Zpěváka Pavla Horejše podpořila v jeho debutovém hudebním videoklipu řada známých osobností

Čtyřiadvacetiletý Pavel Horejš ze Sušice, mezi jehož oblíbené interprety patří Michal Hrůza či Mňága & Žďorp, si začal plnit svůj sen, když v pondělí, 25.7.2016 představil v pražském Erpet Golf Centru svůj úplně první sólový hudební videoklip na písničku Souznění, ke které si složil hudbu i text.

Na písničce pracoval a její detaily piloval téměř čtyři měsíce. A protože má podle jeho slov Souznění hlubokou myšlenku, rozhodl se k ní natočit videoklip.

Scénáře a režie se ujal Ladislav Plecitý, který dostal nápad na vytvoření naprosto originálního videoklipu – a tak do tříminutového obrazu dokázal vměstnat osm jednotlivých, staticky natočených, mikropříběhů.

Nejen samotná myšlenka klipu, ale také písnička, zaujala celou řadu známých osobností, které se rozhodly Horejše podpořit. Objevují se v něm Pavel Novotný a Leona Šenková jako bezdomovci, Sandra Nováková a Jana Bernášková jako homosexuální pár, Jan Antonín Duchoslav, který proslul svou rolí “Vikiho Cabadaje” ve filmu Sněženky a Machři, jako vdovec, který v klipu vzpomíná na svou zesnulou manželku.

Vzhledem k tomu, že písnička Souznění je o různých podobách lásky, na nabídku kývla také Eva Zahradníčková, která je nejznámější českou dobrovolnicí, jež aktivně pomáhá, aniž by byla zastřešena jakoukoliv organizací, v uprchlických táborech. Ta spolu se svým manželem Ivanem Zahradníčkem ztvárnila v klipu muslimský pár.

„Chtěli jsme poukázat na to, že láska je univerzální komunikant, který spojuje všechny lidi na světě, bez rozdílu rasy, barvy pleti, či náboženského vyznání, tedy i muslimy,” vysvětlil přítomnost muslimského páru ve svém videoklipu Pavel Horejš.

S účastí ve videoklipu souhlasila také zpěvačka Vendula Příhodová a její partner Ondřej Veselý, kteří společně s hercem Tomášem Matonohou a klavírním virtuózem Zdeňkem Králem vystupují mimo jiné s autorským kabaretem “Inspektor Kluzó”.

Horejše neodmítli ani ředitelka soutěže Miss Prima křivky Markéta Zámyslická s novinářem a exministrem vnitra Radkem Johnem, kteří tvoří dlouholetý pár i v reálném životě, dcera Jany Bernáškové Justýna Drábková a syn novináře Jana Tuny Tadeáš Tuna, kteří společně ztvárnili dětský pár či Bára Fišerová, která ztvárňuje ženu na vozíčku.

„Mile mě překvapilo, kolik skvělých lidí, které respektuji a kterých si nesmírně vážím, se podílelo na celkovém projektu. Od samotného nahrávání hudby až po natáčení videoklipu. Byla to pro mě skvělá jízda, kterou jsem si od začátku až do konce užil,” neskrýval své emoce na pondělní premiéře Pavel Horejš.

Zdroj fotografií: Filip Duchoň, NetwIN production


 
Zľavnené produkty v sekcii Mobilné telefóny
 

Prečítajte si tiež:

Nová medzinárodná spolupráca na domácej scéne!... Úspešnej slovenskej kapele Peter Bič Project sa podaril ďalší husársky kúsok. Nadviazali spoluprácu so zahraničným hudobníkom, ktorý má na konte nieko...
Sima Martausová a Richard Müller naspievali nádher... Dva jedinečné hlasy sa spojili! Sima Martausová a Richard Müller majú spoločné dueto „Svätojánske mušky“. V pesničke cítiť Simin pozitívny pohľad na s...
Vypočujte si najlepšie novinky slovenského ro(c)ku... V tomto článku sa pozrieme na štyri zaujímavé slovenské rockové albumy, ktoré vyšli tento rok a ako bonus si dáme aj niekoľko singlov, ktoré sú predzv...
Živých nás nedostanú pod šírym nebom: Elán sa pres... Kapela Elán se po veľmi úspešnom vypredanom česko-slovenskom halovom turné presunie na open air scény. Aktuálny program Živých nás nedostanú s pripomi...
Slovenskí Millhouse chystajú akustický album, prvý... Hutný zvuk, dominantné gitarové riffy, osobité vokály. Takto by fanúšikovia pravdepodobne definovali slovenskú kapelu Millhouse. Svojim novým počinom ...