Zuzana Smatanová dostala prestížne ocenenie „Identifikačný kód Slovenka“!

Zuzana Smatanová má za sebou úžasný rok, ktorý v závere korunovalo prestížne ocenenie. Speváčka a skladateľka dostala cenu „Identifikačný kód Slovenska“. Zaradila sa tak k najvýznamnejším intelektuálom našej kultúry, medzi ktorými figurujú také mená ako  Richard Müller, Štefan Kvietik, Květa Fialová a mnohí ďalší. Tento rok sa laureátmi spolu so Zuzkou stali napríklad herec Marián Labuda, výtvarníčka Soňa Herényiová Belanová, spisovateľ Jozef Leikert, humorista Milan Markovič či lekár Pavel Traubner. Zuzana Smatanová patrí k najmladším nositeľom tohto ocenenia, ktoré odovzdáva spoločnosť Artem pod záštitou Európskej akadémie vied a umení v spolupráci s Národnou radou SR. Zuzka sa teší, že jej umelecké aktivity v roku 2016 zaznamenali obrovský úspech. Veľa koncertovala a zložila a s orchestrom nahrala veľkolepú hymnickú pieseň „Horou“, ktorá stále patrí k najhranejším skladbám v rádiách. 

Zuzana Smatanová v roku 2016 poriadne bodovala! Veľa koncertovala, fanúšikov potešila novinkou „Horou“ a v závere roka si vychutnala skutočný triumf. Získala prestížne ocenenie „Identifikačný kód Slovenska“.

„Veľmi si to vážim, milo ma to prekvapilo. Úprimne ma teší, že môžem figurovať medzi takými osobnosťami našej kultúry ako  Richard Müller, Štefan Kvietik, Květa Fialová a mnohí ďalší, ktorí toto ocenenie už v minulosti získali. Je to pre mňa česť. Bol to milý večer s mnohými veselými momentmi, príjemne sme sa bavili s pánom Traubnerom a pánom Markovičom, ktorí tiež dostali v ten večer ocenenie. V závere som zahrala a zaspievala pieseň „V dobrom aj v zlom“, teší sa Zuzana Smatanová.

Ocenenia odovzdáva spoločnosť Artem pod záštitou Európskej akadémie vied a umení v spolupráci s Národnou radou Slovenskej republiky. Tento rok spolu so Zuzkou ocenenili 14 významných osobností spoločenského a kultúrneho života na Slovensku. Medzi nimi lekár Pavel Traubner, humorista Milan Markovič, ale aj herec Marián Labuda, výtvarníčka Soňa Herényiová Belanová, spisovateľ Jozef Leikert a ďalší. Zuzka patrí k najmladším laureátom v histórii tohto ocenenia v celej jeho desaťročnej histórii.

„Hlavnou myšlienkou „Identifikačného kódu Slovenska“ je predstavovať doma i vo svete intelektuálov kultúry. Umenie a veda sú predpokladom vzniku a rozvoja ľudskej civilizácie. Ich objavy majú skutočný základ v domácej výchove a vzdelávacom školskom systéme. Projekty, ktoré oceňujú hodnoty, zdôrazňujú ľudskú identitu a presviedčajú o zmysle a kráse života, nie je potrebné oslavovať. Tohtoročné naše desiate výročie je radosťou z existencie, nič viac. Oslava je pre nás vážnosť a úcta ľudí k myšlienke, ktorá sa rozvíja ako zmysluplná hodnota,“ uviedol teoretik a historik umenia Ľuboslav Moza zo spoločnosti Artem.

Skladateľka a speváčka Zuzana Smatanová má za sebou naozaj silný rok. Veľa koncertovala a jej novinka – hymnická skladba „Horou“ sa stále drží medzi najhranejšími songami v rádiách.

„Samozrejme, že ma to veľmi teší. Je to to najviac, čo si môže umelec a autor priať, mať takúto úspešnú skladbu. Rozhodne som od „Horou“ nič neočakávala, všetko čo sa dialo po jej vydaní ma postupne veľmi milo prekvapovalo a tešilo. V roku 2017 na toto všetko nadviažem. Pripravujem koncerty, možno turné a ostatné sa vyvinie postupne. Sama som zvedavá, čo mi nový rok prinesie, teším sa naň,“ uzavrela šťastná Zuzana Smatanová.

Ocenenie „Identifikačný kód Slovenska“ tento rok získali Anton Blaha, Barbora Botošová, Stanislav Harangozó, Soňa Herényiová Belanová, Gabriel Jonáš,    Marián Labuda, Jozef Leikert, Milan Markovič, Ivan Ožvát,    Zuzana Smatanová, Pavel Traubner, Felix Unger, Katarína Vavrová a Tanya Wolski.

Speváčka a skladateľka Zuzana Smatanová je nositeľkou mnohých významných hudobných ocenení, medzi nimi aj 6-násobnou držiteľkou ceny Zlatý slávik ako speváčka roka. Všetky informácie o nej nájdete na  http://zuzanasmatanova.sk/.


TOP 10
 

Prečítajte si tiež:

Ado Juráček a jeho jarný singel “Sadni si vedľa”... Skoro po roku od úspešného finále v súťaži Kapela Ružinova 2016 som si vychutnal výhru, ktorou bolo nahrávanie v profesionálnom nahrávacom štúdiu. Pre...
MARQET se představuje s debutovým albem ME Po čtyřech letech tvorby a třech vydaných singlech, spatřilo světlo hudebního světa první album hudebního projektu MARQET. Pokřtěno bylo 21. února v h...
Top 5 rockových štýlov ktoré musíš vyskúšať v 2017... Na jar sa všetko prebúdza, a to by malo platiť aj pre teba a tvoj šatník. Je ten správny čas zvýrazniť svoje ja a oživiť svoj šatník novými unikátnymi...
For You acapella prerobili hit Unikát speváčky Már... Piati mladí ľudia, ktorí sa rozhodli spojiť svoje hlasy a bez použitia hud.nástrojov interpretujú rôzne svetové aj domáce hity v tzv. a capella štýle ...
SOZA ocenila v rámci Radio_Head Awards Janka Lehot... Slovenský ochranný zväz autorský už po štvrtýkrát v rámci udeľovania Radio Head Awards ocenil slovenského autora. Cenu za významný prínos do rozvoja s...