Kapely

10 najlepších skladieb od fínskej skupiny Apocalyptica

Apocalyptica je fínska symfonická metalová hudobná skupina, ktorú v roku 1993 vytvorili Eicca Toppinen, Paavo Lotjonen, Max Lilja a Antero Manninen (všetci hrajú na violončelo). Dvoch posledne menovaných neskôr vystriedali Perttu Kivilaakso (violončelo) a Mikko Siren (bicie).

Apocalyptica sa sprvu prezentovala len cover verziami svojich obľúbených interpretov (hlavne Metallica, ale aj PanteraSepulturaRammsteinSlayerFaith No More a Grieg), v súčasnosti tvorí hlavne vlastné piesne.

Pripravili sme pre Vás zoznam 10 najlepších skladieb tejto kultovej fínskej hudobnej skupiny, ktorá už onedlho zahrá aj na Slovensku. 18. augusta 2019 v Košiciach privítame štvoricu fenomenálnych violončelistov z Fínska – skupinu Apocalyptica, považovanú za medzinárodný fenomén.

Skupina sa tentokrát zastaví na Slovensku v rámci turné APOCALYPTICA ‘PLAYS METALLICA a pod holým nebom odohrá svoj aktuálny koncertný program doplnený o strhujúcu svetelnú show.

Vstupenky na koncert nájdete PRIAMO TU!

Okrem skladieb z prelomového debutového albumu Apocalyptica zahrá aj ďalšie klasiky skupiny Metallica. Koncert bude pozostávať z dvoch častí, skupina ho plánuje rozdeliť prestávkou.

Apocalyptica – I Don’t Care ft. Adam Gontie

Nothing Else Matters – Apocalyptica

Apocalyptica – I’m Not Jesus ft. Corey Taylor

One – Apocalyptica

Apocalyptica – Fade to Black

Apocalyptica – Not Strong Enough Feat. Brent Smith

Apocalyptica – End of Me ft. Gavin Rossdale

Apocalyptica – S.O.S. (Anything but Love) ft. Cristina Scabbia

Apocalyptica – Broken Pieces ft. Lacey

Apocalyptica – ‘Bittersweet’ feat. Lauri Ylönen & Ville Valo

To Top