Zremixovaný „Duch mesta“ Jany Kirschner dostal nový snový videoklip!

Jana Kirschner a skupina Fallgrapp predstavujú remix skladby „Duch mesta“. Samotnú Janu milo prekvapila zmena atmosféry, poetika a jemnosť, ktorú doň vniesol frontman skupiny Juraj “Jureš” Líška. Singel z albumu MORUŠA: REMIXED dostal jedinečnú obrazovú podobu. Videoklip k skladbe nakrútili režisér Branislav Vincze s kameramanom Viktorom Cickom. Poňali ho ako tajomnú mozaiku ľudí a ich portrétov, ktorí reprezentujú snovú, nočnú atmosféru. Na nakrúcaní klipu pracoval 11-členný štáb dva dni bez prestávky. Prípravy trvali niekoľko dní, kvôli klipu museli priamo v štúdiu nainštalovať dokonca horolezecké kladky!

9

Jana Kirschner predstavuje singel z albumu MORUŠA: REMIXED, na ktorom spolupracovali DJ-i z celého sveta. Skladbu „Duch mesta“ zremixovala slovenská kapela  Fallgrapp. Speváčka a skladateľka je s výsledkom veľmi spokojná.

„Príjemne ma prekvapilo, čo sa z tej pesničky stalo! Frontman skupiny Fallgrapp Juraj “Jureš” Líška úplne zmenil jej atmosféru. Vniesol do nej viac poetiky a jemnosti. Je to jeden z mojich najobľúbenejších remixov na albume. Mám radosť, že sa nám celý projekt podarilo posunúť ešte o kúsok ďalej a priniesť poslucháčom na záver roka niečo nové.  Páči sa mi ako Jureš pracuje s celkovým zvukom, ako mieša farby, kombinuje, hrá sa s poslucháčom, vytvára obrazy, vrstvy… Fallgrapp sú veľmi šikovní a to čo robia, robia dobre. Som presvedčená, že ešte o nich budeme veľa počuť,” teší sa Jana Kirschner.

Zremixovaná skladba dostala unikátnu obrazovú podobu. Klip režíroval Branislav Vincze, za kameru sa postavil Viktor Cicko. Nakrúcalo sa v ateliéri POP Studia v bratislavskej Cvernovke. 11-členný filmový štáb na ňom pracoval takmer bez prestávky celé dva dni. Prípravy trvali niekoľko dní, počas ktorých bolo dokonca potrebné nainštalovať horolezecké kladky priamo v štúdiu!

“Klip je postavený na vizuálnych metaforách, ktoré nepriamo odkazujú na text skladby. Je to tajomná mozaika ľudí a ich portrétov. Reprezentujú snovú, nočnú atmosféru. Noc má totiž zvláštnu charizmu, pozná rôzne príbehy, múzy, je plná drsných príbehov a hriechov bez lásky, a zároveň plná vášnivých emócií. Dušou nočnej ulice sú ľudia bez strechy rovnako ako ľudia z klubov,” vysvetlil režisér Braňo Vincze.

18

“Keď sme prvý raz počuli skladbu, ktorú nám Jana poslala, vedeli sme, že si zaslúži kvalitný vizuál. V Jurešovom podaní skladba ešte získala na akejsi tajomnosti, preto sme sa vizuálne ubrali týmto smerom,” vysvetľuje kameraman Viktor Cicko.

O produkciu klipu sa postarala Eva Horváthová, styling mala na starosti Nina Ford, make-up artistkou bola Dominika Tosh. Objavia sa v ňom modely slovenských módnych návrhárov Marcela Holubca či Borisa Hanečku!

“S klipom som veľmi spokojná. Účinkuje v ňom aj Jureš, keďže je to v podstate jeho skladba. On jej vdýchol       nového ducha a vo svete je celkom bežné, že remixéri sú  hviezdami. A tak som to cítila aj ja. Jureš je hlavná hviezda a kľúčová postava tejto skladby,“  teší sa Jana Kirschner.

Jana Kirschner má za sebou mimoriadne úspešný rok, v ktorom vydala unikátne albumy „MORUŠA: ČIERNA“,  „MORUŠA: REMIXED“ a výberové CD s názvom „16 naj pesničiek“. Absolvovala tiež veľmi úspešné turné. Na rok 2016 má takisto veľa plánov, o ktorých však zatiaľ nechce veľa prezrádzať. Už teraz je ale isté, že má dosť materiálu aj na prípadné nové CD. Všetky informácie o aktivitách Jany Kirschner nájdete na www.janakirschner.com a na https://www.facebook.com/janakirschner?fref=ts.

Redakciu informovala Nora Krchňáková z Propaganda house a fotografie poskytol Juraj Zmatek


 
Zľavnené produkty v sekcii Notebooky
 

Prečítajte si tiež:

Kopytovci sú späť, na stav spoločnosti reagujú pol... Divadelná skupina Kopytovci je späť! Politický kabaret, ktorý sa preslávil v 90-tych rokoch minulého storočia, sa opäť vracia na scénu. Na aktuálny st...
Katarzia v novom klipe ukazuje hodinový hotel ako ... Ošarpaný karavan na predmestí, ktorý slúži ako hodinový hotel a podivným klientom ponúka bizarný svetelný plyn lásky. To sú temné kulisy nového klipu ...
Po hviezdach ako David Beckham či Enrique Iglesias... Thomas Puskailer sa pridal k radu hviezd ako David Beckham, Lady Gaga, Enrique Iglesias či Julia Roberts! Má vlastný parfém  „PUSIKILLR“, ktorý je urč...
Tri krásne sudičky pokrstili nové CD Roba Opatovsk... Vianočná nálada a nadpozemská radosť! Krst nového CD Roba Opatovského „Vianočné duetá“ v hoteli NH GATE ONE v Bratislave sprevádzala veľkolepá sviatoč...
Miro Jaroš vydal vianočné CD. Debutuje na prvom mi... Spevák Miro Jaroš si splnil ďalší sen. Nahral vianočný album “Tešíme sa na Ježiška”, ktorý po prvom týždni predaja vystrelil na prvé miesto rebríčka I...