchodne relevantnej cieľovej skupiny 12-54. Tvoja tvár znie povedome si doslova podmanila najmä mladé ženy 12-24, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili trhový podiel až 58,4 %.

„Tvoja tvár znie povedome je skvelá zábavná šou pre celú rodinu, aj vďaka vynikajúcim výkonom našich celebrít, moderátora Martina „Pyca“ Rauscha a celého produkčného tímu na čele s režisérom Pepem Majeským,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Celkovo najsledovanejším programom dňa sa v nedeľu v oboch hlavných cieľových skupinách stali Televízne noviny. O tom, že Markíza sa stala jednoznačne prvou voľbou divákov zaujímajúcich sa o povolebné spravodajstvo, svedčí ich najvyšší tohtoročný rating 15,1 % aj trhový podiel 37,1 % v cieľovej skupine 12-54.

Profesionálna práca celého tímu spravodajstva pritiahla k obrazovkám až 835-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, v tejto univerzálnej cieľovej skupine sa Televízne noviny stali doposiaľ najsledovanejším programom od začiatku roka 2016 v rámci ponuky všetkých slovenských televízií.

Výbornú sledovanosť dosiahla aj popoludňajšia diskusná relácia Voľby 2016 – Víťazi volieb (rating 10,3 % / share 32,3 % v 12-54) s predstaviteľmi ôsmich politických strán, ktoré sa prebojovali do parlamentu. Sledovalo ju 524-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Priebeh parlamentných volieb Markíza podrobne mapovala celú sobotu 5. marca 2016 a už päť minút pred uzatvorením volebných miestností odštartovala reláciu Voľby 2016 – Volebná noc (rating 6,8 % / share 33,2 % v 12-54), ktorá do neskorých nočných hodín naživo sprostredkúvala atmosféru v centrálach desiatich politických strán a prinášala prvé oficiálne výsledky.

V čase zverejnenia výsledkov exkluzívneho exit pollu (cca 22:09) na vzorke 20-tisíc respondentov, ktorý sa napokon takmer zhodoval s realitou, sledovalo vysielanie Markízy až 763-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Redakciu informovalo PR oddelenie skupiny Markíza


 
Zľavnené produkty v sekcii Notebooky
 

Prečítajte si tiež:

Kopytovci sú späť, na stav spoločnosti reagujú pol... Divadelná skupina Kopytovci je späť! Politický kabaret, ktorý sa preslávil v 90-tych rokoch minulého storočia, sa opäť vracia na scénu. Na aktuálny st...
Katarzia v novom klipe ukazuje hodinový hotel ako ... Ošarpaný karavan na predmestí, ktorý slúži ako hodinový hotel a podivným klientom ponúka bizarný svetelný plyn lásky. To sú temné kulisy nového klipu ...
Po hviezdach ako David Beckham či Enrique Iglesias... Thomas Puskailer sa pridal k radu hviezd ako David Beckham, Lady Gaga, Enrique Iglesias či Julia Roberts! Má vlastný parfém  „PUSIKILLR“, ktorý je urč...
Tri krásne sudičky pokrstili nové CD Roba Opatovsk... Vianočná nálada a nadpozemská radosť! Krst nového CD Roba Opatovského „Vianočné duetá“ v hoteli NH GATE ONE v Bratislave sprevádzala veľkolepá sviatoč...
Miro Jaroš vydal vianočné CD. Debutuje na prvom mi... Spevák Miro Jaroš si splnil ďalší sen. Nahral vianočný album “Tešíme sa na Ježiška”, ktorý po prvom týždni predaja vystrelil na prvé miesto rebríčka I...