Zpěváka Pavla Horejše podpořila v jeho debutovém hudebním videoklipu řada známých osobností

Čtyřiadvacetiletý Pavel Horejš ze Sušice, mezi jehož oblíbené interprety patří Michal Hrůza či Mňága & Žďorp, si začal plnit svůj sen, když v pondělí, 25.7.2016 představil v pražském Erpet Golf Centru svůj úplně první sólový hudební videoklip na písničku Souznění, ke které si složil hudbu i text.

Na písničce pracoval a její detaily piloval téměř čtyři měsíce. A protože má podle jeho slov Souznění hlubokou myšlenku, rozhodl se k ní natočit videoklip.

Scénáře a režie se ujal Ladislav Plecitý, který dostal nápad na vytvoření naprosto originálního videoklipu – a tak do tříminutového obrazu dokázal vměstnat osm jednotlivých, staticky natočených, mikropříběhů.

Nejen samotná myšlenka klipu, ale také písnička, zaujala celou řadu známých osobností, které se rozhodly Horejše podpořit. Objevují se v něm Pavel Novotný a Leona Šenková jako bezdomovci, Sandra Nováková a Jana Bernášková jako homosexuální pár, Jan Antonín Duchoslav, který proslul svou rolí „Vikiho Cabadaje“ ve filmu Sněženky a Machři, jako vdovec, který v klipu vzpomíná na svou zesnulou manželku.

Vzhledem k tomu, že písnička Souznění je o různých podobách lásky, na nabídku kývla také Eva Zahradníčková, která je nejznámější českou dobrovolnicí, jež aktivně pomáhá, aniž by byla zastřešena jakoukoliv organizací, v uprchlických táborech. Ta spolu se svým manželem Ivanem Zahradníčkem ztvárnila v klipu muslimský pár.

„Chtěli jsme poukázat na to, že láska je univerzální komunikant, který spojuje všechny lidi na světě, bez rozdílu rasy, barvy pleti, či náboženského vyznání, tedy i muslimy,” vysvětlil přítomnost muslimského páru ve svém videoklipu Pavel Horejš.

S účastí ve videoklipu souhlasila také zpěvačka Vendula Příhodová a její partner Ondřej Veselý, kteří společně s hercem Tomášem Matonohou a klavírním virtuózem Zdeňkem Králem vystupují mimo jiné s autorským kabaretem „Inspektor Kluzó“.

Horejše neodmítli ani ředitelka soutěže Miss Prima křivky Markéta Zámyslická s novinářem a exministrem vnitra Radkem Johnem, kteří tvoří dlouholetý pár i v reálném životě, dcera Jany Bernáškové Justýna Drábková a syn novináře Jana Tuny Tadeáš Tuna, kteří společně ztvárnili dětský pár či Bára Fišerová, která ztvárňuje ženu na vozíčku.

„Mile mě překvapilo, kolik skvělých lidí, které respektuji a kterých si nesmírně vážím, se podílelo na celkovém projektu. Od samotného nahrávání hudby až po natáčení videoklipu. Byla to pro mě skvělá jízda, kterou jsem si od začátku až do konce užil,” neskrýval své emoce na pondělní premiéře Pavel Horejš.

Zdroj fotografií: Filip Duchoň, NetwIN production


 

Prečítajte si tiež:

Slovenskí Millhouse vydávajú akustický album Owls ... Myšlienka o akustickom albume vznikla spontánne v roku 2015, keď kapela Millhouse dostala ponuku zahrať si akustický set na koncerte. Akustické verzie...
„Zlatá platňa“ pre kapelu NIEčO NAVYšE a ich album... Rok 2017 si budú chalani z bardejovskej kapely NIEčO NAVYšE navždy pamätať! Na steny skúšobne si totiž zavesili „ZLATÚ PLATŇU “  k ich v poradí už dru...
Jožo Ráž pokrstil nový album Smola a Hrušky! Smola a Hrušky odpálili oslavy k 20. výročiu vzniku tohto recesistického umeleckého súboru vo veľkom štýle. Vo štvrtok 16. 2. 2017 v bratislavskom Ate...
ADiss vydáva po troch rokoch v poradí druhý sólový... Po albume „Trištvrte na mňa“(2014) prichádza s albumom „Červená karta“. Album obsahuje 20 skladieb, ktoré pozostávajú  zo zaujímavých spoluprác, kvali...
Linkin Park zverejnili novú skladbu, fanúšikovia s... Linkin Park je americká rocková hudobná skupina z Agoura Hills v Kalifornii, ktorá vznikla v roku 1996 a hrá prevažne nu-metal! Najväčšími hitmi sk...