Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

10 najlepších gitaristov sveta podľa magazínu Rolling Stone!

Magazín Rolling Stone publikoval zaujímavý projekt , prostredníctvom ktorého ohodnotil 100 najlepších gitaristov všetkých čias. Na prvých desiatich priečkach sa umiestnila naozaj svetová špička!

10. miesto – Pete Townshend

Britský rockový hudobník, skladateľ, spevák a spisovateľ, známy predovšetkým ako člen rockovej kapely The Who.

Reklama

9. miesto – Duane Allman

Duane Allman bol americký spevák, gitarista a slávny člen legendárnej rockovej skupiny The Allman Brothers Band. Zomrel v roku 1971 vo veku 24 rokov.

8. miesto – Eddie Van Halen

Reklama

Holandsko – americký gitarista, klávesista, skladateľ, člen a spoluzakladateľ skupiny Van Halen . Kapela vznikla v roku 1972 v Pasadene pod pôvodným názvom Mammoth. Členmi skupiny boli Eddie Van Halen ( gitara a spev ), jeho brat Alex ( bicie ) a basgitarista Mark Stone.

07. miesto – Chuck Berry

Keith Richards pre magazín Rolling Stone vyhlásil , že keď videl Chucka Berryho ako teenager, bol ním a jeho partiou uchvátený. Chuck Berry bol legendárny americký gitarista, skladateľ a spevák, ktorý je považovaný za priekopníka rock n ‚ rollu.

Reklama

6. miesto – B. B. King

B. B. King je hlavnou osobnosťou v oblasti blues. Tento bluesový kráľ sa narodil 16. septembra 1925. Svojim gitarám , bez ktorých si tohto najuznávanejšieho bluesového umelca nemožno predstaviť, hovorí už od 50. rokov Lucille. V roku 1987 dostal bluesman ocenenie Grammy za celoživotné dielo , čo však neznamenalo, ako tomu býva zvykom, ukončenie kariéry. V roku 1992 dostal BB King ďalšie ocenenie Grammy, ktoré si po práve zaslúžil, za album Live At San Quentin. A aby toho nebolo málo , v roku 1993 dostala rovnaké ocenenie aj doska Singin ‚ The Blues & The Blues.

5. miesto – Jeff Beck

Reklama

Jeff Beck je anglický rockový gitarista , ktorý spoločne s Ericom Claptonom a Jimmy Pagom pôsobil v kapele The Yardbirds, pričom v roku 1992 bol uvedený do Rokenrolovej siene slávy.

4. miesto – Keith Richards

Gitaristu a zakladajúceho člena legendárnej kapely The Rolling Stones snáď nie je treba predstavovať. Richards spolupracoval s Jimi Hendrixom, Bonom a The Edge z U2, Arethou Franklin a ďalšími umelcami. Richards mal tiež veľké problémy s drogami, pričom vo svojej autobiografii uvádza , že jednou z najťažších životných skúšok bolo skončiť s heroínom.

Reklama

3. miesto – Jimmy Page

Anglický hudobník , ktorému bol roku 2005 udelený Rád britského impéria. Page bol zakladajúcim členom slávnej kapely Led Zeppelin. V rokoch 1966 až 1968 pôsobil aj v zoskupení The Yardbirds.

2. miesto – Eric Clapton

Reklama

Eric Clapton je famózny gitarista , spevák a hudobný skladateľ, ktorý bol trikrát uvedený do rock n ‚ rollovej siene slávy. Pôsobil v kapele The Yardbirds , potom v zoskupení John Mayall & The Bluesbreakers. Jeho prezývka je Slowhand ( Pomalá ruka ). Veľkých úspechov dosiahol na sólovej dráhe.

1. miesto – Jimi Hendrix

James Marshall Hendrix bol americký gitarista, skladateľ a spevák, ktorý je považovaný za gitarovú legendu. Svetového ohlasu získal vďaka vystúpenie na festivale v Monterey a vo Woodstocku . Zomrel vo veku iba 27 rokov.

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Kapely

Kapela DESMOD a Robo Šimko prichádza s nezvyčajným singlom! Je ňou pieseň „Je to v nás“, ktorú skupina urobila pre nitrianske volejbalistky a dnes si ju už viete...

Zaujímavosti

Slovenskí hudobní producenti Groovestudio vydali koncom minulého roku epický cinematický album Zephyrus, ktorého charakteristickou črtou sú silné témy, brilantná orchestrácia, anjelské zbory a v neposlednom rade...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Reklama