Zaujímavosti

10 najkrajších vianočných skladieb, bez ktorých by Vianoce neboli Vianocami

Pomaličky ale isto ku každému prichádza vianočná nálada a preto si ju treba spríjemniť vianočnými skladbami, ktoré pozná snáď každý. Na vianoce sa hrajú asi všade ale existujú aj kúsky, ktoré sú krásne a nepočujete ich skoro vôbec. MUSIC ZONE Vám prináša zoznam niekoľkých krásnych vianočných skladieb, bez ktorých by to ani neboli tie pravé Vianoce!

Wham: Last Christmas 

Vianočná skladba číslo jedna je práve táto. Patrí jej prvé miesto a titul najkrajšej vianočnej skladby vôbec. Last Christmas pochádza od dvojice George Michael a Andrew Ridgeley a patrí jej ešte niekoľko prvenstiev – najlepšie predávaný singel na svete a najhranejšia vianočná skladba.

Tichá noc

Najpopulárnejšia vianočná koleda zaznieva počas sviatkov naozaj z každého domu. Tichá noc v  nemeckej verzii Stille Nacht bola po prvý raz hraná v rakúskom meste Oberndorf v roku 1818. Odvtedy sa stala vianočným hitom číslo jeden, bola preložená do 130 jazykov sveta a spríjemňuje zimné sviatky ľuďom po celom svete.

Jingle Bells

Alebo po Slovensky Rolničky je najznámejšia a najpopulárnejšia zimná skladba všetkých čias. Bola napísaná v roku 1857. Skladbu o rolničkách zvoniacich po ceste pozná každý už od svojho útleho veku.

John Lennon – Happy Xmas (War Is Over)

Legendárny člen legendárnej kapely Beatles John Lennon a jeho žena Yoko Ono nahrali spolu skladbu Happy X-mas známu aj pod názvom So This Is Christmas. Jej prvotná funkcia bola bojovať proti vojne vo Vietname ale dodnes sa objavuje na mnohých vianočných výberovkách po celom svete.

Mariah Carey: All I Want For Christmas Is You

Najvydarenejšia vianočná skladba od americkej speváčky Mariah Carey sa viac ako radosti z Vianoc venuje láske ale i tak patrí medzi obľúbene vianočné skladby.

Lojzo a Miro Žbirka: Každý deň budú vraj Vianoce

Nie je nad slovenskú klasiku v podaní Lojza a Mira Žbirku vo vianočnom hite Každý deň  budú vraj Vianoce. Je to jedna z najkrajších slovenských vianočných skladieb.

Tublatanka: Poďme bratia do Betlema

Nesmieme zabudnúť ani na Tublatanku a ich rockovú úpravu skladby Poďme bratia do Betlema. Tublatanka tak zaručila, že si vianočnú atmosféru užijú aj rockeri :-)

Dean Martin: Let It Snow

Skladba Let It Snow vo verzii od Deana Martina. Aj keď sa priamo netýka sviatkov, ale tematicky vraví o snežení a o fakte, že bez snehu to vlastne ani nie sú Vianoce.

Miroslav Noga & Štefan Skrúcaný – Vianočný čas

Nádherná skladba od dvojice Miroslav Noga a Štefan skrúcaný hovorí o tom ako Ježiško príde ku každému z nás a rozdá nám lásku vo vianočný čas. Určite si vypočujte!

Dano Junas – Vianočná pieseň

Ďalšia krásna skladba z dielne slovenského moderátora a speváka Dana Junasa. Taktiež odporúčame vypočuť si ju!

Peter Nagy – Vianoce

Krásna vianočná skladba, ktorú spieva Peter Nagy a Janko Bocko. Táto skladba je jednou z tých, ktoré si na Vianoce určite musíte pustiť!

To Top